Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 2760/22

27.10.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Pobiedziska
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoław...

KIO 2733/22

27.10.2022 wyrok
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

niestawiennictwo na posiedzeniu przed Izbą Przystępującego, mimo prawidłowego zawiadomienia o terminie posiedzenia, należy uznać za rezygnację z uprawnień do reprezentowania swoich interesów, tożsamą z niezłożeniem sprzeciwu co do uwzględnienia odwołania. Należało bowiem uznać, że wyznaczona do rozpoznania sprawy rozprawa i poprzedzające ją posiedzenie z udziałem stron to ta faza postępowania odwoławczego, w której następuje koncentracja czynności, wniosków i oświadczeń stron oraz uczestników po...

KIO 2763/22

27.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2713/22

27.10.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Łęczyca
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Izba stwierdza, że Ustawa nie wskazuje terminu, w jakim przystępujący do postępowania odwoławczego może złożyć oświadczenie o sprzeciwie, co do uwzględnienia odwołania przez zamawiającego....

KIO 2702/22

27.10.2022 wyrok
oddalone
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę INTOUR Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę M. S. - B. prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą M. S. - B. Vmoris Agency - Strefa Efektywnego 14 Marketingu w Ożarowie Mazowieckim....

KIO 2707/22

27.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2730/22

27.10.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Zamawiający: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Zakup usługi utrzymania i rozwoju aplikacji ZSZiK, IACS plus, GIS, SIZ, PZSiP plus, PA, eWniosekplus, eWoP oraz IRZplus”. Publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UE: 30 listopada 2021, 2021/S 232-611459 Odwołujący: Asseco Poland S.A....

KIO 2715/22

27.10.2022 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Odnosząc się do wniosku Zamawiającego o odrzucenie odwołania na podstawie art. 527 i 528 pkt 5 Pzp wskazać należy, że zgodnie z przepisem art....