Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2790/22

04.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Ożarowica
Meritum

Do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Kopia odwołania została przekazana na stronę prowadzonego postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w dniu 24 października 2022 roku. W trakcie posiedzenia z udziałem stron postępowania odwoławczego Strony złożyły następujące oświadczenia (zgodnie z protokołem posiedzenia): W tym miejscu pełnomocnik Zamawiającego składa odpowiedź na odwołanie zawierającą uwzględnienie: • zarzut nr 4 w całości, • zarzut nr 1 w całości, • zarzut nr...

KIO 2792/22

04.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu i stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 2764/22

04.11.2022 wyrok
oddalone
Gmina Wisznice
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Udzielenie dla Gminy Wisznice kredytu długoterminowego w wysokości 4 570 000,00 zł”. Izba ustaliła, że w Rozdziale XVIII Zamawiający określił sposób obliczenia ceny. Zamawiający wskazał: 1.    Cenę oferty stanowi koszt obsługi kredytu wyliczony dla okresu kredytowania. 2....

KIO 2827/22

04.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Piła – Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o zamówienie publiczne na zadanie pn. Rewitalizacja zdegradowanych poszczególnych terenów miasta Piły - rozbiórka budynku usługowego, komórek gospodarczych oraz garażu przy ul. Bydgoskiej 71- 71a, Ludowej 29-29a, Browarnej 20, O.M. Kolbe 60-60a w Pile - znak sprawy: 2022/TP/14 Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 14 września 2022 roku pod numerem 2022/BZP 00346906/01....

KIO 2802/22

04.11.2022 wyrok
oddalone
Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji projektowych podstacji trakcyjnych systemu 2x25 kV (wraz z powiązaniem z KSE i linią kolejową), materiałów do uzyskania decyzji lokalizacyjnych i warunków przyłączenia oraz dokumentów zamówienia wraz z doradztwem na etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych....

KIO 2769/22

04.11.2022 postanowienie
odrzucone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi pod nazwą „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Budowa drogi S6 - Zachodnia Obwodnica Szczecina” z podziałem na 2 części. Numer referencyjny: O.Sz.D- 3.2413.51.2021. Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów Pzp w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 2838/22

04.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytet Warszawski
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 4 listopada 2022 r., Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. poz....

KIO 2775/22

04.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa - Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W dniu 21 października 2022 r. wykonawca Transprojekt Gdański spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez Skarb Państwa - Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad pod nazwą „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa drogi S6 - Zachodnia Obwodnica Szczecina” z podziałem na 2 części....