Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach
Zamawiający
Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Konin, Wielkopolskie
NIP: 6651042675
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Hospital Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Lider konsorcjum | Wrocław | 8942908910 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Hospital Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Lider konsorcjum (Wrocław) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 61 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90910000-9)
Najniższa cena
22 140 PLN
Średnia cena
174 628 PLN
Najwyższa cena
778 059 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bartosz Bilski Kalisz | 4 | 49 908 PLN | 199 632 PLN |
| Mar Eko Sp z o.o. Poznań | 4 | - | - |
| PUH „CLEANEX” Waldemar Rogodziński Konin | 2 | 36 900 PLN | 65 928 PLN |
| PHU Szymon Grzebyszak Żerków | 2 | 142 434 PLN | 284 868 PLN |
| FM Integrated Solutions sp. z o.o. Wrocław | 2 | - | 52 534 PLN |
| Spółdzielnia “Dozór” w Gnieźnie Gniezno | 1 | 229 961 PLN | 229 961 PLN |
| Agencja Ochrony Osób i Mienia Norbert Zimny Jarocin | 1 | - | - |
| Vigor Edukacja Sp. z o.o. Sp.k. Poznań | 1 | 425 359 PLN | 425 359 PLN |
| PHU „Cleanex” Waldemar Rogodziński Konin | 1 | 101 844 PLN | 101 844 PLN |
| Firma Handlowo-Usługowa Artur Chudziak Dobrojewo 78 | 1 | 36 000 PLN | 36 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Sprzątanie trasy biegowej podczas 25. Poznań Maraton
2026-08-10 06:18:22Z
Świadczenie usługi utrzymania czystości i porządku w obiekcie Aquaparku w Pile
2026-08-03 12:53:40Z
Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w II półroczu 2026
2026-07-17 11:10:51Z
Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach
2026-07-14 07:20:02Z
Świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MZGM Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim
2026-07-09 09:38:09Z
Sprzątanie pomieszczeń w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Koninie w I półroczu 2026
2026-07-02 11:23:45Z
Sprzątanie trasy biegowej podczas Wings for Life World Run
2026-06-09 07:12:27Z
Świadczenie dla Sądu Rejonowego w Turku kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń wewnętrznych i terenów zewnętrznych
2026-06-03 12:01:36Z
„Usługa w zakresie kompleksowego utrzymania czystości”
2026-05-26 19:34:09Z
Utrzymanie czystości, mycie okien oraz sprzątanie terenu zewnętrznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
2026-05-18 09:38:01Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340600 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311591
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Szpitalna 45
1.4.2.) Miejscowość: Konin
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-504
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: szp@szpital-konin.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-konin.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7875030b-da2a-11ee-8305-7e4937eb936d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340600
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 173564-2024
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi w
zakresie utrzymania czystości pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 3 do SWZ oraz 3.1 do 3.30 SWZ.
2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 5 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).
3.9.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 90921000-9 - Usługi dezynfekcji i dezynsekcji budynków
85112000-7 - Dodatkowe usługi szpitalne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Hospital Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Lider konsorcjum
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Impel Facility Services Sp. z o.o., ul. Antoniego Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław - Członek konsorcjum, FM Integrated Solutions Sp. z o. o., ul. Antoniego Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław - Członek konsorcjum
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8942908910
4.3.3.) Ulica: ul. A. Słonimskiego 1
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 50-304
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 16384106,40 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 399667-2024
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-01
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wzrost minimalnego wynagrodzenia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Za sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń wynagrodzenie miesięczne stanowiące iloczyn powierzchni wyrażonej w m2 oraz stawki wynagrodzenia za 1 m2, za gruntowne sprzątanie okresowe pomieszczeń wynagrodzenie kwartalne stanowiące iloczyn powierzchni wyrażonej w m2 oraz stawki wynagrodzenia za 1 m2, za sprzątanie okresowe pomieszczeń wynagrodzenie miesięczne/półroczne stanowiące iloczyn powierzchni wyrażonej w m2 oraz stawki wynagrodzenia za 1 m2, za usługi w zakresie opieki medycznej - zmiana ceny związana ze wzrostem płacy minimalnej. Zawarto Aneks nr 1 i 2 z dnia 14.02.2025 roku zwiększający wartość umowy do kwoty 17 603 562,36 zł brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 1219455,96
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zastąpienie dotychczasowego Wykonawcy/członka konsorcjum, nowym Wykonawcą/członkiem konsorcjum w wyniku połączenia spółek
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W dniu 20.02.2025 roku Wykonawca przesłał pismo informujące o połączeniu spółek FM Integrated Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (nr KRS 0000773079), Impel Security Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (nr KRS 0000657086) i Optima Cleaning Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (nr KRS 000588001) w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych. W związku z tym strony zawarły Aneks nr 3 z dnia 19.03.2025 roku zmieniający dane Wykonawcy w petium Umowy 11/2024, w ten sposób, że dane członka konsorcjum: Optima Cleaning Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu zastąpione zostały następującymi danymi: FM Integrated Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wzrost minimalnego wynagrodzenia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Za sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń wynagrodzenie miesięczne stanowiące iloczyn powierzchni wyrażonej w m2 oraz stawki wynagrodzenia za 1 m2, za gruntowne sprzątanie okresowe pomieszczeń wynagrodzenie kwartalne stanowiące iloczyn powierzchni wyrażonej w m2 oraz stawki wynagrodzenia za 1 m2, za sprzątanie okresowe pomieszczeń wynagrodzenie miesięczne/półroczne stanowiące iloczyn powierzchni wyrażonej w m2 oraz stawki wynagrodzenia za 1 m2, za usługi w zakresie opieki medycznej - zmiana ceny związana ze wzrostem płacy minimalnej. Zawarto Aneks nr 4 z dnia 18.02.2026 roku zwiększający wartość umowy do kwoty 17 768 221,01 zł brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 164658,65
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 17768221,01 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 14.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Powyżej progów UE