Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

XIX Ga 459/09

12.11.2009 wyrok
oddalone
Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich
Meritum

Wyrokiem z dnia 21 września 2009r. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie Konsorcjum: Impet Cleaning Sp. z o.o. we Wrocławiu i Hospital Serwis Sp. z o.o. we Wrocławiu i obciążyła odwołującego się kosztami postępowania. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego wszczął zamawiający Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich pod nazwą: Kompleksowe usługi sprzątania powierzchni szpitalnych, ciągów komunikacyjnych oraz pomieszczeń biurowych, socjalnych....

XIX Ga 447/09 (1167/09)

12.11.2009 wyrok
oddalone
Południowy Koncern Węglowy Spółka Akcyjna w Jaworzynie
Meritum

, iż zawarte w treści pkt.II C.2 SIWZ postanowienie „dostawy” należy rozumieć tak jak wskazuje definicja dostawy zawarta w art.2 pkt.2 ustawy Prawo zamówień publicznych czyli nabywanie rzeczy, praw oraz innych dóbr, w szczególności na podstawie umowy sprzedaży, dostawy, najmu, dzierżawy oraz leasingu. Skarżący, nie kwestionuje ustaleń Izby, iż referencje z dnia 17 maja 2007 r....

KIO 1391/09

12.11.2009 postanowienie
odrzucone
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na postawie art. 187 ust. 4 pkt 6 i 8 ustawy. Odnośnie zarzutów odwołania dotyczących niezasadności odrzucenia oferty odwołującego należy podnieść, iż zgodnie art. 187 ust. 4 pkt 6 ustawy Izba z urzędu odrzuca odwołanie, jeżeli odwołanie wniesione przez wykonawcę wnoszącego protest lub wezwanego zgodnie z art. 181 ust. 3 Pzp, dotyczy czynności, które zamawiający dokonał zgodnie z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu....

KIO 1497/09

12.11.2009 wyrok
uwzględnione
Tramwaj FORDON Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Na posiedzeniu Przystępujący, jak i Zamawiający złożyli wniosek o odrzucenie odwołania w trybie art. 187 ust. 4 pkt 3 Pzp, wskazując, że protest i odwołanie zostało wniesione przez osoby nienależycie umocowane do działania w imieniu Odwołującego, co wynika z dokumentów złożonych z ofertą....

KIO 1477/09

12.11.2009 postanowienie
odrzucone
Gmina Chmielnik
Meritum

Odwołujący - GMC Sp. z o.o. otrzymał rozstrzygniecie protestu dokonane przez Zamawiającego w dniu 18 września 2009 r., co zostało przyznane przez Odwołującego w treści odwołania i stanowi okoliczność bezsporną. Od ww. daty należy liczyć pięciodniowy termin na wniesienia odwołania, wskazany w art. 184 ust....

KIO 1398/09

12.11.2009 postanowienie
odrzucone
Miejski Zarząd Dróg we Włocławku
Meritum

I. Miejski Zarząd Dróg, ul. Zielna 13/21, 87-800 Włocławek (zwany dalej Zamawiającym), prowadzi postępowanie na wykonanie zamówienia publicznego pn. "Przebudowa drogi krajowej Nr 1 (Program Operacyjny Infrastruktura I Środowisko)". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich z dnia 10.07.2009 r. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....