Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice
Zamawiający
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice, Śląskie
NIP: 6452533560
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| TAURON Nowe Technologie S.A. | Wrocław | - |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TAURON Nowe Technologie S.A. (Wrocław) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 34 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50232100-1)
Najniższa cena
87 539 PLN
Średnia cena
546 633 PLN
Najwyższa cena
1 503 909 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Tauron Nowe Technologie S.A. Wrocław | 3 | 806 185 PLN | 806 185 PLN |
| TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław | 2 | 1 045 989 PLN | 1 045 989 PLN |
| TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław | 2 | - | 1 077 052 PLN |
| TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław | 2 | - | 251 222 PLN |
| ELEKTROSERWIS WACHOWIAK Sp. z o.o. sp. k. Mysłowice | 1 | 240 468 PLN | 240 468 PLN |
| Elektroserwis Wachowiak Spółka z o.o. Sp.k. Mysłowice | 1 | - | - |
| Instalacje Elektryczne Adam Jaskółka Mysłowice | 1 | - | - |
| Elektroserwis Wachowiak Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Mysłowice | 1 | - | - |
| FBSerwis S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| FBSerwis S.A. Warszawa | 1 | 428 719 PLN | 428 719 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice
2026-08-28 08:41:34Z
Konserwacja i eksploatacja oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Gliwice na terenie Miasta Gliwice na lata 2026-2027
2026-07-31 09:31:21Z
Konserwacja oświetlenia ulicznego w gminie Wielowieś
2026-07-31 05:54:30Z
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetleniu: ulic,(...) i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Koszęcin.
2026-07-30 08:54:34Z
Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś
2026-07-24 08:59:11Z
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów w 2025 r. i 2026r.
2026-07-23 06:12:12Z
Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie miasta Żywca
2026-07-20 11:14:50Z
Eksploatacja oświetlenia ulicznego
2026-07-17 06:06:44Z
Eksploatacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Buczkowice
2026-07-10 11:27:28Z
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028
2026-07-10 04:55:02Z
Cała Polska — 181 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411845 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zbrosławice
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258380
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Oświęcimska 2
1.4.2.) Miejscowość: Zbrosławice
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-674
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zbroslawice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbroslawice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d02b56e-a629-462c-abd6-b9b9c633d648
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411845
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu: ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy,
b) utrzymanie świecenia punktów świetlnych w ilości nie mniejszej niż 95% całości,
c) wymianę uszkodzonych źródeł światła, elementów zabezpieczeń, wszystkich innych elementów osprzętu oświetlenia sieci napowietrznej i kablowej,
d) wymianę uszkodzonych drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, uzupełnianie obejm i innych elementów słupów,
e) bieżącą naprawę szaf oświetlenia ulicznego,
f) lokalizację uszkodzeń kabli, naprawę uszkodzonych kabli i przewodów napowietrznych,
g) wykonywanie nastawień urządzeń sterujących oświetleniem,
h) mycie kloszy opraw ulicznych przy wymianie źródeł światła,
i) wycinkę gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego,
j) utylizację wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego,
k) kontroli inspekcyjnych wykonywanych według ustaleń roboczych,
l) przywrócenia terenu (chodników, jezdni, zieleni) do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych,
m) dobudowy punktów świetlnych/rok na istniejącej sieci, tzn. nie wymagających PT i pozwolenia na budowę na koszt Wykonawcy, w uzgodnieniu z Zamawiającym.
Ilość: 2197 szt. punktów świetlnych
3.9.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-26
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): TAURON Nowe Technologie S.A.
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 53-314
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1162533,76 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 163-511587
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana liczby punktów świetlnych objętych usługą w związku z dobudową nowych punktów oświetleniowych oraz demontażem części istniejących punktów w związku z realizacją inwestycji drogowej przez GDDKiA.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą. Po dokonanej zmianie liczba punktów świetlnych na terenie Gminy Zbrosławice wynosiła 2 073 szt.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dobudowa nowych punktów oświetleniowych i wynikająca z niej konieczność aktualizacji liczby punktów świetlnych objętych usługą.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą do 2 077 szt.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dobudowa nowego punktu oświetleniowego i wynikająca z niej konieczność aktualizacji liczby punktów świetlnych objętych usługą
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą do 2 078 szt.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aktualizacja liczby punktów świetlnych objętych usługą w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji oraz konieczność dostosowania maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy do aktualnego zakresu świadczonej usługi.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą do 2 367 szt. oraz ustalono maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy w wysokości 1 311 745,67 zł brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 149211,91
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana cen materiałów i kosztów związanych z realizacją usługi, skutkująca zastosowaniem przewidzianego w umowie mechanizmu waloryzacji wynagrodzenia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy. Maksymalne wynagrodzenie ustalono na kwotę 1 324 264,73 zł brutto, a miesięczną stawkę ryczałtową za świadczenie usługi za jeden punkt świetlny na 13,74 zł netto, tj. 16,91 zł brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 12519,06
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1296141,78 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE