Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)
Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie
Numer referencyjny: 3/2026
Zamawiający
Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie
Lidzbarska 31
13-200 Działdowo, Warmińsko-mazurskie
NIP: 5711500567
REGON: 130382699
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Kto wygrywa podobne przetargi?
Warmińsko-mazurskie — na podstawie 157 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90620000-9 - Usługi odśnieżania)
Najniższa cena
16 080 PLN
Średnia cena
108 972 PLN
Najwyższa cena
312 406 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| "ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" Jeziorany | 3 | 18 630 PLN | 18 630 PLN |
| "SONTRANS" Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna Dywity | 2 | 154 386 PLN | - |
| Gospodarstwo Rolne Jacek Rostkowski Pawłowo | 2 | 30 650 PLN | 30 650 PLN |
| DROGBUD Paweł Kochański Wydminy | 2 | 289 351 PLN | 289 351 PLN |
| Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Ełk | 2 | - | 300 000 PLN |
| Auto-Naprawy Wulkanizacja, Transport Rafał Zalewski Jeziorany | 2 | 28 560 PLN | 68 544 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE Radosław Zawadzki Jeziorany | 2 | 27 125 PLN | 65 100 PLN |
| Lubawska Spółka Komunalna Sp.z o. o. Lubawa | 1 | 201 096 PLN | 201 096 PLN |
| Lubawska Spółka Komunalna Spółka z o.o. Lubawa | 1 | - | - |
| Spectare Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2026/2027
2026-08-31 08:33:41Z
Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2026/2027
2026-08-31 08:33:41Z
Zimowe utrzymanie chodników w ciągach ulic powiatowych na terenie miasta Morąga (sezony 2023-24, 2024-25, 2025-26)
2026-07-07 09:48:36Z
Zimowe utrzymanie dróg administrowanych przez Gminę Jeziorany część 6 trasa W
2026-07-03 12:05:22Z
Świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Giżycko
2026-07-01 10:34:00Z
Zimowe utrzymanie dróg powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kętrzynie, w sezonach zimowych 2023/2024, 2024/2025, 2025/2026
2026-06-24 10:11:39Z
Zimowe utrzymanie jezdni w sezonach 2024/2025 oraz 2025/2026 na terenie miasta Olsztyna - zamówienie podobne
2026-06-09 10:13:26Z
Usługa odśnieżania dróg znajdujących się w zarządzie Gm. Olsztynek wraz z przejazdami kolejowo – drogowymi oraz obiektami mostowymi znajdującymi się w ciągu dróg gminnych oraz zwalczaniem śliskości
2026-05-29 06:35:09Z
„Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych, placów i parkingów w granicach administracyjnych miasta Orneta oraz drogi Orneta – Krosno w sezonie zimowym 2025/2026 – zadanie 1”
2026-05-28 06:44:20Z
„Zimowe utrzymanie dróg i gruntów Gminy Miasto Elbląg”
2026-05-25 11:53:52Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411637 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130382699
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lidzbarska 31
1.5.2.) Miejscowość: Działdowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 13-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzddzialdowo@home.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzddzialdowo.home.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d566071c-dde6-4f95-94d9-0c22f8907cc5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411637
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027678/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez PZD w Działdowie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są, pod rygorem nieważności przy użyciu Platformy Przetargowej pod adresem:
- https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html.
2. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy Przetargowej pod adresem: - https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html.
3. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy Przetargowej pod adresem: - https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html.
4. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem Platformy Przetargowej pod adresem:
- https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html. do Wykonawcy.
5. Wykonawca ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio przesłanych przez zamawiającego na Platformie Przetargowej pod adresem: https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html.
6. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem Platformy Przetargowej pod adresem:
- https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html. tj.:
− dostęp do sieci internet;
− obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – ajax;
− włączona obsługa JavaScript;
− zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s;
− zainstalowany Acrobat Reader;
− zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy.
7. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
8. W razie jakichkolwiek problemów należy korzystać ze wsparcia technicznego dla Wykonawców: Helpdesk Logintrade +48 71 787 35 34, helpdesk@logintrade.net dostępnego poniedziałek-piątek godz. 8:00-16:00
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO została zawarta w rozdziale XXXII SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 3/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 4
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: ,, Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie’’.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
CPV – 90620000-9 usługi odśnieżania
90630000-2 usługi usuwania oblodzeń
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) wzorze umowy – załącznik nr 8a;8b;8c;8d;8e;8f do SWZ
2) Specyfikacjach Technicznych - załącznik nr 9a;9b;10a;10b do SWZ
4. Minimalne zapotrzebowanie na sprzęt do wykonania wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie.
Część Nr 1 – Zwalczanie śliskości na drogach mieszanką piaskowo solną przy użyciu piaskarki z pługiem na jednym nośniku, stanowiącym zestaw do zwalczania śliskości.
Baza Sprzętu i Transportu w Działdowie ul. Lidzbarska 31
- Piaskarka na nośniku samochodowym z pługiem lekkim (zestaw) – szt.3
- Piaskarka doczepna ciągnikowa z pługiem lekkim (zestaw) – szt.1
Baza Sprzętu i Transportu w Lidzbarku ul. Główny Dworzec 1
- Piaskarka na nośniku samochodowym z pługiem lekkim (zestaw) – szt.3
4.2.6.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-11-01 do 2027-04-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający uzna ofertę za spełniającą wymagania i przyjmie ją do szczegółowego rozpatrywania jeżeli:
1) oferta co do treści spełnia wymagania określone ustawą i niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
2) oferta została złożona w określonym przez Zamawiającego w terminie,
2. Wykonawca przedstawił ofertę zgodną z ustaleniami odnoszącymi się do warunków udziału w postępowaniu i warunkami odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia,
3. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą łączną ilość punktów.
4. Ofercie, podlegającej ocenie, przypisana zostanie odpowiednia liczba punktów wyliczona dla poszczególnych części wg poniższych wzorów :
Części Nr 1 – zwalczanie śliskości na drogach mieszanką piaskowo solną przy użyciu piaskarki z pługiem na jednym nośniku , /stanowiącym zestaw do zwalczania śliskości/
Kryterium oceny oferty stanowi :
- cena jednostkowa brutto pracy sprzętu za nośnik i sprzęt Wykonawcy – współczynnik 0,90 (cena
jednostkowa x 0,90),
- cena jednostkowa brutto pracy sprzętu za nośnik Wykonawcy i sprzęt Zamawiającego – współczynnik 1,00 ( cena jednostkowa x 1,00)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: ,, Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie’’.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
CPV – 90620000-9 usługi odśnieżania
90630000-2 usługi usuwania oblodzeń
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) wzorze umowy – załącznik nr 8a;8b;8c;8d;8e;8f do SWZ
2) Specyfikacjach Technicznych - załącznik nr 9a;9b;10a;10b do SWZ
4. Minimalne zapotrzebowanie na sprzęt do wykonania wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie.
Część Nr 2 – Odśnieżanie dróg przy użyciu pługów lekkich, średnich, ciężkich, równiarek i ładowarek.
Baza Sprzętu i Transportu w Działdowie ul. Lidzbarska 31
- Pług średni z nośnikiem Wykonawcy (zestaw) – szt.6
- Pług ciężki z nośnikiem Wykonawcy (zestaw)– szt.2
- Równiarka – szt.1
- Ładowarka do odśnieżania – szt.3
Baza Sprzętu i Transportu w Lidzbarku ul. Główny Dworzec 1
- Pług średni z nośnikiem Wykonawcy (zestaw) – szt.6
- Pług ciężki z nośnikiem Wykonawcy (zestaw)– szt.2
- Równiarka – szt.1
- Ładowarka do odśnieżania – szt.3
4.2.6.) Główny kod CPV: 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-11-01 do 2027-04-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający uzna ofertę za spełniającą wymagania i przyjmie ją do szczegółowego rozpatrywania jeżeli:
1) oferta co do treści spełnia wymagania określone ustawą i niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
2) oferta została złożona w określonym przez Zamawiającego w terminie,
2. Wykonawca przedstawił ofertę zgodną z ustaleniami odnoszącymi się do warunków udziału w postępowaniu i warunkami odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia,
3. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą łączną ilość punktów.
4. Ofercie, podlegającej ocenie, przypisana zostanie odpowiednia liczba punktów wyliczona dla poszczególnych części wg poniższych wzorów :
Część Nr 2 – odśnieżanie dróg przy użyciu pługów lekkich, średnich i ciężkich
Kryterium oceny oferty stanowi :
- cena jednostkowa brutto pracy sprzętu za nośnik i sprzęt Wykonawcy – współczynnik 0,90 (cena
jednostkowa x 0,90),
- cena jednostkowa brutto pracy sprzętu za nośnik Wykonawcy i sprzęt Zamawiającego – współczynnik 1,00 ( cena jednostkowa x 1,00)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: ,, Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie’’.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
CPV – 90620000-9 usługi odśnieżania
90630000-2 usługi usuwania oblodzeń
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) wzorze umowy – załącznik nr 8a;8b;8c;8d;8e;8f do SWZ
2) Specyfikacjach Technicznych - załącznik nr 9a;9b;10a;10b do SWZ
4. Minimalne zapotrzebowanie na sprzęt do wykonania wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie.
Część Nr 3 – Przygotowanie mieszanki piaskowo-solnej, załadowanie mechaniczne na piaskarki.
Baza Sprzętu i Transportu w Działdowie ul. Lidzbarska 31
– Przygotowanie mieszanki piaskowo-solnej- Ładowarka do mieszanki piaskowo-solnej – szt.1
– Załadowanie mieszanki piaskowo-solnej na piaskarki-Ładowarka do mieszanki piaskowo-solnej – szt.1
Baza Sprzętu i Transportu w Lidzbarku ul. Główny Dworzec 1
– Przygotowanie mieszanki piaskowo-solnej - Ładowarka do mieszanki piaskowo-solnej – szt.1
– Załadowanie mieszanki piaskowo-solnej na piaskarki-Ładowarka do mieszanki piaskowo-solnej – szt.1
4.2.6.) Główny kod CPV: 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-11-01 do 2027-04-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający uzna ofertę za spełniającą wymagania i przyjmie ją do szczegółowego rozpatrywania jeżeli:
1) oferta co do treści spełnia wymagania określone ustawą i niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
2) oferta została złożona w określonym przez Zamawiającego w terminie,
2. Wykonawca przedstawił ofertę zgodną z ustaleniami odnoszącymi się do warunków udziału w postępowaniu i warunkami odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia,
3. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą łączną ilość punktów.
4. Ofercie, podlegającej ocenie, przypisana zostanie odpowiednia liczba punktów wyliczona dla poszczególnych części wg poniższych wzorów :
Część Nr 3 – przygotowanie mieszanki piaskowo-solnej, załadowanie mechaniczne na piaskarki
Kryterium oceny oferty stanowi :100 pkt.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 4
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: ,, Wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie’’.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
CPV – 90620000-9 usługi odśnieżania
90630000-2 usługi usuwania oblodzeń
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) wzorze umowy – załącznik nr 8a;8b;8c;8d;8e;8f do SWZ
2) Specyfikacjach Technicznych - załącznik nr 9a;9b;10a;10b do SWZ
4. Minimalne zapotrzebowanie na sprzęt do wykonania wykonanie usług zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027 na drogach powiatowych zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Działdowie.
Część Nr 4 – Utrzymanie chodników w okresie zimowym przy ulicach powiatowych w miastach:
Baza Sprzętu i Transportu w Działdowie ul. Lidzbarska 31
– ul. Leśna i Księżodworska w Działdowie na powierzchni 19 418,50 m2
Baza Sprzętu i Transportu w Lidzbarku ul. Główny Dworzec 1
– ul. Jeleńska; ul. Żeromskiego; ul.3-go Maja w Lidzbarku na powierzchni 11 638,30 m2.
4.2.6.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-11-01 do 2027-04-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający uzna ofertę za spełniającą wymagania i przyjmie ją do szczegółowego rozpatrywania jeżeli:
1) oferta co do treści spełnia wymagania określone ustawą i niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
2) oferta została złożona w określonym przez Zamawiającego w terminie,
2. Wykonawca przedstawił ofertę zgodną z ustaleniami odnoszącymi się do warunków udziału w postępowaniu i warunkami odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia,
3. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą łączną ilość punktów.
4. Ofercie, podlegającej ocenie, przypisana zostanie odpowiednia liczba punktów wyliczona dla poszczególnych części wg poniższych wzorów :
Część Nr 4 – utrzymanie chodników w okresie zimowym przy ulicach powiatowych w miastach: Działdowo i Lidzbark,
Kryterium oceny oferty stanowi : 100 pkt. stawki dobowej usługi brutto
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale XI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.1) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Brak podstaw wykluczenia;
a) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ;
b) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
c) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art.109 ust.1pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności
d) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art.109 ust.1pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania Załącznik nr 2 do SWZ o którym mowa w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835)SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XVII ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących Załącznik Nr 8a;8b;8c;8d;8e;8f do SWZ.2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących Załącznik Nr 8a;8b;8c;8d;8e;8f do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://pzddzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.08.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
01.11.2026 - 15.04.2027