Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo.
Zamawiający
Gmina Ostaszewo
Ostaszewo, Pomorskie
NIP: 5792069670
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ALTVATER PIŁA SP. Z O.O. | Piła | REGON 570302283 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ALTVATER PIŁA SP. Z O.O. (Piła) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 113 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2)
Najniższa cena
4 PLN
Średnia cena
410 232 PLN
Najwyższa cena
1 154 466 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ELWOZ ECO Sp. z o.o. Sierakowice | 4 | 677 970 PLN | 1 355 939 PLN |
| ECO SOPOT SP. Z O.O. Sopot | 3 | - | 268 874 PLN |
| PreZero Service Północ Sp. z o.o. Gdańsk | 3 | 320 760 PLN | 320 760 PLN |
| EMKA S.A. Żyrardów | 3 | 168 606 PLN | 505 819 PLN |
| EKO DOLINA Sp. z o. o. Łężyce | 2 | 367 969 PLN | 367 969 PLN |
| Elwoz Eco spółka z o.o. Sierakowice | 2 | 511 920 PLN | 511 920 PLN |
| ELWOZ ECO SP. Z O.O. SIERAKOWICE | 2 | 1 008 720 PLN | 1 008 720 PLN |
| KOMA Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn | 2 | 974 106 PLN | 974 106 PLN |
| PRSP „Sanipor” Sp. z o.o. Gdynia | 2 | 243 551 PLN | 487 102 PLN |
| PHU SANIKO Andrzej Koszałka Kartuzy | 2 | 741 617 PLN | 741 617 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usługa odbioru i zagospodarowania frakcji 191212 odpadów balastowych luzem o granulacji 80-300 mm o wartości ciepła spalania powyżej 6 MJ/kg suchej masy
2026-08-14 04:43:58Z
Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo.
2026-08-07 10:12:45Z
Sukcesywny odbiór odpadów dla Gdańskie Wody Sp. z o.o.
2026-08-05 08:18:55Z
Sukcesywny odbiór odpadów dla Gdańskie Wody Sp. z o.o.
2026-08-05 08:18:55Z
Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Dzierzgoń w roku 2026
2026-07-28 13:06:10Z
Odbiór i zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych frakcji palnej.
2026-07-28 11:50:35Z
Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, położonych na terenie gminy Bytów oraz ich transport do ZZO Sierzno sp. z o.o.
2026-07-22 13:53:53Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z nieruchomości niezamieszkałych zlokalizowanych w granicach administracyjnych Miasta Sopotu
2026-07-21 09:32:24Z
Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo
2026-07-17 08:06:45Z
23/PN /2025 odbiór i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne.
2026-07-09 10:20:50Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00383012 z dnia 2026-08-07 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ostaszewo
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747900
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Kościuszki 51
1.4.2.) Miejscowość: Ostaszewo
1.4.3.) Kod pocztowy: 82-112
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@ostaszewo.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ostaszewo.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ac68df4-aebf-4d51-9bee-73e08f8bf4bf
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383012
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-07
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00572797
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Ostaszewo w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2026 r.
2. Zamawiający:
nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych,
nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,
nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp,
nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej,
nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia, nie mniej żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców,
nie przewiduje możliwości udzielenia Wykonawcy umowy zaliczek na poczet wykonania zamówienia,
nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
informuje, że wszelkie rozliczenia między stronami tj. między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w PLN.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ.
4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach określonych odpowiednio we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-01-01 do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ALTVATER PIŁA SP. Z O.O.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570302283
4.3.3.) Ulica: ŁĄCZNA 4A
4.3.4.) Miejscowość: Piła
4.3.5.) Kod pocztowy: 64-920
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 888894,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00662666/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Omyłka pisarska
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sprostowanie stawki jednostkowej netto za transport i odbiór odpadów dla poszczególnych kategorii odpadów.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wyczerpanie kwoty zawartej w umowie, konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększenie wartości umowy, rozwiązanie umowy z dniem 31.07.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 60000
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 917953,77 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 07.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE