Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:00 (4 dni)

Utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek na terenie Gminy Bytom - II.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00418964

Numer referencyjny: DNP.260.28.2026.TP2.U

Zamawiający

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

Smolenia 35

41-902 Bytom, Śląskie

NIP: 6262791135

REGON: 240136989

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług związanych z utrzymaniem i konserwacją infrastruktury oświetlenia publicznego, kładek pieszych, przejść podziemnych oraz innych urządzeń zasilanych z sieci oświetleniowej, stanowiących własność Gminy Bytom lub pozostających w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. 2. Celem zamówienia jest zapewnienie ciągłego, bezpiecznego, energooszczędnego i bezawaryjnego funkcjonowania oświetlenia oraz powiązanej infrastruktury technicznej przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. 3. Oświetlenie uliczne - Obejmuje kompleksowe utrzymanie i konserwację sieci napowietrznych, kablowych oraz osprzętu dla 3807 punktów świetlnych na terenie Gminy Bytom, wraz z punktami dodatkowymi wskazywanymi sukcesywnie przez Zamawiającego. 4. Przejścia podziemne i kładki piesze - Obejmuje utrzymanie i konserwację oświetlenia podstawowego, awaryjnego i dekoracyjnego w następujących lokalizacjach na terenie Miasta Bytomia: 1) ul. Batorego – Kolejowa (przejście podziemne) 2) ul. Krakowska – Witczaka (przejście podziemne) 3) Al. Jana Pawła II – Chorzowska (przejście podziemne) 4) ul. Miechowicka – Konstytucji (przejście podziemne) 5) Tunel Zachodni między Pl. Wolskiego a ul. Zabrzańską 6) ul. Zabrzańska – przejście (przejazd) pod wiaduktem PKP 7) ul. Siemianowicka – kładka piesza 8) ul. Wrocławska – kładka piesza 5. Pozostała infrastruktura techniczna własność MZDiM - Zapewnienie ciągłości zasilania elektrycznego oraz usuwanie awarii w obwodach zasilających dla: 1) Urządzeń fotoradarowych wraz z urządzeniami pomocniczymi. 2) Systemów miejskiego monitoringu (kamery, rejestratorzy, punkty transmisyjne). 3) Sygnalizacji świetlnej (urządzenia sterujące, zasilające i pomocnicze).

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 34 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)

Najniższa cena

87 539 PLN

Średnia cena

546 633 PLN

Najwyższa cena

1 503 909 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Tauron Nowe Technologie S.A. Wrocław 3 806 185 PLN 806 185 PLN
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 2 1 045 989 PLN 1 045 989 PLN
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 2 - 1 077 052 PLN
TAURON Nowe Technologie S.A. Wrocław 2 - 251 222 PLN
ELEKTROSERWIS WACHOWIAK Sp. z o.o. sp. k. Mysłowice 1 240 468 PLN 240 468 PLN
Elektroserwis Wachowiak Spółka z o.o. Sp.k. Mysłowice 1 - -
Instalacje Elektryczne Adam Jaskółka Mysłowice 1 - -
Elektroserwis Wachowiak Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Mysłowice 1 - -
FBSerwis S.A. Warszawa 1 - -
FBSerwis S.A. Warszawa 1 428 719 PLN 428 719 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice

TAURON Nowe Technologie S.A. -

2026-08-28 08:41:34Z

Konserwacja i eksploatacja oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Gliwice na terenie Miasta Gliwice na lata 2026-2027

OBI COMPLEX Rafał Zgoda 87 539 PLN

2026-07-31 09:31:21Z

Konserwacja oświetlenia ulicznego w gminie Wielowieś

TAURON Nowe Technologie S.A. -

2026-07-31 05:54:30Z

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetleniu: ulic,(...) i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Koszęcin.

Tauron Nowe Technologie S.A. -

2026-07-30 08:54:34Z

Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś

TAURON Nowe Technologie Spółka Akcyjna 959 754 PLN

2026-07-24 08:59:11Z

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów w 2025 r. i 2026r.

TAURON Nowe technologie S.A. -

2026-07-23 06:12:12Z

Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie miasta Żywca

Tauron Nowe Technologie S.A. -

2026-07-20 11:14:50Z

Eksploatacja oświetlenia ulicznego

FBSerwis SA -

2026-07-17 06:06:44Z

Eksploatacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Buczkowice

Tauron Nowe Technologie S.A. -

2026-07-10 11:27:28Z

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na oświetleniu dróg, ulic, placów, skwerów, chodników i przejść dla pieszych na terenie Gminy Pyskowice w latach 2026 – 2028

TAURON Nowe Technologie S.A. 1 077 052 PLN

2026-07-10 04:55:02Z

Cała Polska — 181 przetargów

Min: 10 538 PLN Średnia: 393 740 PLN Max: 1 503 909 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek na terenie Gminy Bytom - II.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Smolenia 35

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek na terenie Gminy Bytom - II.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-229a3c01-24db-483f-8865-99149e50fe37

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418964

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034354/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Komleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek na terenie Gminy Bytom stanowiącej jej własność

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzdim-bytom.logintrade.net/zapytania_email,239151,57d73c0f7f75286be77b6f1a849ee8b2.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej:
1.1. Platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: https://mzdim-bytom.logintrade.net/;
Obsługę techniczną Platformy świadczy firma Logintrade S.A. W przypadku pytań dotyczących korzystania z Platformy lub ewentualnych problemów technicznych prosimy o kontakt: pn – pt. w godz. 8.00 – 16.00, tel. +48 71 787 35 34 lub e-mail: helpdesk@logintrade.net.
1.2. Poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl;
2. Rejestracja i korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje regulamin korzystania z Platformy.
3. Zgodnie z § 11 ust. 2 r.d.e. Zamawiający udostępnia poniżej informacje na temat specyfikacji, połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania
i odbioru danych. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
3.1. dopuszczalne przeglądarki internetowe: aktualne wersje
a) Internet Explorer
b) Google Chrome
c) Mozilla Firefox
3.2. Opera pozostałe wymagania techniczne:
a) dostęp do sieci Internet
b) obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest-ajax
c) włączona obsługa JavaScript
d) zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s
e) zainstalowany Acrobat Reader
f) zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java – Java SE Runtime Environment aktualna wersja
3.3. wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:
a) Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
b) Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
c) Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A.
d) Kwalifikowane Centrum Certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A.
e) Certum Kwalifikowane EuroCert
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB. Większe pliki zaleca się skompresować do jednego pliku archiwum (ZIP) w celu nie przekroczenia w/w wielkości. Zamawiający informuje, że w oparciu o zapisy pkt 4 załącznika nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych, wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformacyjnych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 773) nie dopuszcza się kompresji pliku archiwum w formacie RAR. W przypadku próby zastosowania formatu kompresji RAR nie będzie możliwe jego złożenie za pomocą Platformy.
5. Dopuszczalne formaty przesyłanych danych:
Zamawiający wskazuje jako format danych przesyłanych przez Wykonawcę środkiem komunikacji elektronicznych oświadczeń lub dokumentów format .pdf. Jednak Wykonawca może przygotować dokumenty i oświadczenia w każdym innym formacie określonym treścią rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2019 poz. 2517).
6. Kodowanie i oznaczenie czasu przekazania danych: czas zapisany jest w formacie YYYY MM-DD HH:MM:SS.
7. Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet.
8. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.
9. Komunikacja ustna dopuszczalna jest wyłącznie w odniesieniu do informacji, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia, ofert, o ile jej treść jest udokumentowana (wymagana jest pisemna notatka z rozmowy lub negocjacji).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DNP.260.28.2026.TP2.U

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług związanych z utrzymaniem i konserwacją infrastruktury oświetlenia publicznego, kładek pieszych, przejść podziemnych oraz innych urządzeń zasilanych z sieci oświetleniowej, stanowiących własność Gminy Bytom lub pozostających w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.
2. Celem zamówienia jest zapewnienie ciągłego, bezpiecznego, energooszczędnego i bezawaryjnego funkcjonowania oświetlenia oraz powiązanej infrastruktury technicznej przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
3. Oświetlenie uliczne - Obejmuje kompleksowe utrzymanie i konserwację sieci napowietrznych, kablowych oraz osprzętu dla 3807 punktów świetlnych na terenie Gminy Bytom, wraz z punktami dodatkowymi wskazywanymi sukcesywnie przez Zamawiającego.
4. Przejścia podziemne i kładki piesze - Obejmuje utrzymanie i konserwację oświetlenia podstawowego, awaryjnego i dekoracyjnego w następujących lokalizacjach na terenie Miasta Bytomia:
1) ul. Batorego – Kolejowa (przejście podziemne)
2) ul. Krakowska – Witczaka (przejście podziemne)
3) Al. Jana Pawła II – Chorzowska (przejście podziemne)
4) ul. Miechowicka – Konstytucji (przejście podziemne)
5) Tunel Zachodni między Pl. Wolskiego a ul. Zabrzańską
6) ul. Zabrzańska – przejście (przejazd) pod wiaduktem PKP
7) ul. Siemianowicka – kładka piesza
8) ul. Wrocławska – kładka piesza
5. Pozostała infrastruktura techniczna własność MZDiM - Zapewnienie ciągłości zasilania elektrycznego oraz usuwanie awarii w obwodach zasilających dla:
1) Urządzeń fotoradarowych wraz z urządzeniami pomocniczymi.
2) Systemów miejskiego monitoringu (kamery, rejestratorzy, punkty transmisyjne).
3) Sygnalizacji świetlnej (urządzenia sterujące, zasilające i pomocnicze).

4.2.6.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

14. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zakresie usług stanowiących przedmiot zamówienia.
15. Zamawiający przewiduje, że korzystanie z opcji będzie polegało na zwiększeniu ilości prac wymienionych w § 1 ust. 2, w stosunku do zamówienia podstawowego.
16. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy.
17. Realizacja prac w ramach prawa opcji może być zlecona w trakcie trwania umowy w całości lub w części, równolegle do realizacji zakresu podstawowego.
18. Zlecanie realizacji prac w ramach zakresu opcjonalnego może nastąpić po spełnieniu łącznie następujących przesłanek:
1. uzyskania przez Zamawiającego środków finansowych, które może przeznaczyć na realizację prawa opcji;
2. zapotrzebowania Zamawiającego, w którymkolwiek z następujących przypadków:
• powstania nowego obiektu;
• oddania nowej inwestycji;
• przejęcia terenu wydzierżawionego;
• zwiększenia terenów, które wchodzą w skład zasobów Gminy;
• nakazu wydanego przez uprawnione organy;
• warunków atmosferycznych, zdarzeń losowych, wydarzeń sportowych i kulturalnych.
11. Ewentualne skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie polegało na przekazaniu przez Zamawiającego Wykonawcy pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z tego prawa z podaniem zakresu i wartości prac na warunkach określonych w niniejszej umowie.
12. Każde zlecenie na podstawie oświadczenia, o którym mowa w ust. 11 powyżej będzie odbywało się w takiej samej formie i na takich samych zasadach, jak zlecanie prac w zakresie podstawowym na warunkach określonych w niniejszej umowie.
13. Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie prawa opcji, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z przedmiotowego prawa w odniesieniu do całości lub w części.
14. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w odniesieniu do całości lub części nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia względem niego odpowiedzialności z tytułu niewykonania umowy.
15. Maksymalna wartość opcji została określona w § 5.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający oceni oferty wg kryterium, w następujący sposób :
1) Kryterium A „CENA” – waga 60 pkt
2) Kryterium B - „Czas na usunięcie awarii od zgłoszenia” - 40 pkt

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca musi wykazać, iż:
4.1. dysponuje 2 osobami posiadającymi kwalifikacje zawodowe w zakresie dozoru „D” przy pracach na urządzeniach elektrycznych do 1kV;
4.2. dysponuje co najmniej 2 osobami posiadającymi kwalifikacje w zakresie eksploatacji „E” do 1kV;
4.3. dysponuje 2 osobami posiadającymi uprawnienia do prac w systemie PPN.
UWAGA: Zamawiający dopuszcza łączenie kilku funkcji przez jedna osobę
w przypadku posiadania przez nią kilku rodzajów wymaganych uprawnień, kwalifikacji oraz doświadczenia lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie obowiązujących przepisów;

4.4 dysponowanie następującymi narzędziami i urządzeniami technicznymi dostępnymi Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego:
podnośnik koszowy o wysokości min.10 m – 1 szt.
koparka do 0,15 m 3 – szt. 1

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

7. Do oferty należy dołączyć:
7.1. Formularz oferty zgodnie z Załącznikiem nr 3a do SWZ.
7.2. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
7.3. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
7.4. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, jeśli ofertę składa osoba prowadząca działalność gospodarczą lub podmiot jest wpisany do w/w rejestrów.
UWAGA: Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 7.4., jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca dostarczył dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
7.5 Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania – wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu stanowi Załącznik nr 3b do SWZ w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku wspólnego ubiegania się
o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepoleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu.
7.6.Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wzór oświadczenia o spełnianiu warunków stanowi Załącznik nr 3b do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
UWAGA: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu musi być złożone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W oświadczeniu, o którym mowa powyżej (Załącznik nr 3b do SWZ) Wykonawca lub podmiot udostępniający Wykonawcy swoje zasoby w celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu z postępowania wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy (certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. poz. 1235, z późn.zm.).
7.7.Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy p.z.p., z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3c do SWZ).
7.8. Zobowiązanie, o którym mowa w art. 118 ust. 4 p.z.p., w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby Wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3d do SWZ).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z art. 58 ustawy Pzp o udzielenie zamówienia Wykonawcy mogą ubiegać się wspólnie (konsorcja, spółki cywilne).
W przypadku gdy o udzielenie zamówienia ubiegać się będą Wykonawcy wspólnie, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (powyższe nie dotyczy spółki cywilnej, jeżeli Wykonawcy do oferty dołączą umowę spółki, z której wynikać będzie pełnomocnictwo do występowania w imieniu spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę).
W zakresie nieuregulowanym SWZ, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający podwykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415)

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Ze względu na ograniczoną liczbę znaków do 4000 Zamawiający informuje, że rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia opisano w § 9 projektowanych postanowień umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

zgodnie z SWZ
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.3
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)

Okres realizacji

do 2026-12-31