Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1470/08

08.01.2009 wyrok
uwzględnione
Główny Instytut Górnictwa
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że w związku ze złożeniem protestu w niniejszej sprawie w dniu 28 listopada 2008 r., tj. w dacie po wejściu w życie przepisów ustawy z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 171, poz. 1058), mając na względzie przepis art. 4 ust....

KIO 1485/08

08.01.2009 wyrok
oddalone
Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Szczecinie
Meritum

Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Szczecinie, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął, w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na „Dostawę oleju opałowego lekkiego L-1 do celów grzewczych dla jednostek i instytucji wojskowych na terenie RZI Szczecin”....

KIO 1487 /08

08.01.2009 postanowienie
odrzucone
Gmina Opoczno
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 187 ust. 4 pkt 8 w związku z art. 184 ust. 1 a ustawy pzp. Ponieważ protest w niniejszej sprawie został złożony po dacie wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 171, poz. 1058), zatem mając na względzie przepis art. 4 ust....

KIO 1486/08

08.01.2009 wyrok
uwzględnione
Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie
Meritum

W związku ze złożeniem protestu w niniejszej sprawie w dniu 25.11.2008r., tj. w dacie po wejściu w życie przepisów ustawy z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 171, poz. 1058), mając na względzie przepis art. 4 ust....

XIX Ga 502/08

08.01.2009 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Meritum

W pierwszej kolejności KIO przywołując art.179 ust.l Prawa zamówień... ustaliła, iż odwołujący nie wykazał, że w niniejszym przypadku działanie zamawiającego polegające na poprawieniu oczywistej omyłki rachunkowej w jego ofercie oraz w pozostałych ofertach prowadzi do uszczerbku w interesie prawnym w uzyskaniu zamówienia. KIO podkreśliła, iż odwołujący w wyznaczonym terminie wyraził zgodę na poprawienie oczywistej omyłki rachunkowej w jego ofercie....