Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 077 052 PLN

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00334518

Zamawiający

Gmina Pyskowice

Strzelców Bytomskich 3

44-120 Pyskowice, Śląskie

NIP: 9691573512

REGON: 276257593

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 8991076556

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 TAURON Nowe Technologie S.A. (Wrocław) Umowa podpisana - 1 077 052 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 34 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50232100-1)

Najniższa cena

87 539 PLN

Średnia cena

546 633 PLN

Najwyższa cena

1 503 909 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Tauron Nowe Technologie S.A. Wrocław 3 806 185 PLN 806 185 PLN
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 2 1 045 989 PLN 1 045 989 PLN
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 2 - 1 077 052 PLN
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 2 - 251 222 PLN
ELEKTROSERWIS WACHOWIAK Sp. z o.o. sp. k. Mysłowice 1 240 468 PLN 240 468 PLN
Elektroserwis Wachowiak Spółka z o.o. Sp.k. Mysłowice 1 - -
Instalacje Elektryczne Adam Jaskółka Mysłowice 1 - -
Elektroserwis Wachowiak Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Mysłowice 1 - -
FBSerwis S.A. Warszawa 1 - -
FBSerwis S.A. Warszawa 1 428 719 PLN 428 719 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice

TAURON Nowe Technologie S.A. -

2026-08-28 08:41:34Z

Konserwacja i eksploatacja oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Gliwice na terenie Miasta Gliwice na lata 2026-2027

OBI COMPLEX Rafał Zgoda 87 539 PLN

2026-07-31 09:31:21Z

Konserwacja oświetlenia ulicznego w gminie Wielowieś

TAURON Nowe Technologie S.A. -

2026-07-31 05:54:30Z

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetleniu: ulic,(...) i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Koszęcin.

Tauron Nowe Technologie S.A. -

2026-07-30 08:54:34Z

Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś

TAURON Nowe Technologie Spółka Akcyjna 959 754 PLN

2026-07-24 08:59:11Z

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów w 2025 r. i 2026r.

TAURON Nowe technologie S.A. -

2026-07-23 06:12:12Z

Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie miasta Żywca

Tauron Nowe Technologie S.A. -

2026-07-20 11:14:50Z

Eksploatacja oświetlenia ulicznego

FBSerwis SA -

2026-07-17 06:06:44Z

Eksploatacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Buczkowice

Tauron Nowe Technologie S.A. -

2026-07-10 11:27:28Z

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028

TAURON Nowe Technologie S.A. 1 077 052 PLN

2026-07-10 04:55:02Z

Cała Polska — 181 przetargów

Min: 10 538 PLN Średnia: 393 740 PLN Max: 1 503 909 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3

1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7f49f81-1907-443a-9af7-16726931bbbb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012869/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026-2028

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Obowiązkiem gmin jest oświetlenia ulic, placów, dróg które są jej terenie. W gminie jest 1028 pkt oświetleniowych których właścicielem jest TAURON Nowe Technologie SA. Pismem z 19.05.26rTAURON nie dał zgody na udziel. przez gminę zam. na utrzymanie tych punktów innemu Wykon. niż właściciel urządzeń oświetl. Z art.140 KC wynika że, do podst. uprawnień właścicielskich należy uprawnienie do korzystania z rzeczy i rozporządzania nią z wyłączeniem innych osób. Aby realizować możliwość oświet. ulic, dróg i placów przy wyk. sieci i urządzeń TAURONu które są w gminie, należy zawrzeć umowę z właścicielem infrastruk.oświetl.Zgodnie z art.305w związku z art. 214ust.1pktb) Pzp Zam. może udzielić zam. z wolnej ręki jeżeli zachodzi co najmniej jedna z przesłanek z cyt. przepisu. W tym zam. zachodzi przesłanka,z art.214 ust.1 pkt1lit.b) ust. Pzp
tj.dostawy,usługi lub roboty budow, mogą być świadczone tylko przez jednego wyk. z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynik. z odręb. przepisów.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usługi polega na:
• bieżącej konserwacji oświetlenia ulicznego, którego właścicielem jest TAURON Nowe Technologie S.A., znajdującego się na terenie Gminy,
• utrzymania jednoczesnego świecenia punktów świetlnych w ilości nie mniejszej niż 95% całości,
• wymianie uszkodzonych źródeł światła, elementów zabezpieczeń, wszystkich innych elementów osprzętu oświetlenia sieci napowietrznej i kablowej,
• wymianie uszkodzonych drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, uzupełnianie obejm i innych elementów słupów,
• bieżącej naprawie szaf oświetlenia ulicznego,
• lokalizacji uszkodzeń kabli, naprawę uszkodzonych kabli i przewodów napowietrznych,
• wykonywaniu nastawień urządzeń sterujących oświetleniem,
• myciu kloszy opraw ulicznych przy wymianie źródeł światła,
• wycince gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego,
• utylizacji wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego,
• wykonywaniu kontroli inspekcyjnej wg ustaleń roboczych,
• przywróceniu terenu (chodników, jezdni, zieleni) do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556

7.3.3) Ulica: Plac Powstańców Śląskich 20

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-314

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Tauron Dystrybucja S.A. oddział w Gliwicach, Region SN i nN, 44-100 Gliwice, Portowa 14a
Zakres prac:
• wymiana uszkodzonych źródeł światła, elementów zabezpieczeń, wszystkich innych elementów osprzętu oświetlenia sieci napowietrznej i kablowej,
• wymiana uszkodzonych drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, uzupełnianie obejm i innych elementów słupów,
• bieżąca naprawa szaf oświetlenia ulicznego,
• lokalizacja uszkodzeń kabli, naprawę uszkodzonych kabli i przewodów napowietrznych,
• wykonywanie nastawień urządzeń sterujących oświetleniem,
• mycie kloszy opraw ulicznych przy wymianie źródeł światła,
• wycinka gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego,
• utylizacja wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego,
• kontrole inspekcyjnej wg ustaleń roboczych,
• przywrócenie terenu (chodników, jezdni, zieleni) do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1077051,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-01 do 2028-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
1 077 052 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50232100-1
50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)