Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 2020/10

30.09.2010 wyrok
oddalone
AQUANET Spółka Akcyjna
Meritum

W rozdziale VI ust. 1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej: „siwz” lub „specyfikacja”) Zamawiający określił, że wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać następujące warunki udziału w postępowaniu, tj. 8 1. posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności w zakresie opisanym w ppkt 1.1 lit. b) i c) niniejszej siwz; 2. posiadać wiedzę i doświadczenie, 3....

KIO 2037/10

30.09.2010 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Szczecin
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza postanowiła dopuścić wykonawcę POLTIMING Sp. z o.o. ul....

KIO 2023/10

30.09.2010 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o.
Meritum

Co do pierwszej i drugiej z wykazywanych niezgodności oferty Odwołującego z treścią SIWZ i podnoszonych w tym zakresie zarzutów Izba uznała, że zarzuty te nie potwierdziły się. Podstawą odrzucenia oferty Odwołującego było niewłaściwe obliczenie energii elektrycznej suszarki i wirówki i tym samym zaniżenie kosztów eksploatacji....

KIO 1997/10

30.09.2010 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. KIO stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że interes prawny odwołującego w uzyskaniu zamówienia mógłby 4 doznać uszczerbku w przypadku potwierdzenia się zarzucanego naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, w wyniku odrzucenia oferty odwołującego. Izba zważyła, że z uwagi na datę wszczęcia postępowania, co nastąpiło przed datą 29 stycznia 2010 r....

KIO 2014/10

30.09.2010 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie
Meritum

zamawiający prawidłowo uwzględnił wyjaśnienia wykonawcy jako potwierdzające, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, mimo iż odbiega ona znacznie od oszacowanego przedmiotu zamówienia. W tym wypadku zatem uprawnione było i uzasadnione odniesienie ocenianej ceny do realiów rynkowych przedmiotowych usług. Na świadczenie usług w porównywalnych cenach wskazał również przystępujący w złożonych wyjaśnieniach....