Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Eksploatacja oświetlenia ulicznego
Zamawiający
Gmina Knurów
Knurów, Śląskie
NIP: 9691597553
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| FBSerwis SA | Warszawa | REGON 146097236 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FBSerwis SA (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 34 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50232100-1)
Najniższa cena
87 539 PLN
Średnia cena
546 633 PLN
Najwyższa cena
1 503 909 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Tauron Nowe Technologie S.A. Wrocław | 3 | 806 185 PLN | 806 185 PLN |
| TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław | 2 | 1 045 989 PLN | 1 045 989 PLN |
| TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław | 2 | - | 1 077 052 PLN |
| TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław | 2 | - | 251 222 PLN |
| ELEKTROSERWIS WACHOWIAK Sp. z o.o. sp. k. Mysłowice | 1 | 240 468 PLN | 240 468 PLN |
| Elektroserwis Wachowiak Spółka z o.o. Sp.k. Mysłowice | 1 | - | - |
| Instalacje Elektryczne Adam Jaskółka Mysłowice | 1 | - | - |
| Elektroserwis Wachowiak Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Mysłowice | 1 | - | - |
| FBSerwis S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| FBSerwis S.A. Warszawa | 1 | 428 719 PLN | 428 719 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice
2026-08-28 08:41:34Z
Konserwacja i eksploatacja oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Gliwice na terenie Miasta Gliwice na lata 2026-2027
2026-07-31 09:31:21Z
Konserwacja oświetlenia ulicznego w gminie Wielowieś
2026-07-31 05:54:30Z
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetleniu: ulic,(...) i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Koszęcin.
2026-07-30 08:54:34Z
Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś
2026-07-24 08:59:11Z
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów w 2025 r. i 2026r.
2026-07-23 06:12:12Z
Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie miasta Żywca
2026-07-20 11:14:50Z
Eksploatacja oświetlenia ulicznego
2026-07-17 06:06:44Z
Eksploatacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Buczkowice
2026-07-10 11:27:28Z
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028
2026-07-10 04:55:02Z
Cała Polska — 181 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347841 z dnia 2026-07-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Eksploatacja oświetlenia ulicznego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Knurów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257587
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Dr. Floriana Ogana 5
1.4.2.) Miejscowość: Knurów
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-190
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.7.) Numer telefonu: 32 339 22 99
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: darial@knurow.eu
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.knurow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-217051c2-cbf1-11ee-a84d-d63fc4d19e65
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347841
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Eksploatacja oświetlenia ulicznego
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usług w zakresie eksploatacji oświetlenia ulicznego. Przez urządzenia oświetlenia ulicznego rozumie się urządzenia oświetlenia ulicznego oraz iluminacyjnego, stanowiące zespół elementów składających się ze źródeł światła i opraw oświetleniowych wraz z obwodami zasilającymi i sterującymi ich pracą, konstrukcjami wsporczymi, w tym słupami oświetleniowymi oraz szafami oświetlenia ulicznego.
2. Zakres rzeczowy:
1) Wykonywanie czynności związanych z bieżącą konserwacją i naprawą urządzeń oświetlenia ulicznego, obejmuje w szczególności (katalog nie ma charakteru zamkniętego):
a) wymiana uszkodzonych obejm, drzwiczek wnękowych w słupach oświetleniowych, tablic bezpiecznikowych / bezpieczników oraz innych elementów zainstalowanych we wnękach słupowych, elementów wyposażenia szaf oświetleniowych, obsługa i naprawa automatyki sterowniczej,
b) naprawy uszkodzonych kabli zasilających (lokalizacja uszkodzenia, montaż muf kablowych),
c) prostowanie i naprawy słupów oświetleniowych, elementów opraw,
d) wymiana uszkodzonych opraw, kloszy, elementów zabezpieczeń, zasilania
i sterowania oświetleniem ulicznym (w tym zegarów sterujących), wymiana niesprawnych źródeł światła,
e) regulacja położenia źródeł światła względem kloszy i odbłyśników,
f) regulacja położenia wysięgników,
g) regulacja zwisów przewodów oświetlenia ulicznego,
h) zabezpieczenie urządzeń oświetlenia ulicznego uszkodzonych w wyniku działania sił przyrody, dewastacji, kradzieży, wypadku / kolizji drogowej,
i) ustalanie zakresu naprawy urządzeń oświetleniowych uszkodzonych
w wyniku kolizji/wypadków komunikacyjnych, kradzieży, dewastacji, działania sił przyrody, w tym sporządzanie kosztorysów napraw, odpowiednio
do uszkodzeń (w oparciu o średnie ceny i stawki oraz wskaźniki narzutów dla województwa śląskiego, publikowane w cenniku SEKOCENBUD, za kwartał poprzedzający zlecenie Wykonawcy wykonanie kosztorysu),
j) naprawa urządzeń oświetlenia ulicznego uszkodzonych w wyniku dewastacji, kradzieży, wypadku/kolizji drogowej – przy uwzględnieniu § 6 ust. 8, 9 wzoru umowy
k) wykonanie raz w roku pomiarów skuteczności ochrony przeciwporażeniowej - protokoły należy przekazać Zamawiającemu do dnia 31 sierpnia danego roku,
l) czyszczenie i mycie opraw, kloszy, odbłyśników, paneli fotowoltaicznych latarni solarnych,
m) konserwacja wnęk słupowych,
n) bieżąca kontrola sprawności źródeł światła,
o) przycinka zieleni kolidującej z urządzeniami oświetlenia ulicznego,
p) udział w spotkaniach z projektantami, odbiorach i przeglądach gwarancyjnych związanych z budową/przebudową/modernizacją oświetlenia ulicznego.
2) Określanie warunków technicznych budowy/przebudowy/modernizacji oświetlenia ulicznego przez osobę wskazaną na stanowisko kierownika prac.
3) Opiniowanie projektów dotyczących budowy/przebudowy/modernizacji oświetlenia
ulicznego przez osobę wskazaną na stanowisko kierownika prac.
4) Wymiana będących w złym stanie technicznym opraw wraz z osprzętem i źródłem światła.
5) Wymiana/uzupełnienie opraw świetlnych (kloszy).
6) Demontaż opraw świetlnych podwieszonych na infrastrukturze sieci energetycznej.
7) Wymiana będących w złym stanie technicznym słupów oświetlenia ulicznego.
8) Demontaż będących w złym stanie technicznym słupów oświetlenia ulicznego.
9) Wymiana będących w złym stanie technicznym wysięgników.
10) Montaż dodatkowych opraw świetlnych wraz ze źródłem światła i osprzętem.
11) Wykonanie odcinka sieci kablowej wraz z pracami ziemnymi.
12) Wykonanie odcinka sieci kablowej metodą bezwykopową.
13) Wykonanie odcinka sieci napowietrznej.
3. Bieżąca konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego, o której mowa w ust. 2 pkt. 1) obejmuje ok. 3 630 punktów świetlnych
4. Prace wyszczególnione w ust. 2 pkt 1) realizowane będą w terminie do 14 dni
od przekazania zgłoszenia za wyjątkiem:
1) prac określonych w ust. 2 pkt 1) lit. d) przy uwzględnieniu § 1 ust. 9 i 10 wzoru umowy,
2) prac określonych w ust. 2 pkt 1) lit. h), które realizowane będą w terminie
nie dłuższym niż 2 godziny od zgłoszenia,
3) prac określonych .w ust. 2 pkt 1) lit. i), które realizowane będą w terminie do 7 dni od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego telefonicznie lub drogą elektroniczną (e-mailem)
4) prac określonych w ust. 2 pkt. 1) lit. p), które realizowane będą w terminie określonym przez Zamawiającego, przy czym Zamawiający poinformuje o konieczności wykonania tych prac na minimum 2 dni przed terminem ich realizacji.
5. Prace wyszczególnione w ust. 2 pkt. 1) lit j) oraz ust. 2 pkt 2) – 13) realizowane będą w miarę potrzeb, na podstawie pisemnego wskazania Zamawiającego, zgodnie ze wzorem wskazania stanowiącym Załącznik nr 1 do umowy, które zawierać będzie m.in. zakres prac, ich wartość oraz termin, który wynosić będzie minimum 14 dni, za wyjątkiem prac określonych w ust. 2 pkt 2) i 3), które realizowane będą w terminie określonym przez Zamawiającego we wskazaniu, przy czym termin przekazania Zamawiającemu sporządzonych przez Wykonawcę warunków technicznych i opinii nie będzie dłuższy niż 10 dni od daty przekazania informacji o danym wskazaniu drogą elektroniczną.
6. Z chwilą przekazania wskazania prac określonych w ust. 2 pkt 2) i 3) Zamawiający zobowiązany jest do udostępnienia materiałów i dokumentów niezbędnych do realizacji ww. czynności, a Wykonawca zobowiązany jest do ich odbioru w siedzibie Zamawiającego oraz zwrotu bezpośrednio po wykonaniu prac objętych przedmiotowym wskazaniem.
Koszty odbioru materiałów i dokumentów oraz ich zwrotu po wykonanej czynności
do siedziby Zamawiającego ponosi Wykonawca. Zwrot materiałów winien nastąpić jednocześnie z przekazaniem warunków technicznych / opinii będących przedmiotem ww. czynności.
7. Wykonawca zobowiązany jest do reagowania na wszelkie awarie i usterki urządzeń oświetlenia ulicznego objętych niniejszą umową.
8. Szczegółowy zakres zamówienia określa wzór umowy stanowiący załącznik do SWZ. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ i jej załącznikami i zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w nich opisanych.
3.9.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2024-05-01 do 2026-05-014.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FBSerwis SA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 146097236
4.3.3.) Ulica: Siedmiogrodzka 9
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 01-204
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 650000 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00271685/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie niezbędnych prac dodatkowych przy bieżącym utrzymaniu i konserwacji urządzeń oświetlenia ulicznego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością wykonania prac dodatkowych m.in. wymiana słupa wraz z wysięgnikiem po kolizji, demontaż uszkodzonych słupów, zmianie ulega:
-par. 5 ust. 2 Umowy: "Termin zakończenia umowy to 25.05.2026 r."
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 599742,99 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 17.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE