Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 769/15

27.04.2015 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 27 kwietnia 2015r. wraz z załącznikami, jak również na podstawie złożonych na rozprawie przez strony wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie oddalić. Odwołanie nie zawierało braków formalnych, wpis został przez Odwołującego uiszczony, zatem odwołanie podlegało rozpoznaniu....

KIO 112/14

13.02.2014 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

przy takim liberalnym opisie przedmiotu zamówienia, jak określony w SIWZ przez Zamawiającego, bez wprowadzenia wyraźnych i jednoznacznych kryteriów oceny równowa ności produktowej w SIWZ, sporne parametry techniczne zaproponowane przez wykonawców nale ało uznać za porównywalne(równowa ne), chocia nie wyra ały one takich samych wartości....

KIO 149/13

04.02.2013 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść ogłoszenia, Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, oferty Konsorcjum „Siwek” i oferty Konsorcjum DDSC, zgłoszonych przystąpień do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, odpowiedzi na odwołanie z dnia 4 lutego 2013r., pisma Odwołującego z dnia 4 lutego 2013r., jak również na podstawie złożonych na rozprawie przez strony i uczestników wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie uwzględnić. Odwołan...

KIO 2912/12

22.01.2013 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Okoliczności faktyczne sprawy, w szczególności postanowienia specyfikacji, treść oferty TENSIS jak również treść wezwania zamawiającego kierowanego do TENSIS wraz z odpowiedzią zostały prawidłowo przytoczone w odwołaniu, co zostało zreferowane powyżej. W poczet materiału dowodowego Izba włączyła również przedłożone podczas rozprawy przez odwołującego i zamawiającego następujące dokumenty: 1. Kopię pismo z dnia 16 stycznia 2013 r....

KIO 387/11

14.03.2011 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 roku, nr 113 poz. 759 z późn. zm.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 25 lutego 2011 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu. Izba ustaliła, że zostały wypełnione łącznie przesłanki z art....

KIO 2543/10

03.12.2010 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie wobec potwierdzenia się zasadności zarzutu naruszenia art. 7 ust. 1 oraz 29 ust. 2 ustawy Pzp w zakresie dotyczącym określenia minimalnej szerokości jarzm jedynie dla dostawców strzemion dwujarzmowych. Izba zaliczyła w poczet materiału dowodowego: 1. Specyfikację istotnych warunków zamówienia, opracowaną przez zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, 1. Odwołanie z dnia 19 listopada 2010 r., 2....

X Ga 60/10/za

23.04.2010 wyrok
postanowienie
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Zamawiający Jastrzębska Spółka Węgtawa Spółka Akcyjna w Jastrzę iu . Logistyki Materiałowej -wszczęła postępowanie c udzielenie zamówienia publicznego elastycznych lutni wentylacyjnych ssących i toczących oraz akcesoriów do trefi.azu “ -30 tączr.Oj ilości 5943 sztuk z terminem realizacji 12 miesięcy oć daty zdarcia umowy....

KIO 499/10|KIO 548/10|KIO 564/10

22.04.2010 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Odwołania o sygn. KIO/UZP 499/10 oraz KIO/UZP 548/10 i KIO/UZP 564/10 rozpoznawane łącznie na podstawie zarządzenia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 06 kwietnia 2010 r. zostały wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego – Jastrzębską Spółkę Węglową S.A....

KIO 499/10

22.04.2010 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Odwołania o sygn. KIO/UZP 499/10 oraz KIO/UZP 548/10 i KIO/UZP 564/10 rozpoznawane łącznie na podstawie zarządzenia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 06 kwietnia 2010 r. zostały wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego – Jastrzębską Spółkę Węglową S.A....

KIO 1382/09

05.11.2009 postanowienie
odrzucone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Postępowanie toczy się w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem aukcji elektronicznej. W sekcji IV. 2.2 ogłoszenia o zamówieniu, zamawiający postanowił, że w celu wyboru najkorzystniejszej oferty przeprowadzona zostanie aukcja elektroniczna, jeżeli w postępowaniu (dotyczy każdej części zamówienia) zostaną złożone co najmniej 3 oferty niepodlegające odrzuceniu. Pismem z 22 kwietnia 2009 r., zamawiający powiadomił uczestników postępowania, zgodnie z art. 91 b ust....