Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 5460/25

23.01.2026 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 5175/25

19.12.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Wschowski
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienia nie zgłosił żaden wykonawca. Odwołujący w piśmie z 19 listopada 2025 r. oświadczył, że cofa odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust....

KIO 4446/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu - Zdroju, zwana dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na „Najem dla JSW S.A....

KIO 3517/25

26.09.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 9 września 2025 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 2897/25

29.08.2025 postanowienie
umorzone
Samorządowa Administracja Placówek Oświatowych w Górze Świętej Małgorzaty
Meritum

Zamawiający Samorządowa Administracja Placówek Oświatowych w Górze Świętej Małgorzaty, Góra Świętej Małgorzaty 44A, 99-122 Góra Świętej Małgorzaty, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, ‎ z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn....

KIO 2060/25

18.06.2025 wyrok
oddalone
Ministerstwo Cyfryzacji
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych przez wykonawców: 1) K.L. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą F.H.U. „HORYZONT” K.L. z siedzibą w Gorlicach do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie odwołującego; 2) Computex Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego; 3) Grupa E Sp. z o.o....

KIO 475/25

17.02.2025 postanowienie
umorzone
INSTYTUT HEMATOLOGII I TRANSFUZJOLOGII
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w  oparciu o art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne ....

KIO 2813/23

09.10.2023 wyrok
uwzględnione
Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę szczotek do zębów dla osadzonych. Izba ustaliła, że w Rozdziale V - Przedmiotowe środki dowodowe – Zamawiający wskazał: 1) W celu potwierdzenia, że oferowana szczoteczka do zębów dla osadzonych, spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, Zamawiający wymaga, złożenia wraz z ofertą, następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1....

KIO 160/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów ‎ podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego ‎ postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ‎ ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie ‎ odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania ‎ od...