Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 277 804 PLN
Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.
Numer referencyjny: PLAD.P.5.2026.MC
Zamawiający
POLSKIE LABORATORIUM ANTYDOPINGOWE
ul. Księcia Ziemowita 53 lokal bud. 4
03-885 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 1182186754
REGON: 382177975
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| CHEMILAB - Bożena Gładysz - Sprzedaż Odczynników i Produktów Chemicznych | Tarnobrzeg | 8670000383 |
| WATERS - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością | Warszawa | 1180063243 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | CHEMILAB - Bożena Gładysz - Sprzedaż Odczynników i Produktów Chemicznych (Tarnobrzeg) | Umowa podpisana | 49 815 PLN | 49 815 PLN |
| 2 | WATERS - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Warszawa) | Umowa podpisana | 227 989 PLN | 227 989 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
Najniższa cena
320 PLN
Średnia cena
79 851 PLN
Najwyższa cena
491 798 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| BIONOVO Aneta Ludwig Legnica | 6 | 13 113 PLN | 79 679 PLN |
| Elektro Med Grzegorz Pałkowski Niepołomice | 6 | 7 358 PLN | 44 147 PLN |
| MAR-FOUR Siekierska, Titienko - spółka cywilna Konstantynów Łódzki | 4 | 13 796 PLN | 55 183 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO TECHNICZNO HANDLOWE CHEMLAND MARIUSZ BARTCZAK Stargard | 3 | 8 671 PLN | 8 671 PLN |
| Alchem Grupa Sp. z o.o. Toruń | 3 | 8 394 PLN | 25 181 PLN |
| VWR International Sp. z o.o. Gdańsk | 3 | 13 414 PLN | 40 241 PLN |
| TK Biotech Sp. z o. o. Warszawa | 3 | 188 184 PLN | 376 367 PLN |
| 2 Photons Adam Jurczuk Gdańsk | 3 | 212 290 PLN | 212 290 PLN |
| TH. GEYER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 54 218 PLN | 162 653 PLN |
| METALZBYT-HURT Sp. z o.o. Międzyrzecze Dolne | 2 | 23 910 PLN | 47 820 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.
2026-09-01 12:19:01Z
Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.
2026-09-01 12:19:01Z
Dostawa materiałów zużywalnych do sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Warszawie.
2026-09-01 10:00:37Z
Dostawa materiałów zużywalnych do sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Warszawie.
2026-09-01 10:00:37Z
Sprzęt do zogniskowanej przezczaszkowej stymulacji ultradźwiękowej (tFUS) - u ludzi
2026-08-26 09:30:38Z
Dostawa systemu chromatografii gazowej z wyposażeniem, znak sprawy AEZ/S-029/2026
2026-08-26 07:57:36Z
Dostawa elementów optycznych i optomechanicznych na potrzeby realizacji projektu "Układy fotoniki scalonej dla systemów (...) (FSOC)" nr projektu FENG.01.0 1-IP.01-A0MR/24 dla IMIO PW
2026-08-25 17:23:40Z
Sukcesywna dostawa materiałów laboratoryjnych z tworzyw sztucznych oraz materiałów filtracyjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie
2026-08-25 09:12:08Z
Sukcesywna dostawa materiałów laboratoryjnych z tworzyw sztucznych oraz materiałów filtracyjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie
2026-08-25 09:12:08Z
Sukcesywna dostawa materiałów laboratoryjnych z tworzyw sztucznych oraz materiałów filtracyjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie
2026-08-25 09:12:08Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369990 z dnia 2026-07-30 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKIE LABORATORIUM ANTYDOPINGOWE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 382177975
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Księcia Ziemowita 53 lokal bud. 4
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-885
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@antydopinglab.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://antydopinglab.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badania chemiczne obiektów i materiałów biologicznych przeznaczonych do badań, wyrobów konsumpcyjnych przeznaczonych dla ludzi.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f5d09e3c-de7c-45be-beef-d7d6f07faff9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369990
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00160276/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych dla Polskiego Laboratorium Antydopingowego
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://antydopinglab.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://antydopinglab.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://antydopinglab.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z zapisami SWZ - Rozdział XXIX - Klauzula informacyjna.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z zapisami SWZ - Rozdział XXIX - Klauzula informacyjna.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: PLAD.P.5.2026.MC
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup i dostawa szklanych probówek laboratoryjnych wskazanego producenta.
4.2.6.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
33793000-5 - Laboratoryjne wyroby szklane
33192500-7 - Probówki
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W odniesieniu do ofert niepodlegających odrzuceniu Zamawiający dokona ich oceny na podstawie określonych w SWZ kryterium.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup i dostawa filtrów i płytek laboratoryjnych wskazanego producenta.
4.2.6.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W odniesieniu do ofert niepodlegających odrzuceniu Zamawiający dokona ich oceny na podstawie określonych w SWZ kryterium.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
V. Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych (jeśli dotyczy).1. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
1) Oświadczenie wykonawcy, że zaoferowane w przedmiotowym postępowaniu materiały laboratoryjne lub akcesoria posiadają stosowne dopuszczenia do obrotu i stosowania w Polsce zgodnie
z obowiązującymi Dyrektywami UE i wymaganiami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 z późn. zm.) oraz spełniają wymagania Zamawiającego, określone w Opisie przedmiotu zamówienia oraz, że zostaną udostępnione na każde żądanie Zamawiającego (jeśli dotyczy).
2) wypełnionego formularza parametrów wymaganych (załącznik nr 5 do SWZ) stanowiącego oświadczenie wykonawcy o spełnianiu przez każdy oferowany element przedmiotu zamówienia wymagań opisanych przez Zamawiającego;
3) Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
2. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu
albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
3. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert oraz przedmiotowych środków dowodowych lub innych składanych dokumentów
lub oświadczeń. Wykonawcy są zobowiązani do przedstawienia wyjaśnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Oświadczenie wykonawcy, że zaoferowane w przedmiotowym postępowaniu materiały laboratoryjne lub akcesoria posiadają stosowne dopuszczenia do obrotu i stosowania w Polsce zgodniez obowiązującymi Dyrektywami UE i wymaganiami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 z późn. zm.) oraz spełniają wymagania Zamawiającego, określone w Opisie przedmiotu zamówienia oraz, że zostaną udostępnione na każde żądanie Zamawiającego (jeśli dotyczy).
2) wypełnionego formularza parametrów wymaganych (załącznik nr 5 do SWZ) stanowiącego oświadczenie wykonawcy o spełnianiu przez każdy oferowany element przedmiotu zamówienia wymagań opisanych przez Zamawiającego;
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Na ofertę składa się:a) Formularz systemowy wypełniany przez wykonawcę na Platformie Zakupowej Marketplanet OnePlace
b) Formularz oferty stanowiący Załącznik Nr 2 do SWZ – dokument nie podlega uzupełnieniu
c) Formularz specyfikacji cenowej stanowiący Załącznik Nr 1 do Formularza oferty – właściwy dla danej Części zamówienia
– dokument nie podlega uzupełnieniu.
Brak któregokolwiek z w/w wskazanych dokumentów, lub podpisanie ich niezgodnie z pkt 4 lub brak podpisu skutkować
będzie odrzuceniem oferty.
2. Wraz z ofertą Wykonawca składa:
1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, którego wzór określa Załącznik nr 3 do SWZ;
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu
składa każdy w Wykonawców.
2) dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania, w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie
wynika bezpośrednio z właściwego rejestru.
Dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z
tłumaczeniem na język polski.
W celu potwierdzenia umocowania Zamawiający żąda załączenia odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego,
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru.
3) przedmiotowe środki dowodowe wskazane w rozdziale V SWZ;
4) Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu
przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, w sposób
niebudzący wątpliwości zastrzegł, że nie mogą
być one udostępniane oraz wykazał, załączając stosowne wyjaśnienia, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę
przedsiębiorstwa. Na platformie w formularzu składania oferty znajduje się miejsce wyznaczone do dołączenia części oferty
stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Projektowane postanowienia Umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tejUmowy, określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej Umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie
uregulowanym w art. 454-455 ustawy pzp oraz wskazanym w Załączniku nr 4 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-07 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy pod adresem https://antydopinglab.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-07 11:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców: którzy nie wykażą, że nie zachodzą wobec nich przesłanki określonew art. 7 ust. 1 Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 poz. 1497).
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 30.07.2026
- Termin składania ofert
- 14.08.2026 09:00
- Wartość umowy
- 277 804 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące