Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 2576/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

w opisanym powy ej stanie faktycznym nie zaistniały przesłanki uzasadniające wykluczenie Przystępującego na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Przepis ten stanowi, e z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, którzy nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłu ony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3, albo nie zgodzili się na przedłu enie okresu związania ofertą....

KIO 2584/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o.
Meritum

Postępowanie prowadzone jest przez Zamawiającego – Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Spółka z o.o. z Gdyni na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 [ustawa Pzp), którego przedmiotem są „Sukcesywne dostawy 6.300.000 litrów oleju napędowego (w tym 300.000 litrów oleju napędowego arktycznego) oraz 225.000 litrów oleju opałowego.” Zdaniem Odwołującego - LOTOS Paliwa Sp. z o.o....

KIO 2574/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Województwo Łódzkie
Meritum

Punkt 3.1.2. SIWZ Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa i wdro enie Systemu informacji geologicznej województwa łódzkiego dla Wydziału Geologii i Koncesji Geologicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załącznik 1 do SIWZ oraz załącznik nr 5 – projekt umowy. 6. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków. 18 6.1....

KIO 2580/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

nale y uznać je za działanie samodzielne wykonawcy, o którym mowa w art. 85 ust. 2 ustawy Pzp. Dodatkowo wskazać nale y, e odmienny sposób porozumiewania się – inny w przypadku samodzielnego przedłu ania terminu związania ofertą (faks), a inny w przypadku przedłu ania terminu związania ofertą na wezwanie zamawiającego (doręczenie oryginału), którego niedochowanie miałby powodować wykluczenie wykonawcy jedynie w drugim przypadku jest nie do pogodzenia z zasadą równego traktowania wykonawców i ucz...

KIO 2572/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Zamawiający, Skarb Państwa – Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest „wdro enie workflow”. 7 Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 11 czerwca 2013 r., pod numerem 2013/S 111-189807. Wartość zamówienia oszacowana została na kwotę 5.778.890,55 zł brutto. Zgodnie z postanowieniami pkt 6.1.2....

KIO 2529/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Gmina Sulechów
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. 7 W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Następnie Izba stwierdziła, że odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie w wykazał swój interes w złożeniu niniejszego środka ochrony prawnej w rozumieniu przepisu art. 179 ust....

KIO 2552/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Zakup serwerów dla Oddziałów Regionalnych, Biur Powiatowych oraz Centrali ARiMR wraz z usługą serwisową”, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (dalej „zamawiający”) wykonawca COMP S.A. (dalej „odwołujący”) wniósł odwołanie, zarzucając zamawiającemu naruszenia następujących przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....