Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Iwkowa
Zamawiający
GMINA IWKOWA
Iwkowa, Małopolskie
NIP: 8691212363
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Biuro Urbanistyczne Maria Modzelewska | Nowy Sącz | 490428066 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Biuro Urbanistyczne Maria Modzelewska (Nowy Sącz) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71410000-5)
Najniższa cena
51 000 PLN
Średnia cena
145 740 PLN
Najwyższa cena
238 619 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| WANIK MIROSŁAW SOSNOWIEC | 2 | - | - |
| HOME ARCHITEKCI ANNA ŁĄCZYŃSKA-BIESZCZAD Wólka Grądzka 46 | 1 | - | 120 000 PLN |
| Biuro Urbanistyczne Maria Modzelewska Nowy Sącz | 1 | - | - |
| JAGABUDEX-PROJEKT Poznań | 1 | 51 000 PLN | 51 000 PLN |
| Usługi projektowe Klaudia Krupa Szczucin | 1 | - | 120 000 PLN |
| ARCHIMEDES Paweł Duś Bielsko-Biała | 1 | - | - |
| Pracownia Urbanistyczna ”STUDIUM” Andrzej Hełdak Bukowina Tatrzańska | 1 | 238 619 PLN | 238 619 PLN |
| ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNA PRACOWNIA M.A.M. Kraków | 1 | - | - |
| ANNA STANIEWICZ "ASTAPLAN" PRACOWNIA URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNA Królewska 80/12, 30-045 Kraków KRAKÓW | 1 | - | - |
| Terra analizy doradztwo planowanie Agnieszka Rozenau-Rybowicz Kraków | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Sporządzanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego
2026-07-31 13:14:59Z
Sporządzanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego
2026-07-31 13:14:59Z
Sporządzenie projektu planu ogólnego Miasta Jordanowa
2026-07-28 09:22:05Z
Opracowanie projektu planu ogólnego gminy Brzeszcze
2026-07-24 09:50:32Z
Opracowanie Planu Ogólnego Gminy i Miasta Miechów
2026-07-23 12:55:36Z
OPRACOWANIE PROJEKTU PLANU OGÓLNEGO ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO DLA GMINY BORZĘCIN
2026-07-14 12:24:34Z
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krynica-Zdrój
2026-07-02 12:10:31Z
Opracowanie projektu planu ogólnego Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna
2026-06-29 06:08:59Z
Wykonanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mszana Dolna
2026-06-12 10:32:59Z
Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Iwkowa
2026-06-01 11:15:44Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270471 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Iwkowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA IWKOWA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660720
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 468
1.4.2.) Miejscowość: Iwkowa
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-861
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@iwkowa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.iwkowa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86ab062b-3a03-423e-8a18-2322f13e29e1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270471
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00479287
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Iwkowa
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Iwkowa zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity, Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.).
Granice opracowania: Gmina Iwkowa w granicach administracyjnych.
Powierzchnia terenu objętego przedmiotem zamówienia: powierzchnia Gminy Iwkowa w granicach administracyjnych – 47,2 km2.
Zakres opracowania obejmować będzie:
1. Sporządzenie projektu Planu ogólnego Gminy Iwkowa zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 z późn. zm.) a także przepisami wykonawczymi do tej ustawy,
2. Sporządzenie uzasadnienia Planu ogólnego zgodnie z art. 13h ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
3. Opracowanie danych przestrzennych do Planu ogólnego zgodnie z art. 67a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
4. Opracowanie ekofizjograficzne na potrzeby przygotowania projektu Planu ogólnego Gminy Iwkowa,
5. Udział oraz przygotowanie dokumentów, pism, ankiet, geoankiet, ogłoszeń, obwieszczeń, zawiadomień i innych dokumentów w procedurze sporządzenia planu ogólnego, określonej w art. 13i ust. 3 wyżej wymienionej ustawy, w tym w konsultacjach społecznych, o których mowa w art. 8i, 8j i 8k tej ustawy,
6. Przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w tym sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko projektu planu ogólnego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity, Dz. U. z 2024 r. poz. 1112 z późn. zm.).
7. Wprowadzenie do uchwały zatwierdzającej plan, zmian wynikających z rozstrzygnięć nadzorczych wojewody, ustosunkowania się do tych rozstrzygnięć (ewentualnie powtórzenie procedury w zakresie wymaganym przez wojewodę).
8. Ustosunkowanie się do skarg wniesionych do wojewódzkiego sądu administracyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego.
9. Zgodnie z poszczególnymi etapami:
Etap I. Prace wstępne
1) analiza materiałów wyjściowych,
2) analiza stanu zagospodarowania i zabudowy,
3) analiza uwarunkowań zewnętrznych,
4) analiza uwarunkowań przestrzennych gminy,
5) sporządzenie opracowania ekofizjograficznego na potrzeby przygotowania projektu Planu ogólnego gminy Iwkowa, ewentualnie aktualizacja opracowania ekofizjograficznego,
6) określenie zapotrzebowania na nową zabudowę mieszkaniową w gminie,
7) analiza wniosków zgłoszonych po ogłoszeniu i zawiadomieniu o przystąpieniu do sporządzania planu ogólnego.
Etap II. Prace planistyczne
1) opracowanie projektu planu ogólnego zgodnie z zakresem wskazanym w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
2) sporządzenie uzasadnienia składającego się z części tekstowej i graficznej – skala podstawowego rysunku nie mniejsza niż 1:25 000,
3) część graficzna uzasadnienia projektu planu ogólnego winna być przekazywana Zamawiającemu w formie numerycznej dostosowanej do systemu informacji istniejącego u Zamawiającego – pliki wektorowe i rastrowe rysunków powinny być dostarczone w formacie zgodnym oprogramowaniem z QGIS (*.shp, GeoPackage) oraz *.dxf wraz z plikami rastrowymi z georeferencją do układu 2000 strefa 7 (przy czym Zamawiający preferuje format plików zgodnych z oprogramowaniem QGIS),
4) opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko,
5) prezentacja i uzyskanie opinii o projekcie planu ogólnego od Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Gminy w Iwkowej, wraz z wprowadzeniem ewentualnych korekt.
Etap III. Opiniowanie, uzgadnianie i konsultacje społeczne
1) prezentacja i uzyskanie opinii o projekcie planu ogólnego od Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Iwkowej wraz z wprowadzeniem ewentualnych korekt,
2) przedstawienie projektu planu ogólnego do akceptacji Wójtowi Gminy Iwkowa wraz z naniesieniem ewentualnych poprawek,
3) przeprowadzenie pełnej procedury związanej z opiniowaniem i uzgodnieniem projektu planu ogólnego,
4) wprowadzenie ewentualnych zmian do projektu planu ogólnego wynikających z uzyskanych opinii i dokonanych uzgodnień,
5) przeprowadzenie pełnej procedury związanej z konsultacjami społecznymi (udział fizyczny)
6) wprowadzenie ewentualnych zmian do projektu planu ogólnego wynikających z konsultacji oraz ponowienie w niezbędnym zakresie czynności związanych z uzgodnieniem projektu planu ogólnego,
7) opracowanie raportu podsumowującego przebieg konsultacji społecznych, zawierającego w szczególności wykaz zgłoszonych uwag wraz z propozycją ich rozpatrzenia i uzasadnieniem oraz protokoły z czynności przeprowadzonych w ramach konsultacji.
Etap IV. Uchwalenie i zakończenie prac
1) przedstawienie projektu planu ogólnego wraz z uzasadnieniem i raportem podsumowującym przebieg konsultacji społecznych do akceptacji Wójtowi Gminy Iwkowa,
2) uczestniczenie w prezentacjach projektu planu ogólnego na posiedzeniu odpowiednich Komisji oraz sesji Rady Gminy w Iwkowej,(udział fizyczny)
3) opracowanie uzasadnienia oraz podsumowania, o których mowa w art. 42 pkt 2 i art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity, Dz.U. z 2024 r. poz.1112, ze zm.),
4) ostateczne przekazanie całości opracowania,
5) przekazanie planu ogólnego wraz z uzasadnienieniem w formie numerycznej dostosowanej do systemu informacji istniejącego u Zamawiającego – pliki wektorowe i rastrowe rysunków powinny być dostarczone w formacie zgodnym z oprogramowaniem QGIS (*.shp, GeoPackage) oraz *.dxf wraz z plikami rastrowymi z georeferencją do układu 2000 strefa 7 (przy czym Zamawiający preferuje format plików zgodnych z oprogramowaniem QGIS).
6) przygotowanie projektu uchwały wraz z załącznikami do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami:
1) ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity, Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.),
2) rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. z 2023 r., poz. 2758),
3) ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity, Dz. U z 2024 r. poz. 1112 ze zm.),
4) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity, Dz.U. z 2024 r. poz. 54 ze zm.),
5) rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 26 października 2020 r. w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2020 r. poz. 1916, ze zm.),
6) rozporządzenia ministra rozwoju i technologii w sprawie sposobu wyznaczania obszaru uzupełnienia zabudowy w planie ogólnym (Dz. U z 2024r. poz. 729)
7) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity, Dz.U.2024r. poz. 609 ze zm.),
8) uchwały Nr XLV/693/18 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Wschodniego Pogórza Wiśnickiego (Dz. Urz. Woj. Małop. z dnia 9 lutego 2018 r., poz. 1166),
9) innymi przepisami wynikającymi z odpowiednich aktów prawnych, mających odniesienie do przedmiotu zlecenia, m. in. dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, dróg, itp.
3.9.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
16 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Biuro Urbanistyczne Maria Modzelewska
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 490428066
4.3.3.) Ulica: Wybickiego 8
4.3.4.) Miejscowość: Nowy Sącz
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-300
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 196800,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00578424/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-05
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległ termin realizacji umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 196800,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.06.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE