Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 44 280 PLN

Usługi – „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00368289

Numer referencyjny: IRG.271.21.2026

Zamawiający

Gmina Rabka-Zdrój

ul. Parkowa 2

34-700 Rabka-Zdrój, Małopolskie

NIP: 7351006084

REGON: 491893090

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w załączniku nr 7 do SWZ. 3. Projekt jest dofinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, Działanie 7.5 IIT – Obszary uzdrowiskowe, Typ projektu A. Wsparcie obszarów uzdrowiskowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno - budowlanej 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Kierownik Budowy Wojciech Ciejka SKAWINA 6792054628

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Kierownik Budowy Wojciech Ciejka (SKAWINA) Umowa podpisana 44 280 PLN 44 280 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 49 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego)

Najniższa cena

2 208 PLN

Średnia cena

73 858 PLN

Najwyższa cena

387 450 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Daniel Olech Nadzory Budowlane i Drogowe Kobylanka 3 83 575 PLN 250 724 PLN
FAVOR Sp. z o.o. Kraków 3 21 133 PLN 63 400 PLN
Grzegorz Chłosta DORADZTWO TECHNICZNE, USŁUGI BHP I PPOŻ Busko Zdrój 2 75 645 PLN 151 290 PLN
INŻYNIERIA ŚLĄSK GRZEGORZ GALINIAK Ruda Śląska 2 27 000 PLN 54 000 PLN
Arkadis sp. z o.o. S4 sp. k. Czudec 2 - -
INFRASTRUKTURA POLSKA Sp. z o. o. Zawadka 70, 33-312 Tęgoborze Tęgoborze 2 5 197 PLN 10 394 PLN
Andrzej Olszowski A14 Usługi Projektowe, Nadzory Budowlane Gorlice 2 - -
Firma Usługowo-Handlowa „PROJBUD” Tomasz Dąbrowski 33-390 Łącko 940 Łącko 1 44 034 PLN 44 034 PLN
Adam Gurgul – 33-370 Muszyna, ul. Rolanda 8/6 Muszyna 1 - -
INFRASTRUKTURA POLSKA Sp. z o. o. , Tęgoborze 1 2 208 PLN 2 208 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługi – „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

Kierownik Budowy Wojciech Ciejka 44 280 PLN

2026-09-02 10:14:21Z

Nadzór inwestorski dla realizacji zamówienia pn.: Kompleksowa modernizacja zabytkowej Kamienicy Obońskich

RM PROJEKT PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA RAFAŁ MIREK -

2026-09-01 06:55:45Z

Kompleksowe odpłatne pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad rb podczas realizacji zad. pn Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych na dz.ew. nr 216 obr.Złockie gm. Muszyna

INFRASTRUKTURA POLSKA Sp. z o. o. , 2 208 PLN

2026-08-28 09:00:13Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich - część 2 roboty wykończeniowe budynku i zagospodarowanie terenu”

Arkadis sp. z o.o. S4 sp. k. -

2026-08-28 08:01:27Z

Kompleksowe odpłatne pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestors. nad robotami budowlanymi podczas realizacji zadania pn. „Budowa oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej nr 292903K w Złockiem”

Ryszard Katra ElektrykNS u 10 086 PLN

2026-08-27 08:52:50Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla inwestycji pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1235K klasy "Z"

MTINWEST MARCIN TOMPOLSKI -

2026-08-26 12:21:50Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa budynku Szkoły Podstawowej w Sułkowie”

Arkadis sp. z o. o. M1 sp.k. 187 590 PLN

2026-08-26 06:32:19Z

Nadzór inwestorski nad budową żłobka i przedszkola w Świątnikach Górnych- II postępowanie

TWISTED DESIGN Wojciech Wachowicz -

2026-08-24 08:40:13Z

Usługa nadzoru inwestorskiego

BE CONCEPT Sp.zo.o. 22 140 PLN

2026-08-21 10:44:08Z

Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaków zrywkowych w Nadleśnictwie Limanowa – II postępowanie

Andrzej Olszowski A14 Usługi Projektowe, Nadzory Budowlane -

2026-08-21 06:32:35Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 208 PLN Średnia: 139 072 PLN Max: 1 072 871 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługi – „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rabka-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893090

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Parkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Rabka-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-700

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@rabka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rabka.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi – „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-953ff3c1-dbce-4941-bcc9-1f48cf878f30

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368289

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056997/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Nadzór inwestorski- Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rabka

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/rabka

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja pomiędzy
Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień, środków dowodowych oraz
przekazywanie informacji (innych niż oferta Wykonawcy) odbywa się przez stronę internetową postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/rabka.
2. Internetowa strona postępowania (platforma zakupowa) działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie
UTF8.
3. Komunikacja za pośrednictwem internetowej platformy zakupowej jest bezpłatna.
4. W przypadku braku dostępności strony internetowej postępowania (platformy zakupowej), np. z powodu awarii, komunikacja może
odbywać się za pomocą poczty elektronicznej (nie dotyczy przesyłania ofert).
5. Wykonawca składa, w szczególności oświadczenia, dokumenty, podmiotowe środki dowodowe lub inne informacje na wezwanie
Zamawiającego za pośrednictwem internetowej strony postępowania, z wykorzystaniem formularza „Wyślij wiadomość do
Zamawiającego”.
6. Ofertę, wraz z wymaganymi dokumentami, należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej postępowania z wykorzystaniem
dedykowanego formularza składania oferty, zgodnie z postanowieniami zawartymi w rozdziale XI.
7. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za
pośrednictwem strony internetowej postępowania (platformy zakupowej) poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do
Zamawiającego”, po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
8. Zaleca się aby Wykonawca sprawdzał komunikaty i wiadomości przesłane przez Zamawiającego bezpośrednio na internetowej
stronie postępowania, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
9. Oznaczenie czasu odbioru danych przez internetową stronę postępowania (platformę zakupową) stanowi datę oraz dokładny czas
(hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
 administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Rabka Zdrój reprezentowana przez Burmistrza z siedzibą w Rabce Zdroju pod adresem: ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka Zdrój, tel.: (18) 26 92 000;
 kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Rabka Zdrój możliwy jest pod adresem: iod@rabka.pl, pod siedzibą: Gmina Rabka Zdrój, ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka-Zdrój;
 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 ust. 1;
 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026.793) dalej „ustawą Pzp”;
 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 oraz ust. 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. Natomiast w przypadku projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych m. in. ze środków Unii Europejskiej dokumenty przechowywane są zgodnie z wytycznymi programu/projektu;
 obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
 posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
 nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IRG.271.21.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Odbudowa starorabczańskiej infrastruktury uzdrowiskowej w formie zadaszonego deptaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w załączniku nr 7 do SWZ.
3. Projekt jest dofinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, Działanie 7.5 IIT – Obszary uzdrowiskowe, Typ projektu A. Wsparcie obszarów uzdrowiskowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-06-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno - budowlanej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa/nie bada warunku w ww. zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie określa/nie bada warunku w ww. zakresie.

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa/nie bada warunku w ww. zakresie
4) zdolności technicznej lub zawodowej:

Wykonawca spełni w/w warunek udziału w postępowaniu jeżeli:
a) Wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usługę kompleksowego nadzoru inwestorskiego dla co najmniej 1 zadania polegającego na budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektu budowlanego o wartości robót nie mniejszych niż 1 500 000,00 zł brutto.

b) Wykaże dysponowanie osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, posiadającymi uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie poprzez sprawowanie funkcji inspektora nadzoru w specjalnościach:
 konstrukcyjno-budowlanej,
 instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
 instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych.

W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww. warunku wyrażona będzie w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tę wartość zgodnie ze średnim kursem walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publiczne dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej). Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 2) Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:

2.1) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji – w przypadku oferty składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ten składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
Chyba, że Wykonawca wskaże dostępność tego dokumentu w formie elektronicznej pod określonym adresem internetowym ogólnodostępnej i bezpłatnej bazy danych i Zamawiający może pobrać go samodzielnie z tej bazy danych.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania) następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień złożenia):

1) Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu:

1.1) Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;

W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składają zgodnie z wyborem jeden wspólny wykaz lub oddzielne wykazy. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie. Wykaz należy przygotować zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do SWZ

1.2) Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składają zgodnie z wyborem jeden wspólny wykaz lub oddzielne wykazy. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie. Wykaz należy przygotować zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 6 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim
przypadku,wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do
reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wszelkie dokładne informacje
dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zawiera SWZ, w
szczególności rozdział XVII SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany i zakres wskazany jest w SWZ oraz proponowanych warunkach umownych

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-10 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/rabka

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-10 08:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-08

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1.Projektowane postanowienia umowy o udzielenie zamówienia publicznego stanowią załącznik nr 8 do SWZ.
2. Na ofertę składają się dokumenty wymienione w SWZ.
3. Środki ochrony prawnej przewidziane są w dziale IX ustawy Prawo zamówień
publicznych oraz w rozdziale XXV SWZ.
4. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z
okoliczności, o których mowa w art. 108 ustawy Pzp oraz w stosunku, do którego zachodzą przesłanki wykluczenia z
postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie
przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).
2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
29.07.2026
Termin składania ofert
10.08.2026 06:00
Wartość umowy
44 280 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego) 71521000-6 (Usługi nadzorowania placu budowy) 71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

Okres realizacji

do 2027-06-30