Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 220 000 PLN

Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00270176

Numer referencyjny: 12/2026

Zamawiający

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KONINIE

ul. Południowa 1

62-510 Konin, Wielkopolskie

NIP: 6651168689

REGON: 311099035

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest opisany w załączniku nr 1 do SWZ, w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
M&A Marta Pomian Chludowo REGON: 522279890

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 M&A Marta Pomian (Chludowo) Umowa podpisana 220 000 PLN 220 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 61 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90910000-9 - Usługi sprzątania)

Najniższa cena

22 140 PLN

Średnia cena

174 628 PLN

Najwyższa cena

778 059 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bartosz Bilski Kalisz 4 49 908 PLN 199 632 PLN
Mar Eko Sp z o.o. Poznań 4 - -
PUH „CLEANEX” Waldemar Rogodziński Konin 2 36 900 PLN 65 928 PLN
PHU Szymon Grzebyszak Żerków 2 142 434 PLN 284 868 PLN
FM Integrated Solutions sp. z o.o. Wrocław 2 - 52 534 PLN
Spółdzielnia “Dozór” w Gnieźnie Gniezno 1 229 961 PLN 229 961 PLN
Agencja Ochrony Osób i Mienia Norbert Zimny Jarocin 1 - -
Vigor Edukacja Sp. z o.o. Sp.k. Poznań 1 425 359 PLN 425 359 PLN
PHU „Cleanex” Waldemar Rogodziński Konin 1 101 844 PLN 101 844 PLN
Firma Handlowo-Usługowa Artur Chudziak Dobrojewo 78 1 36 000 PLN 36 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Sprzątanie trasy biegowej podczas 25. Poznań Maraton

Mar Eko spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-10 06:18:22Z

Świadczenie usługi utrzymania czystości i porządku w obiekcie Aquaparku w Pile

SECURITY & CLEANING sp. z o.o. -

2026-08-03 12:53:40Z

Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026

M&A Marta Pomian 220 000 PLN

2026-07-17 11:10:51Z

Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach

Hospital Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Lider konsorcjum -

2026-07-14 07:20:02Z

Świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MZGM Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim

FILGARDEN Filip Wojciechowski 199 200 PLN

2026-07-09 09:38:09Z

Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w I półroczu 2026

JAK-BUD Jakub Budziński -

2026-07-02 11:23:45Z

Sprzątanie trasy biegowej podczas Wings for Life World Run

Mar Eko Sp z o.o. -

2026-06-09 07:12:27Z

Świadczenie dla Sądu Rejonowego w Turku kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń wewnętrznych i terenów zewnętrznych

Vigor Edukacja Sp. z o.o. Sp.k. 425 359 PLN

2026-06-03 12:01:36Z

„Usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości”

FM Integrated Solutions sp. z o.o. -

2026-05-26 19:34:09Z

Utrzymanie czystości, mycie okien oraz sprzątanie terenu zewnętrznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

D.P Remonty Serwis Daniel Szustak, -

2026-05-18 09:38:01Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 11 080 PLN Średnia: 212 871 PLN Max: 811 933 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KONINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311099035

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Południowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Konin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-510

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 632433814

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@dps.konin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dpskonin.bip.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a579a69-8c82-4ee3-98d3-d4802f865972

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270176

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00574193/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6a579a69-8c82-4ee3-98d3-d4802f865972

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl 2. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6a579a69-8c82-4ee3-98d3-d4802f865972 Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
3. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-6a579a69-8c82-4ee3-98d3-d4802f865972

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-
Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-
Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz
informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub
dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) i
poświadczania za zgodność musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie
wymagań dla dokumentów elektronicznych.
4. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach
rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i
przekazuje się jako załączniki do formularzy komunikacyjnych.
5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a) w formatach
danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się
jako załącznik), lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej (np. w treści „Formularza do komunikacji”).
6. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące
tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U.
z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w
wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku
„Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. W przypadku gdy wykonawca nie wyodrębni i nie zabezpieczy w ten sposób
poufności informacji, Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za ewentualne ujawnienie ich treści razem z informacjami jawnymi.
7. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem dedykowanych
formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do
komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.
Formularze do komunikacji umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku
załączników, które zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów
elektronicznych są opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być
one opatrzone podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym (otaczającym).
8. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących tylko do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1 ze zm.), dalej „RODO”, Zamawiający informuje osoby fizyczne, od których dane osobowe bezpośrednio pozyskuje w związku z ich udziałem w niniejszym postępowaniu, że:
1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Dom Pomocy Społecznej w Koninie, ul. Południowa 1, 62-510 Konin,
reprezentowane przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej, kontakt: poczta@dps.konin.pl, telefon: 63 2433814.
2. Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w Domu Pomocy Społecznej w Koninie jest: Pani Aneta Janiak kontakt:
iodo@dps.konin.pl
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia na Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026.
4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Pomocy Społecznej w Koninie w czasie określonym przepisami prawa,
zgodnie z instrukcją kancelaryjną, który wynosi 5 lat.
5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.
6. Przysługują Pani/Panu następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych:
- prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych,
- prawo żądania sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania lub
uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień
umowy),
- prawo żądania ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
7. Nie przysługują Pani/Panu następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych:
- prawo żądania usunięcia Pani/Pana danych osobowych,
- prawo do przenoszenia danych osobowych,
- prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
8. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO względem osób fizycznych, których
dane osobowe dotyczą i od których dane te Wykonawca bezpośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie wyłączenie, o którym
mowa w art. 13 ust. 4 RODO.
9. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art.14 RODO względem osób fizycznych, których
dane przekazuje Zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o
których mowa w art. 14 ust. 5 RODO. 9
10. W toku postępowania udostępnia się wszystkie dane osobowe, z wyjątkiem danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 12/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu
2026.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest opisany w załączniku nr 1 do SWZ, w projektowanych postanowieniach
umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej
umowy, określone zostały w załączniku nr 3 do SWZ.
2. Zmiany postanowień zawartej umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania możliwe są w trybie art. 455 Ustawy
Pzp. Zmiana umowy może nastąpić jedynie na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-10 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https//ezamówienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-10 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-09

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.06.2026
Termin składania ofert
10.06.2026 09:00
Wartość umowy
220 000 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90910000-9 - Usługi sprzątania
90910000-9 (Usługi sprzątania)

Okres realizacji

do 2026-12-31