Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1126 /08

30.10.2008 postanowienie
odrzucone
Urząd Miasta Łodzi – Wydział Budynków i Lokali
Meritum

Pismem z dnia 11.09.2008r., doręczonym Odwołującemu w dniu 17.09.2008r. listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, Zamawiający poinformował o odrzuceniu oferty złożonej przez Odwołującego oraz o wyborze oferty złożonej przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego S.A. Zamawiający nie przekazał Odwołującemu, jak też pozostałym wykonawcom informacji o wynikach postępowania w inny sposób, co było zgodne z wybranym przez Zamawiającego pisemnym sposobem porozumiewania się z wykonawcami (pkt...

KIO 1120/08

30.10.2008 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania. Zdaniem, Izby Odwołujący, którego oferta została odrzucona i nie podlegała klasyfikacji w ramach kryterium oceny ofert, tj....

KIO 1129/08

30.10.2008 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg Powiatowych
Meritum

Odwołanie jest zasadne i jako takie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes prawny we wniesieniu środków ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający postawił wykonawcom w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego szereg warunków udziału w postępowaniu....

KIO 1127/08

30.10.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Nowy Targ
Meritum

: Izba nie stwierdziła zaistnienia przesłanek określonych w art. 187 ust. 4 ustawy i uznała, że nie zachodzą podstawy odrzucenia odwołania. Izba uznała, że Odwołujący ma interes prawny we wnoszeniu środków ochrony prawnej. Oferta Odwołującego została sklasyfikowana na drugim miejscu w ramach rankingu ofert i w przypadku potwierdzenia się zarzutów podniesionych w proteście i odwołaniu Odwołujący ma szansę na uzyskanie zamówienia....

V Ca 1971/08

30.10.2008 postanowienie
odrzucone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

v -' Skargi od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 1 września 2008 r wniesione przez dwa Konsorcja firm : 1 . Geokart International sp z o o w Rzeszowie, MGGP Aero sp z o o w Tarnowie i Aeroklub Ziemi Lubuskiej w Przylepie (zwane dalej Geokart International) oraz 2 . MGGP SA w Tarnowie i MGGP Aero sp z o o w Tarnowie (zwane dalej MGGP są) należało odrzucić....

KIO 1113/08

30.10.2008 wyrok
oddalone
Komenda Państwowa Straży Pożarnej w Stalowej Woli
Meritum

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655, Dz. U. z 2008 r., Nr 171, poz. 1058), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na „Dostawę samochodu specjalnego drabiny o wysokości pracy co najmniej 37 metrów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarn...

X Ga 296/08

30.10.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu
Meritum

również zarzut dotyczący nie wykazania przez Berger Bau Polska Sp. z o.o. stosownego doświadczenia nie zasługuje na uwzględnienie. W pkt 7.2.4 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Zamawiający wymagał wykazania się przez wykonawców zrealizowaniem w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania co najmniej 2 zadań polegających na budowie, przebudowie lub remoncie drogi klasy min. G, o długości co najmniej 10,0 km i za kwotę brutto min. 40 min zł....

KIO 1124 /08

30.10.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Zebrzydowice
Meritum

W zakresie zarzutu odwołania, skład orzekający Izby uznał, iż zasługuje ono na uwzględnienie. Należy zauważyć, że czynność wezwania do uzupełnienia dokumentów w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp była zgodna z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu, w którym Zamawiający uznał zasadność zarzutu braku dokumentów potwierdzających spełnianie przez 6 Przystępującego warunków udziału w postępowaniu określonych postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia....

KIO 1125/08

30.10.2008 wyrok
uwzględnione
Wielkopolskie Centrum Onkologii
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Nieokreślenie w ogłoszeniu o zamówieniu i specyfikacji istotnych warunków zamówienia wartości robót stanowiącej element warunku odnoszącego się do doświadczenia wykonawcy, lecz uzależnienie jej od wartości składanej w postępowaniu oferty, narusza zasady jawności i przejrzystości do informacji postępowania oraz utrudnia dostęp podstawowych o zamówieniu potencjalnym wykonawcom....

KIO 1123/08

30.10.2008 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej
Meritum

Wartość zamówienia ustalona została na kwotę o równowartości 139 814,90 euro. Ogłoszenie o zamówieniu na dostawy zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich nr 2008 / S 142-190448 z dnia 24.07.2008r. W postępowaniu złożono 6 ofert z cenami od 409 949,10 zł do 555 814,71 zł, tj. oferty: 1/ „GO WEST” Sp. z o.o. z/s w Warszawie z ceną 412 809,21 zł, 2/ „HORPOL” Sp. z o.o....