Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 52 534 PLN
„Usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości”
Zamawiający
POZNAŃSKI OŚRODEK SPECJALISTYCZNYCH USŁUG MEDYCZNYCH
ul. Aleje Solidarności 36
61-696 Poznań, Wielkopolskie
NIP: 9720911674
REGON: 630511135
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| FM Integrated Solutions sp. z o.o. | Wrocław | 8992786975 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FM Integrated Solutions sp. z o.o. (Wrocław) | Umowa podpisana | - | 52 534 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 61 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90910000-9)
Najniższa cena
22 140 PLN
Średnia cena
174 628 PLN
Najwyższa cena
778 059 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bartosz Bilski Kalisz | 4 | 49 908 PLN | 199 632 PLN |
| Mar Eko Sp z o.o. Poznań | 4 | - | - |
| PUH „CLEANEX” Waldemar Rogodziński Konin | 2 | 36 900 PLN | 65 928 PLN |
| PHU Szymon Grzebyszak Żerków | 2 | 142 434 PLN | 284 868 PLN |
| FM Integrated Solutions sp. z o.o. Wrocław | 2 | - | 52 534 PLN |
| Spółdzielnia “Dozór” w Gnieźnie Gniezno | 1 | 229 961 PLN | 229 961 PLN |
| Agencja Ochrony Osób i Mienia Norbert Zimny Jarocin | 1 | - | - |
| Vigor Edukacja Sp. z o.o. Sp.k. Poznań | 1 | 425 359 PLN | 425 359 PLN |
| PHU „Cleanex” Waldemar Rogodziński Konin | 1 | 101 844 PLN | 101 844 PLN |
| Firma Handlowo-Usługowa Artur Chudziak Dobrojewo 78 | 1 | 36 000 PLN | 36 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Sprzątanie trasy biegowej podczas 25. Poznań Maraton
2026-08-10 06:18:22Z
Świadczenie usługi utrzymania czystości i porządku w obiekcie Aquaparku w Pile
2026-08-03 12:53:40Z
Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026
2026-07-17 11:10:51Z
Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach
2026-07-14 07:20:02Z
Świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MZGM Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim
2026-07-09 09:38:09Z
Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w I półroczu 2026
2026-07-02 11:23:45Z
Sprzątanie trasy biegowej podczas Wings for Life World Run
2026-06-09 07:12:27Z
Świadczenie dla Sądu Rejonowego w Turku kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń wewnętrznych i terenów zewnętrznych
2026-06-03 12:01:36Z
„Usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości”
2026-05-26 19:34:09Z
Utrzymanie czystości, mycie okien oraz sprzątanie terenu zewnętrznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
2026-05-18 09:38:01Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00198337 z dnia 2026-04-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POZNAŃSKI OŚRODEK SPECJALISTYCZNYCH USŁUG MEDYCZNYCH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630511135
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Aleje Solidarności 36
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-696
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@posum.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.posum.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29ad7c30-711d-4cb8-8b8c-a324e390619a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198337
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający udziela zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych. Zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-b11ec882-0ff0-4a6d-bf0f-0c65714ad76a
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAK.272.04.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości w budynku Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90911200-8 - Usługi sprzątania budynków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FM Integrated Solutions sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Impel Facility Services sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992786975
7.3.3) Ulica: A. Słonimskiego 1
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-304
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 52533,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-04-04 do 2026-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 14.04.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 52 534 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE