Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 30 650 PLN

Usługa odśnieżania dróg znajdujących się w zarządzie Gm. Olsztynek wraz z przejazdami kolejowo – drogowymi oraz obiektami mostowymi znajdującymi się w ciągu dróg gminnych oraz zwalczaniem śliskości

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00130115

Zamawiający

GMINA OLSZTYNEK

Ratusz 1

11-015 Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

NIP: 7393756269

REGON: 510743663

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Gospodarstwo Rolne Jacek Rostkowski Pawłowo 7393204819

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Gospodarstwo Rolne Jacek Rostkowski (Pawłowo) Umowa podpisana 30 650 PLN 30 650 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 157 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90620000-9)

Najniższa cena

16 080 PLN

Średnia cena

108 972 PLN

Najwyższa cena

312 406 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
"ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" Jeziorany 3 18 630 PLN 18 630 PLN
"SONTRANS" Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna Dywity 2 154 386 PLN -
Gospodarstwo Rolne Jacek Rostkowski Pawłowo 2 30 650 PLN 30 650 PLN
DROGBUD Paweł Kochański Wydminy 2 289 351 PLN 289 351 PLN
Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Ełk 2 - 300 000 PLN
Auto-Naprawy Wulkanizacja, Transport Rafał Zalewski Jeziorany 2 28 560 PLN 68 544 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE Radosław Zawadzki Jeziorany 2 27 125 PLN 65 100 PLN
Lubawska Spółka Komunalna Sp.z o. o. Lubawa 1 201 096 PLN 201 096 PLN
Lubawska Spółka Komunalna Spółka z o.o. Lubawa 1 - -
Spectare Sp. z o.o. Warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2026/2027

DROGBUD Paweł Kochański 289 351 PLN

2026-08-31 08:33:41Z

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2026/2027

DROGBUD Paweł Kochański -

2026-08-31 08:33:41Z

Zimowe utrzymanie chodników w ciągach ulic powiatowych na terenie miasta Morąga (sezony 2023-24, 2024-25, 2025-26)

Lider konsorcjum: Roboty Drogowe i Ogólnobudowlane Marek Gołębiewski -

2026-07-07 09:48:36Z

Zimowe utrzymanie dróg administrowanych przez Gminę Jeziorany część 6 trasa W

"ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" -

2026-07-03 12:05:22Z

Świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Giżycko

Gminny Zakład Komunalny sp. z o.o. -

2026-07-01 10:34:00Z

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kętrzynie, w sezonach zimowych 2023/2024, 2024/2025, 2025/2026

TRANS-BUDOWA Sp. z o.o. -

2026-06-24 10:11:39Z

Zimowe utrzymanie jezdni w sezonach 2024/2025 oraz 2025/2026 na terenie miasta Olsztyna - zamówienie podobne

Eurobet Sp. z o.o. -

2026-06-09 10:13:26Z

Usługa odśnieżania dróg znajdujących się w zarządzie Gm. Olsztynek wraz z przejazdami kolejowo – drogowymi oraz obiektami mostowymi znajdującymi się w ciągu dróg gminnych oraz zwalczaniem śliskości

Gospodarstwo Rolne Jacek Rostkowski -

2026-05-29 06:35:09Z

„Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych, placów i parkingów w granicach administracyjnych miasta Orneta oraz drogi Orneta – Krosno w sezonie zimowym 2025/2026 – zadanie 1”

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych sp. z o.o. -

2026-05-28 06:44:20Z

„Zimowe utrzymanie dróg i gruntów Gminy Miasto Elbląg”

Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. -

2026-05-25 11:53:52Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 139 PLN Średnia: 167 501 PLN Max: 1 181 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa odśnieżania dróg znajdujących się w zarządzie Gm. Olsztynek wraz z przejazdami kolejowo – drogowymi oraz obiektami mostowymi znajdującymi się w ciągu dróg gminnych oraz zwalczaniem śliskości

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLSZTYNEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743663

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratusz 1

1.5.2.) Miejscowość: Olsztynek

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-015

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 895195450

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ratusz@olsztynek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://olsztynek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://olsztynek.logintrade.net/zapytania_email,221406,df3e21c30c8dffc919aa09021b57493c.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa odśnieżania dróg znajdujących się w zarządzie Gm. Olsztynek wraz z przejazdami kolejowo – drogowymi oraz obiektami mostowymi znajdującymi się w ciągu dróg gminnych oraz zwalczaniem śliskości

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e02a6bf-4aa4-42a0-88e0-245304571b78

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130115

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna:
Art.208 ust . 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych dalej ustawa Pzp Negocjacje bez ogłoszenia to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający negocjuje warunki umowy w sprawie zamówienia publicznego z wybranymi przez siebie wykonawcami, a następnie zaprasza ich do składania ofert.
Art. 300 ustawy Pzp Do udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia stosuje się przepisy działu II rozdziału 3 oddziału 7, ze zmianami wynikającymi z niniejszego oddziału.
Art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć, nie można zachować terminów określonych dla trybu podstawowego.
Uzasadnienie faktyczne w Sekcji: Informacje dodatkowe

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IOS.271.1.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 170640,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odśnieżaniu dróg znajdujących się w zarządzie Gminy Olsztynek wraz z przejazdami kolejowo – drogowymi oraz obiektami mostowymi znajdującymi się w ciągu dróg gminnych oraz zwalczaniu ich śliskości na terenie gminy Olsztynek. Teren Gminy Olsztynek podzielony został na 6 Rejonów z których każdy stanowi oddzielną części.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27900 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30650,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30650,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gospodarstwo Rolne Jacek Rostkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7393204819

7.3.4) Miejscowość: Pawłowo

7.3.5) Kod pocztowy: 11-015

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30650,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie faktyczne: Rozważyć należy zaistnienie przesłanek udzielenia zamówienia zgodnie z art. 301 ust. 1 pkt 3 Pzp polegających na pilnej potrzebie udzielenia zamówienia. W dniach 30 i 31.12.2025 r. na terenie pow.olsztyńskiego w tym w gm. Olsztynek nastąpiły intensywne opady śniegu i burze śnieżne. Łączna wysokość pokrywy śnieżnej przekroczyła 50 cm. W tych dniach usługi odśnieżania świadczone były przez podmioty zewnętrzne oraz Gospodarkę Komunalną Sp. z o.o. Wraz ze sp. komunalną ustalono, iż istniejąca i przewidywana w najbliższych dniach wielkość opadów wymusiła uruchomienie wszystkich zasobów sprzętowych i kadrowych, a mimo to nie jest i nie będzie ona w stanie samodzielnie wykonywać odśnieżania na terenie miasta i gm. W dn. 2.01.2026 r. w trybie pilnym Zamawiający wszczął postępowanie zgodnie z regulaminem zamówień publicznych poniżej 170 000,00 zł netto. Na podstawie ww. postępowania w dniu 5.01. 2026 r. zawarto umowy których łączną wartość nie przekroczyła wyżej szacowanej wielkości. Zamawiający stale monitoruje prognozy dotyczące przewidywanej sytuacji pogodowej. W kolejnych tygodniach, po fali intensywnych mrozów, nadal prognozowane są opady śniegu. Już obecnie przewiduje się, iż szacowana wartość umów w wysokości nie większej niż 170 000,00 zł netto zostanie przekroczona. W związku z powyższym istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia w celu utrzymania gotowości do świadczenia usług. Ze względu na konieczność szybkiego działania nie ma możliwości zachowania terminów określonych dla trybu podstawowego. Zamawiający zauważa, iż pilną potrzebę udzielenia zamówienia, niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego. Sytuacja meteorologiczna i klimatyczna w Polsce przez okres ok. 10 lat charakteryzowała się niewielkimi opadami śniegu. W ostatnich 10 latach zamawiający nie zawierał umów przekraczających wartość dopuszczającą możliwość nie stosowania zapisów ustawy Pzp. Tak strategia zamawiającego była uzasadniona ekonomicznie-generowała znaczne oszczędności wynikające z ponoszenia wydatków związanych tylko z odśnieżaniem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z gotowości sprzętu. Odśnieżanie odbywało się tylko w krótkich okresach czasu, usługa świadczoną najczęściej było zwalczanie śliskości zimowej. Wielokrotnie usługi odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej, ze względu na niewielką ilość prac były świadczone wyłącznie przez spółkę gminną, a tylko pomocniczo przez podmioty zewnętrzne. W roku 2025 nic nie wskazywało na tak drastyczna zmianę pogody . Pierwszy ALERT RCB przesłano w dniu 30 grudnia 2025 r. Zamawiający nie przewidywał, iż stan ten nabierze intensywność przekraczająca dotychczasowe normy.
Pilna potrzeba udzielenia zamówienia, wynika w tej sytuacji z konieczność ochrony interesu społecznego w tym zdrowia i życia mieszkańców oraz zapobieganie szkodzie w majątku. W zaistniałej sytuacji nieudzielenie zamówienia może powodować wystąpieniem uszczerbku w interesie publicznym, którego skutków nie można przewidzieć.
Umowy zawarto z następującymi wykonawcami:
Część 1 Informacja w sekcji: "Wykonawca, któremu udzielono zamówienia"
Część 2 Gospodarstwo Rolne Zbigniew Krawczyk Mierki 38, 11-015 Olsztynek, woj. warmińsko - mazurskie, kraj Polska, NIP 7391057461- mikro przedsiębiorstwo. Cena: 30650,00 zł
Część 3Transport-Usługi-Handel Justyna Komuda Mierki 29B, 11-015 Olsztynek, woj. warmińsko - mazurskie, kraj Polska, NIP 7391310575- mikro przedsiębiorstwo Cena: 30650,40 zł
Część 4 GOSPODARSTWO ROLNE ANDRZEJ ROSTKOWSKI Pawłowo 12, 11-015 Olsztynek, woj. warmińsko - mazurskie, kraj Polska, NIP 7393384945 - osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej Cena: 30650,00 zł
Część 5 ROLTYP Mariusz Krawczyk Mierki 41A, 11-015 Olsztynek, woj. warmińsko - mazurskie, kraj Polska, NIP 7393687717- mikro przedsiębiorstwo Cena: 29700,00 zł
Część 6 Usługi Ogólnobudowlane Radosław Majchrzak Warlity Małe 9A, 11-015 Olsztynek NIP 7393744941- mikro przedsiębiorstwo Cena: 30650,40 zł
2026-02-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.02.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
30 650 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90620000-9
90620000-9 (Usługi odśnieżania) 90630000-2 (Usługi usuwania oblodzeń)