Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 212 290 PLN

Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów (...) (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla IMIO PW

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00272297

Numer referencyjny: WEiTI/12/ZP/2026/1035

Zamawiający

POLITECHNIKA WARSZAWSKA

PLAC POLITECHNIKI 1

00-661 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5250005834

REGON: 000001554

Opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów komunikacji optycznej w wolnej przestrzeni (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.”

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin realizacji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
2 Photons Adam Jurczuk Gdańsk 5431094646

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 2 Photons Adam Jurczuk (Gdańsk) Umowa podpisana 212 290 PLN 212 290 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Najniższa cena

320 PLN

Średnia cena

79 851 PLN

Najwyższa cena

491 798 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BIONOVO Aneta Ludwig Legnica 6 13 113 PLN 79 679 PLN
Elektro Med Grzegorz Pałkowski Niepołomice 6 7 358 PLN 44 147 PLN
MAR-FOUR Siekierska, Titienko - spółka cywilna Konstantynów Łódzki 4 13 796 PLN 55 183 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO TECHNICZNO HANDLOWE CHEMLAND MARIUSZ BARTCZAK Stargard 3 8 671 PLN 8 671 PLN
Alchem Grupa Sp. z o.o. Toruń 3 8 394 PLN 25 181 PLN
VWR International Sp. z o.o. Gdańsk 3 13 414 PLN 40 241 PLN
TK Biotech Sp. z o. o. Warszawa 3 188 184 PLN 376 367 PLN
2 Photons Adam Jurczuk Gdańsk 3 212 290 PLN 212 290 PLN
TH. GEYER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 3 54 218 PLN 162 653 PLN
METALZBYT-HURT Sp. z o.o. Międzyrzecze Dolne 2 23 910 PLN 47 820 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.

CHEMILAB - Bożena Gładysz - Sprzedaż Odczynników i Produktów Chemicznych 49 815 PLN

2026-09-01 12:19:01Z

Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.

WATERS - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 227 989 PLN

2026-09-01 12:19:01Z

Dostawa materiałów zużywalnych do sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Warszawie.

Alchem Grupa Sp. z o.o. 8 378 PLN

2026-09-01 10:00:37Z

Dostawa materiałów zużywalnych do sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Warszawie.

Alchem Grupa Sp. z o.o. 866 PLN

2026-09-01 10:00:37Z

Sprzęt do zogniskowanej przezczaszkowej stymulacji ultradźwiękowej (tFUS) - u ludzi

Animalab Sp. z o.o. -

2026-08-26 09:30:38Z

Dostawa systemu chromatografii gazowej z wyposażeniem, znak sprawy AEZ/S-029/2026

Altium International Sp. z o. o. -

2026-08-26 07:57:36Z

Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów (...) (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla IMIO PW

2 Photons Adam Jurczuk -

2026-08-25 17:23:40Z

Sukcesywna dostawa materiałów laboratoryjnych z tworzyw sztucznych oraz materiałów filtracyjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

TH. GEYER POLSKA Sp. z o.o. 91 592 PLN

2026-08-25 09:12:08Z

Sukcesywna dostawa materiałów laboratoryjnych z tworzyw sztucznych oraz materiałów filtracyjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

ANCHEM PLUS MARIUSZ MALCZEWSKI 14 637 PLN

2026-08-25 09:12:08Z

Sukcesywna dostawa materiałów laboratoryjnych z tworzyw sztucznych oraz materiałów filtracyjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

TH. GEYER POLSKA Sp. z o.o. 64 173 PLN

2026-08-25 09:12:08Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 249 PLN Średnia: 56 560 PLN Max: 534 012 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów (...) (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla IMIO PW

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WARSZAWSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001554

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PLAC POLITECHNIKI 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-661

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub.imio@pw.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pw.edu.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów (...) (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla IMIO PW

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d81671cb-af81-4287-af05-1fb6bfa98ed3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272297

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

"Układy fotoniki scalonej dla systemów komunikacji optycznej w wolnej przestrzeni (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pw_edu

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/pw_edu

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z Rozdziałem III i IV SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający zamieścił w SWZ - Rozdział XV. Klauzula informacyjna z art. 13 RODO
Zamawiającego – w celu związanym z powyższym postępowaniem

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WEiTI/12/ZP/2026/1035

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów komunikacji optycznej w wolnej przestrzeni (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.”

4.2.6.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający wskazał w Rozdział IV. Wymagania i dokumentacja SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający wskazał w
Rozdział IV. Wymagania i dokumentacja SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wskazał w
Rozdział IV. Wymagania i dokumentacja SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wskazał w - Rozdział V. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH SWZ

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający wskazał w - Rozdział V. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH SWZ

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Rozdział IV. Wymagania i dokumentacja

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zamawiający wskazał w SWZ - Rozdział XIV. Oferta wspólna (konsorcjum, spółka cywilna)

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający zawarł w SWZ - Rozdział XII. Zawarcie umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-10 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/pw_edu

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-10 13:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-09

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.06.2026
Termin składania ofert
10.06.2026 10:00
Wartość umowy
212 290 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Okres realizacji

28 dni