Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 198 847 PLN

ŚWIADCZENIE USŁUG Z ZAKRESU MEDYCYNY PRACY

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00305441

Numer referencyjny: 4.2026.ZAM

Zamawiający

Centrum Unijnych Projektów Transportowych

Plac Europejski 2

00-844 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 7010071270

REGON: 141007145

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla CUPT. 2. Szczegółowy opis i zakres Przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”), opisany został w Załączniku nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 55%
Położenie placówki medycznej świadczącej usługi z zakresu medycyny pracy od siedziby CUPT 45%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
CenterMed Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 7010318167

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 CenterMed Warszawa Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 738 PLN 198 847 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 60 rozstrzygniętych przetargów (CPV 85121000-3 - Usługi medyczne)

Najniższa cena

365 PLN

Średnia cena

167 751 PLN

Najwyższa cena

681 070 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Centrum Medyczne Popularna Bednarczyk Sp. k. Warszawa 2 190 377 PLN 190 377 PLN
Indywidualna Praktyka Lekarska Alicja Chrościcka Łódź 2 54 000 PLN 54 000 PLN
Centralna Wojskowa Przychodnia Lekarska „CePeLek” SPZOZ Warszawa 2 367 PLN 72 000 PLN
Specjalistyczna Przychodnia Lekarska dla Pracowników Wojska SPZOZ Warszawa 2 1 533 PLN 892 000 PLN
Praktyka Lekarska Łukasz Pacek Przasnysz 2 - 45 000 PLN
PZU Zdrowie S.A. Warszawa 2 - -
Iryna Krasovska Felczer - 2160412 Warszawa 1 - -
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dr. Józefa Psarskiego Ostrołęka 1 - -
RAFAŁ SURMA RAFF- Usługi lekarskie Rafał Surma Marki 1 - -
PZU Zdrowie S.A. Warszawa 1 484 410 PLN 484 410 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

ŚWIADCZENIE USŁUG Z ZAKRESU MEDYCYNY PRACY

CenterMed Warszawa Sp. z o.o. 738 PLN

2026-09-01 10:02:51Z

Świadczenie usług medycznych w zakresie medycyny pracy

Petra Medica Sp. z o.o. 529 311 PLN

2026-08-20 13:05:24Z

Świadczenie usług z zakresu prywatnej opieki zdrowotnej dla pracowników Centrum Informatyki Resortu Finansów oraz członków ich rodzin.

PZU Zdrowie S.A. -

2026-08-17 14:24:56Z

Świadczenie usług profilaktycznej opieki zdrowotnej w 2027 r. dla pracowników II Oddziału ZUS w Warszawie

Centrum Medyczne Popularna Bednarczyk Sp. k. 190 377 PLN

2026-08-13 08:10:32Z

Świadczenie usług medycznych na rzecz osób nietrzeźwych dowożonych do Izby Wytrzeźwień w Płocku w 2026r. - Część 10 (300 h)

Praktyka Lekarska Łukasz Pacek 45 000 PLN

2026-08-11 11:56:04Z

Świadczenie usług medycznych na rzecz osób nietrzeźwych dowożonych do Izby Wytrzeźwień w Płocku w 2026r. - Część 9 (360 h)

Indywidualna Praktyka Lekarska Alicja Chrościcka 54 000 PLN

2026-08-11 11:48:55Z

Świadczenie usług medycznych na rzecz osób nietrzeźwych dowożonych do Izby Wytrzeźwień w Płocku w 2026r. - Część 6 (800 h)

Indywidualna Praktyka Lekarska Alicja Chrościcka -

2026-08-10 09:05:36Z

Świadczenie usług medycznych na rzecz osób nietrzeźwych dowożonych do Izby Wytrzeźwień w Płocku w 2026r. - Część 3 (1.200 h)

Praktyka Lekarska Łukasz Pacek -

2026-08-10 09:03:38Z

Świadczenie usług medycznych dla pracowników Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia

LUX MED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-07-20 08:38:13Z

Świadczenie usług zdrowotnych

LUX MED Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-07-06 11:21:16Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 360 PLN Średnia: 197 907 PLN Max: 892 625 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
ŚWIADCZENIE USŁUG Z ZAKRESU MEDYCYNY PRACY

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Unijnych Projektów Transportowych

1.3.) Oddział zamawiającego: CUPT

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141007145

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Europejski 2

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-844

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: (0-22) 262 05 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@cupt.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.cupt.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Wspieranie Beneficjentów w przygotowaniu i realizacji inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich oraz instrumentu finansowego Unii Europejskiej „Łącząc Europę”.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ŚWIADCZENIE USŁUG Z ZAKRESU MEDYCYNY PRACY

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d4ad7efd-a031-4eb5-9b87-687dbb030d06

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305441

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078883/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków UE, Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) oraz Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW).

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d4ad7efd-a031-4eb5-9b87-687dbb030d06

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
4. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Zaleca się, aby kwalifikowany podpis elektroniczny był osadzony wewnątrz pliku (PAdES) i zawierał znacznik czasu oraz dane umożliwiające weryfikację właściwości podpisu po wygaśnięciu certyfikatu, a pliki przekazywane w formacie pdf.
5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie
e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
6. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Unijnych Projektów Transportowych (dalej: CUPT), z siedzibą Pl. Europejski 2, 00-844 Warszawa, dane kontaktowe to: cupt@cupt.gov.pl
Z Inspektorem Ochrony Danych, można kontaktować się w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych poprzez adres email: IOD@cupt.gov.pl lub adres wskazany powyżej.
Dane osobowe przetwarzane są w celu zebrania Ofert od Wykonawców.
Ma Pan/Pani prawo do:
‒ prawo dostępu do treści swoich danych oraz otrzymania ich kopii
‒ prawo do sprostowania swoich danych
‒ prawo do usunięcia swoich danych
‒ prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania
‒ prawo do przenoszenia danych
Pozostałe szczegółowe informacje kierowane do Pani/Pana w ramach realizacji obowiązku informacyjnego związanego z udziałem w prowadzonym postępowaniu zamieszczone są na stronie internetowej CUPT, pod adresem: https://www.cupt.gov.pl/polityka-rodo/#klauzule-pzp

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 4.2026.ZAM

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 197773,33 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla CUPT.
2. Szczegółowy opis i zakres Przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”), opisany został w Załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 85121000-3 - Usługi medyczne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

85147000-1 - Usługi zdrowotne świadczone dla firm

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie kryteriów oceny ofert wskazanych w pkt 4.3.)

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 55

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Położenie placówki medycznej świadczącej usługi z zakresu medycyny pracy od siedziby CUPT

4.3.6.) Waga: 45

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy na dzień składania ofert:
1) nie podlegają wykluczeniu;
2) spełniają następujące warunki dotyczące:
2.1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w ww. zakresie.
2.2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest uprawniony do wykonywania działalności leczniczej w pełnym zakresie usług medycznych, o których mowa w art. 229 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 t.j.), tj. jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, prowadzonego zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.
2.3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w ww. zakresie.
2.4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał co najmniej 2 (dwa) zamówienia trwające co najmniej 12 miesięcy, obejmujące świadczenie usług z zakresu medycyny pracy, o wartości co najmniej 100 000,00 złotych brutto każda.
UWAGA: Zamawiający przez zamówienie rozumie jedną umowę.
UWAGA: W przypadku zamówień nadal trwających, Zamawiający uzna warunek za spełniony, w przypadku, gdy wartość w danym zamówieniu osiągnęła kwotę określoną przedmiotowym warunku, w związku z tym Wykonawca powinien podać ich wartość tylko w zakresie już zrealizowanym.
UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza sumowania usług z różnych kontraktów/umów, w celu uzyskania ww. wartości minimalnej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający przed wyborem oferty najkorzystniejszej, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, z zastrzeżeniem art. 274 ustawy Pzp, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia:
1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp – jeśli Wykonawca nie wskaże w Ofercie danych, za pomocą których Zamawiający może samodzielnie znaleźć przedmiotowy dokument dotyczący Wykonawcy,
2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową (o ile dotyczy) albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej (o ile dotyczy) niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej,
3) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia, w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby.

UWAGA: Zamawiający nie wymaga przedłożenia wraz z Ofertą podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 1)-3).
Wzór dokumentów, o których mowa w pkt 2), Zamawiający przekaże Wykonawcy, którego Oferta została najwyżej oceniona.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający przed wyborem oferty najkorzystniejszej, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, z zastrzeżeniem art. 274 ustawy Pzp, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia:
1) aktualnego wyciągu lub wydruku z Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. 2026.156 t.j.) i rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych objętych wpisem do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach dokonywania wpisów, zmian w rejestrze oraz wykreśleń z tego rejestru (t.j. Dz. U. 2023.2062).
2) wykazu usług wykonanych, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu - uwzględniającego wymagania określone w Rozdziale V ust. 1 pkt 2) ppkt 2.4) SWZ, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie wraz z załączeniem dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Dowodami potwierdzającymi czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie są:
a) Referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane,
b) Oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać dokumentów, o których mowa w pkt 3) lit a) powyżej. Jeśli Wykonawca składa oświadczenie, zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania dokumentów, o którym mowa powyżej (przedstawić pisemne uzasadnienie).
W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz usług, dotyczy zamówień, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. Dodatkowo Wykonawca w takim przypadku zobowiązany jest do wskazania jaką cześć zamówienia wykonał bezpośrednio.

UWAGA: Zamawiający nie wymaga przedłożenia wraz z Ofertą podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 1-2).
Wzór dokumentów, o których mowa w pkt 2) powyżej, Zamawiający przekaże Wykonawcy, którego Oferta została najwyżej oceniona.

UWAGA: W przypadku, gdy w przedstawionych na potwierdzenie spełnienia warunków dokumentach wskazane zostaną przez Wykonawcę wartości w walucie innej niż PLN, Zamawiający dokona przeliczenia na PLN wg kursu średniego NBP (wg tabeli A kursów średnich walut obcych) na dzień, w którym ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane. W przypadku, gdy w dniu publikacji ogłoszenia NBP nie opublikował średnich kursów walut należy przyjąć pierwszy opublikowany po tej dacie kurs NBP.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie określa wymagań w zakresie przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Oferta Wykonawcy musi zawierać:
1) Formularz ofertowy wypełniony zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ wraz z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2.1 do Formularza ofertowego – podpisane zgodnie z zasadami, o których mowa w Rozdziale XI ust. 5;
Zamawiający zaleca dołączenie do oferty również dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII ust. 3 SWZ – o ile dotyczy.
2) Aktualny Cennik obejmujący pozostałe nie wycenione w Formularzu oferty usługi/badania.
3) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 1) SWZ, podpisane zgodnie z zasadami, o których mowa w Rozdziale XI ust. 5 i wypełnione według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ;
4) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy (Wykonawców występujących wspólnie) - o ile ofertę składa pełnomocnik, w formie zgodnej z zasadami, o których mowa w Rozdziale XI ust. 5-8,
5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 2) SWZ - jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby, podpisane zgodnie z zasadami, o których mowa w Rozdziale XI ust. 5-8,
6) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 3) SWZ - wypełnione zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ, podpisane zgodnie z zasadami, o których mowa w Rozdziale XI ust. 5-8 – o ile dotyczy;
7) Uzasadnienie do zastrzeżenia informacji znajdujących się w Ofercie stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, zgodnie z przepisami art. 58 ustawy Pzp. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone w Rozdziale V ust. 1 pkt 2) SWZ musi spełniać, co najmniej jeden Wykonawca samodzielnie lub wszyscy Wykonawcy łącznie, natomiast warunek określony w Rozdziale V ust. 1 pkt 1) SWZ musi spełniać każdy z Wykonawców. W takiej sytuacji Wykonawcy są zobowiązani dołączyć do Oferty Oświadczenie, z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 3) SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy szczegółowo wskazany został w § 10 PPU
1. Wszelkie zmiany Umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być wprowadzone w drodze aneksu do Umowy, za wyjątkiem przypadków przewidzianych w Umowie, których zmiana wymaga jedynie uprzedniego zawiadomienia drugiej Strony.
2. W trakcie obowiązywania Umowy Strony dopuszczają zmianę położenia placówki medycznej wskazanej w § 4 ust. 5 Umowy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nowe położenie placówki medycznej w odległości do ……… km od siedziby Zamawiającego – zgodnie z Formularzem Ofertowym Wykonawcy.
3. Zmiany w zakresie: numerów telefonów, adresów Stron, adresów poczty elektronicznej wskazanych w § 11 ust. 8 Umowy oraz numeru rachunku bankowego wskazanego w § 6 ust. 10 Umowy, następują w drodze pisemnego zawiadomienia drugiej Strony niezwłocznie od zaistnienia zmiany i nie stanowią zmiany Umowy.
4. Strona Umowy zobowiązuje się do niezwłocznego zawiadomienia drugiej Strony o zajściu okoliczności mogących stanowić przeszkodę w należytym wykonaniu Przedmiotu Umowy.
5. W przypadku działań siły wyższej, tj. zdarzeń zewnętrznych, na które Strony nie mają wpływu, a które uniemożliwiają wykonanie zobowiązań wynikających z niniejszej Umowy, których nie można było przewidzieć i których nie dało się uniknąć nawet w przypadku dołożenia przez Strony najwyższej staranności, Strona dotknięta działaniem siły wyższej poinformuje niezwłocznie pisemnie drugą Stronę o wystąpieniu siły wyższej oraz o przewidywanych konsekwencjach w wykonaniu zobowiązań przewidzianych w niniejszej Umowie w celu wspólnego ustalenia dalszego postępowania.
6. Żadna ze Stron Umowy nie odpowiada za opóźnienia w realizacji przyjętych na siebie zobowiązań, z przyczyn będących siłą wyższą.
7. W przypadku wystąpienia siły wyższej, która uniemożliwia wykonanie zobowiązań wynikających z Umowy w terminie, Strony mogą wydłużyć terminy wykonania Umowy o czas trwania zdarzeń zewnętrznych albo rozwiązać Umowę za porozumieniem Stron.
8. W przypadku zaistnienia siły wyższej, jak również zmian w prawie powszechnie obowiązującym, spowodowanych ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, Strony przewidują możliwość zmiany Umowy, w szczególności poprzez zmianę sposobu realizacji zamówienia lub zmianę terminów, o ile zdarzenia te będą miały wpływ na dotychczas przyjęte zasady realizacji Umowy.
9. W przypadku, o którym mowa w poprzednim ustępie, każda ze Stron jest zobowiązana do niezwłocznego poinformowania drugiej Strony o wpływie okoliczności na należyte wykonanie Umowy, o ile taki wpływ wystąpił lub może wystąpić. Strony Umowy potwierdzają ten wpływ dołączając do informacji, o której mowa w zdaniu pierwszym, stosowne oświadczenia lub dokumenty.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-07 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę przy użyciu Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-07 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-05

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

UWAGA:
W ramach kryterium oceny ofert wskazanego w pkt 4.3.) ppkt 4.3.5.) Ogłoszenia, kryterium "Cena - 55%" Zamawiający oceniać będzie oferty wg następujących kryteriów:
1 Cena brutto badania lekarza medycyny pracy wraz z wydaniem orzeczenia - 25%
2 Cena brutto badania okulistycznego - 25%
3 Suma cen brutto za pozostałe usługi medyczne - 5%


UWAGA:
Zamawiający zawrze umowę do szacunkowej wartości zamówienia, ustalonej przez Zamawiającego z należytą starannością przed wszczęciem postepowania.
2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.06.2026
Termin składania ofert
07.07.2026 07:00
Wartość umowy
198 847 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 85121000-3 - Usługi medyczne
85121000-3 (Usługi medyczne) 85147000-1 (Usługi zdrowotne świadczone dla firm) 85147000-1 - Usługi zdrowotne świadczone dla firm

Okres realizacji

24 miesiące