Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO/KU 21/23

28.12.2023 uchwała
oddalone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

W pierwszej kolejności poczynić należy uwagę, że zastrzeżenia zostały wniesione w ograniczonym zakresie, tj. dotyczą tylko naruszenia nr 3, nr 5 i nr 6. Stąd też, pozostałe stwierdzone naruszenia, co do których Prezes Urzędu w odpowiedzi na zastrzeżenia podtrzymał swoje stanowisko wyrażone w Informacji o wyniku kontroli uprzedniej, zostają poza zakresem rozpoznania przez Izbę. Ustalenia faktyczne są bezsporne, spór dotyczy tylko dokonanej przez Prezesa Urzędu oceny prawnej....

KIO 3824/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Legionowie
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia budynku Sądu Rejonowego w Legionowie przy ul. Sobieskiego v47 oraz ochronę mienia w pozostałych lokalizacjach: przy ul. Husarskiej 15 i Al.3 Maja 24 ” numer referencyjny: ZP/SR-1/23, ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 16-11-2023 nr 2023/BZP 00496892/01....

KIO 3677/23

28.12.2023 wyrok
oddalone
Szpital Powiatowy w Chrzanowie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, ‎ o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3750/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Usług Społecznych w Rawiczu
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że w ustawowym terminie do postępowania po stronie Zamawiającego przystąpiło skutecznie Konsorcjum, stając się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 3680/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Białe Błota
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Budowa ul. Czereśniowej w Łochowie” numer referencyjny: RZP.271.39.2023.ZP2 ogłoszenie o zamówieniu Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej nr 00671518-2023. Odwołujący, złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości (pismo z dnia 27.12.2023r.). Zgodnie z art. 520 ust.1 i ust....

KIO 3713/23

28.12.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy (12 WOG)
Meritum

Wartość zamówienia brutto według ustaleń zamawiającego na podstawie rozeznania rynku opartego o ofertę odwołującego - 6 957 081, 12zł. brutto. Zamawiający wskazał w SWZ, że: Rozdział IV Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usługi utrzymania czystości i odśnieżania terenów zewnętrznych utwardzonych oraz utrzymanie terenów zielonych dla: Toruniu, Inowrocławiu, Ciechocinku i Włocławku. 2....

KIO 3755/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie (po uzupełnieniu) nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie przystąpienia do postępowania odwoławczego nie zgłosił żaden wykonawca. Odwołujący w piśmie z 15 grudnia 2023 r. oświadczył, że cofa odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust....

KIO 3733/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Chełm
Meritum

Miasto Chełm (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa i montaż iluminacji świetlnej dla Miasta Chełm", numer referencyjny: BZP.271.5.51.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone 18 października 2023 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych numer 2023/BZP 00449775....

KIO 3744/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przystąpienie zgłosił wykonawca P.P., P.W., W.W., działający jako wspólnicy spółki cywilnej pod nazwą: B.P. P.W. W.W. spółka cywilna. Zgłoszenie spełniało warunki określone w art....

KIO 3790/23

28.12.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Pakosław
Meritum

Zamawiający – Gmina Pakosław - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków ‎ w Chojnie – III”. Dnia 18 grudnia 2023 roku, wykonawca HMK sp. z o.o., ul. Dworcowa 13; 43-200 Pszczyna (dalej „ Odwołujący ”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 10 000,00 zł....