Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową pracowni kształcenia zawodowego dla CKZiU w Andrychowie.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00421352

Numer referencyjny: NIZ.272.TP.62.2026

Zamawiający

Powiat Wadowicki

Stefana Batorego 2

34-100 Wadowice, Małopolskie

NIP: 5512129478

REGON: 072183421

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego, wielobranżowego nadzoru inwestorskiego (w rozumieniu art. 25 i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) nad realizacją zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych (zaprojektuj i wybuduj) związanych z przebudową pracowni kształcenia zawodowego dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, Starowiejska 22a, 34-120 Andrychów, realizowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie FEMP.08.02 Edukacja dla transformacji Typ B”

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Częstotliwość kontroli w czasie trwania robót 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 49 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego)

Najniższa cena

2 208 PLN

Średnia cena

73 858 PLN

Najwyższa cena

387 450 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Daniel Olech Nadzory Budowlane i Drogowe Kobylanka 3 83 575 PLN 250 724 PLN
FAVOR Sp. z o.o. Kraków 3 21 133 PLN 63 400 PLN
Grzegorz Chłosta DORADZTWO TECHNICZNE, USŁUGI BHP I PPOŻ Busko Zdrój 2 75 645 PLN 151 290 PLN
INŻYNIERIA ŚLĄSK GRZEGORZ GALINIAK Ruda Śląska 2 27 000 PLN 54 000 PLN
Arkadis sp. z o.o. S4 sp. k. Czudec 2 - -
INFRASTRUKTURA POLSKA Sp. z o. o. Zawadka 70, 33-312 Tęgoborze Tęgoborze 2 5 197 PLN 10 394 PLN
Andrzej Olszowski A14 Usługi Projektowe, Nadzory Budowlane Gorlice 2 - -
Firma Usługowo-Handlowa „PROJBUD” Tomasz Dąbrowski 33-390 Łącko 940 Łącko 1 44 034 PLN 44 034 PLN
Adam Gurgul – 33-370 Muszyna, ul. Rolanda 8/6 Muszyna 1 - -
INFRASTRUKTURA POLSKA Sp. z o. o. , Tęgoborze 1 2 208 PLN 2 208 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługi – „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

Kierownik Budowy Wojciech Ciejka 44 280 PLN

2026-09-02 10:14:21Z

Nadzór inwestorski dla realizacji zamówienia pn.: Kompleksowa modernizacja zabytkowej Kamienicy Obońskich

RM PROJEKT PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA RAFAŁ MIREK -

2026-09-01 06:55:45Z

Kompleksowe odpłatne pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad rb podczas realizacji zad. pn Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych na dz.ew. nr 216 obr.Złockie gm. Muszyna

INFRASTRUKTURA POLSKA Sp. z o. o. , 2 208 PLN

2026-08-28 09:00:13Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich - część 2 roboty wykończeniowe budynku i zagospodarowanie terenu”

Arkadis sp. z o.o. S4 sp. k. -

2026-08-28 08:01:27Z

Kompleksowe odpłatne pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestors. nad robotami budowlanymi podczas realizacji zadania pn. „Budowa oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej nr 292903K w Złockiem”

Ryszard Katra ElektrykNS u 10 086 PLN

2026-08-27 08:52:50Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla inwestycji pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1235K klasy "Z"

MTINWEST MARCIN TOMPOLSKI -

2026-08-26 12:21:50Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa budynku Szkoły Podstawowej w Sułkowie”

Arkadis sp. z o. o. M1 sp.k. 187 590 PLN

2026-08-26 06:32:19Z

Nadzór inwestorski nad budową żłobka i przedszkola w Świątnikach Górnych- II postępowanie

TWISTED DESIGN Wojciech Wachowicz -

2026-08-24 08:40:13Z

Usługa nadzoru inwestorskiego

BE CONCEPT Sp.zo.o. 22 140 PLN

2026-08-21 10:44:08Z

Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaków zrywkowych w Nadleśnictwie Limanowa – II postępowanie

Andrzej Olszowski A14 Usługi Projektowe, Nadzory Budowlane -

2026-08-21 06:32:35Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 208 PLN Średnia: 139 072 PLN Max: 1 072 871 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową pracowni kształcenia zawodowego dla CKZiU w Andrychowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 2

1.5.2.) Miejscowość: Wadowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową pracowni kształcenia zawodowego dla CKZiU w Andrychowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c898d965-b19e-4585-b503-bf781275a5e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421352

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041163/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Usługi nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem robót budowlanych związanych z przebudową hali maszyn CKZiU w Andrychowie (zaprojektuj i wybuduj) wraz z zakupem i instalacją urządzeń specjalistycznych)

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Niniejsze zamówienie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie FEMP.08.02 Edukacja dla transformacji Typ B, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c898d965-b19e-4585-b503-bf781275a5e0

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy e-zamówienia który dostępny jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-
Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/ Niniejsze informacje dostępne są w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) przedmiotowego postępowania.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Wadowicki z siedzibą przy ul. Stefana Batorego 2, 34-100 Wadowice, e-mail : biuro@powiatwadowicki.pl; www.powiatwadowicki.pl, tel. (33) 873
42 30 fax. (33) 823 24 33. Pełna treść w swz

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych RODO opisana jest w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: NIZ.272.TP.62.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego, wielobranżowego nadzoru inwestorskiego (w rozumieniu art. 25 i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) nad realizacją zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych (zaprojektuj i wybuduj) związanych z przebudową pracowni kształcenia zawodowego dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, Starowiejska 22a, 34-120 Andrychów, realizowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie FEMP.08.02 Edukacja dla transformacji Typ B”

4.2.6.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Częstotliwość kontroli w czasie trwania robót

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 112 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
4) zdolności technicznej lub zawodowej – jak niżej.

Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia wyżej wymienionych warunków.

1. Warunek, o którym mowa w punkcie 9.1.4) – dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej – zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:
1) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 (jedną) usługę polegającą na pełnieniu nadzoru inwestorskiego (wielobranżowego albo co najmniej w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wraz z koordynacją czynności inspektorów branżowych) nad robotami budowlanymi realizowanymi w formule „zaprojektuj i wybuduj”, obejmującymi budowę i/lub przebudowę i/lub rozbudowę i/lub remont obiektu kubaturowego wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi, o wartości nadzorowanych robót budowlanych nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto, przy czym usługa została zakończona;
2) dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, posiadającymi kwalifikacje, uprawnienia i doświadczenie określone poniżej:

a) co najmniej 1 osobą – inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, pełniącą jednocześnie funkcję koordynatora czynności inspektorów nadzoru – posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, w tym wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, które upoważniają do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, oraz posiadającą doświadczenie zawodowe polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej przy realizacji co najmniej 1 (jednego) zadania inwestycyjnego realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj”, obejmującego budowę i/lub przebudowę i/lub rozbudowę i/lub remont obiektu kubaturowego, którego roboty zostały zakończone i odebrane;

b) co najmniej 1 osobą – inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, w tym wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, które upoważniają do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, oraz posiadającą doświadczenie zawodowe polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej sanitarnej przy realizacji co najmniej 1 (jednego) zadania inwestycyjnego realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach którego wykonywane były roboty instalacyjne branży sanitarnej w obiekcie kubaturowym, a roboty te zostały zakończone i odebrane;

c) co najmniej 1 osobą – inspektorem nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, w tym wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, które upoważniają do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, oraz posiadającą doświadczenie zawodowe polegające na pełnieniu, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej elektrycznej przy realizacji co najmniej 1 (jednego) zadania inwestycyjnego realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach którego wykonywane były roboty instalacyjne branży elektrycznej w obiekcie kubaturowym, a roboty te zostały zakończone i odebrane.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonym wraz z ofertą– zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do niniejszej IDW;
2) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonym wraz z ofertą, – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do niniejszej IDW (o ile dotyczy).
Certyfikat wykonawcy zamówień publicznych (art. 124 ust. 2 ustawy Pzp)
1) Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.
2) W przypadku posługiwania się certyfikatem, o którym mowa w pkt 1), Wykonawca wskazuje w oświadczeniu składanym wraz z ofertą, że będzie posługiwał się certyfikatem, oraz podaje numer i oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres, w jakim certyfikat ma potwierdzić brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3) Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej SWZ. Jeśli certyfikat obejmuje wyłącznie część podstaw wykluczenia lub część warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest zobowiązany wykazać pozostały zakres zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
4) Zamawiający dokonuje oceny skuteczności certyfikatu z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności, statusu certyfikacji ujawnionego w bazie certyfikacji oraz zgodności certyfikacji z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ.
5) W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji lub utraty ważności certyfikatu w toku postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzić brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
6) Złożenie certyfikatu nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do żądania wyjaśnień w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Pzp oraz ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej aktualności albo zgodności certyfikatu z wymaganiami niniejszego postępowania.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu (w tym formuły realizacji nadzorowanych robót, rodzaju obiektu, branż i wartości nadzorowanych robót brutto), dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie – sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej IDW;
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług nadzoru inwestorskiego (inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – koordynator, inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej sanitarnej, inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej elektrycznej), wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego (w tym nazwa zadania realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj”, pełniona funkcja, okres pełnienia funkcji, rodzaj obiektu i podmiot, na rzecz którego pełniono funkcję), a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej IDW.
Certyfikat wykonawcy zamówień publicznych (art. 124 ust. 2 ustawy Pzp)
1) Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.
2) W przypadku posługiwania się certyfikatem, o którym mowa w pkt 1), Wykonawca wskazuje w oświadczeniu składanym wraz z ofertą, że będzie posługiwał się certyfikatem, oraz podaje numer i oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres, w jakim certyfikat ma potwierdzić brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3) Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej SWZ. Jeśli certyfikat obejmuje wyłącznie część podstaw wykluczenia lub część warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest zobowiązany wykazać pozostały zakres zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
4) Zamawiający dokonuje oceny skuteczności certyfikatu z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności, statusu certyfikacji ujawnionego w bazie certyfikacji oraz zgodności certyfikacji z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ.
5) W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji lub utraty ważności certyfikatu w toku postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzić brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
6) Złożenie certyfikatu nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do żądania wyjaśnień w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Pzp oraz ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej aktualności albo zgodności certyfikatu z wymaganiami niniejszego postępowania.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) Kompletna oferta musi zawierać:
a) Formularz Oferty wraz z oświadczeniami, sporządzony w języku polskim według wzoru stanowiącego załącznik do IDW (Zamawiający nie stosuje interaktywnego formularza oferty).
b) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik do IDW;
c) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik niniejszej IDW (jeżeli dotyczy);
d) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik IDW (jeżeli dotyczy);
e) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej IDW lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (jeżeli dotyczy);
f) Stosowne Pełnomocnictwo(a) – w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego wraz z ofertą lub możliwego do bezpłatnego pozyskania odpisu z właściwego rejestru;
g) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia (każdy z tych Wykonawców dalej zwany „Partnerem”) powinni łącznie spełniać warunki udziału w postępowaniu oraz złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków.
2) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa oraz zdolność techniczna lub zawodowa Partnerów będą oceniane łącznie, w tym celu dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
3) Żaden z Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia nie może podlegać wykluczeniu.
4) Ponadto Partnerzy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zaleca się, aby Pełnomocnikiem był jeden z Partnerów (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia).
5) Dokument ustanawiający pełnomocnictwo powinien być załączony do Oferty. Każdy z Partnerów winien udzielić pełnomocnictwa.
6) Oferta powinna zostać podpisana przez ustanowionego Pełnomocnika i będzie wiązać wszystkich Partnerów.
7) Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
8) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, przed podpisaniem umowy o realizację niniejszego zamówienia, zobowiązani są zawrzeć umowę regulującą współpracę tych Wykonawców i przedłożyć ją Zamawiającemu. Umowa taka powinna zawierać w swojej treści co najmniej następujące postanowienia dotyczące:
a) określenia celu i przedmiotu umowy;
b) oznaczenia czasu trwania umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie realizujących umowę obejmującą okres realizacji przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu;
c) ustanowienia lidera Wykonawców wspólnie realizujących umowę (zaleca się aby był nim Pełnomocnik wskazany w ofercie Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ustanowiony do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu) i jego umocowania dotyczące zaciągania zobowiązań w imieniu wszystkich Partnerów razem i każdego z osobna;
d) określenia wspólnej i solidarnej odpowiedzialności Partnerów względem Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu;
e) określenia zakresu przedmiotu zamówienia, realizowanego przez każdego Wykonawcę wspólnie realizującego umowę.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany umowy określają projektowane postanowienia umowy (załącznik do SWZ)

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

2026-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.09.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego) 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi) 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją) 71521000-6 (Usługi nadzorowania placu budowy) 71310000-4 (Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane) 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

Okres realizacji

do 2027-05-31