Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1041/12

06.06.2012 wyrok
uwzględnione
Gmina Topólka
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, a odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła również, że stan faktyczny postępowania nie jest sporny....

KIO 1048/12

06.06.2012 wyrok
uwzględnione
Gmina Gniezno
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przełożeniu istniejącego konałau deszczowego we wsi Osiniec II i III etap na terenie gminy Gniezno. Zamawiający w pkt. 2 siwz opisując przedmiot zamówienia, w odniesieniu do etapu II i III wskazał, że „szczegółowy zakres prac wg przedmiaru robót stanowiącego integralną część specyfikacji”. Dodał, że prace należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym....

KIO 1093/12

06.06.2012 wyrok
oddalone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów z siedzibą w Bogatyni
Meritum

10 Izba ustaliła następujący stan faktyczny: Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego na „Wykonanie systemu nadzoru i wizualizacji rozdzielnic 110kV i 20kV w stacji RT 396" prowadzi Zamawiający PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów w Bogatyni. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE nr 2012/S 5-007610 z dnia 10.01.2012 roku....

KIO 1030/12

06.06.2012 wyrok
oddalone
Eko Dolina Sp. z o.o.
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, a odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1018/12

06.06.2012 wyrok
oddalone
Ministerstwo Finansów w Warszawie
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył w odniesieniu do każdego z rozpoznawanych odwołań, iż wypełniona została którakolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowionych w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. W odniesieniu do każdego z Odwołujących Izba stwierdziła, iż w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, przysługiwało mu prawo wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego....

KIO 1056/12

06.06.2012 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa SA
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. 8 W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 1078/12|KIO 1081/12

06.06.2012 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Kraków
Meritum

Wartość zamówienia, zgodnie z protokołem postępowania, ustalona została na kwotę 275.316.398,70 zł, co stanowi równowartość 68.493.481,62 euro, w tym wartość przewidywanych zamówień uzupełniających została ustalona na kwotę 91.772.132,90 zł, co stanowi równowartość 22.831.160,54 euro. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 211.925.000,00 zł brutto....

KIO 1057/12

06.06.2012 wyrok
oddalone
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Meritum

Zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie składu orzekającego Izby Odwołujący legitymuje się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę z najniższą ceną, która stanowi jedyne kryterium oceny ofert....

KIO 1002/12|KIO 1006/12|KIO 1008/12|KIO 1018/12

06.06.2012 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Finansów w Warszawie
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył w odniesieniu do każdego z rozpoznawanych odwołań, iż wypełniona została którakolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowionych w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. W odniesieniu do każdego z Odwołujących Izba stwierdziła, iż w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, przysługiwało mu prawo wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego....

KIO 1042/12

06.06.2012 wyrok
uwzględnione
Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba ustaliła, że stan faktyczny postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz informacje zawarte w ogłoszeniu o zamówieniu) nie jest sporny....