Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 303 /08

16.04.2008 wyrok
oddalone
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w DUUE w dniu 5.02.2008 roku pod numerem 2008/S 24-031656 oraz było zamieszczone w siedzibie Zamawiającego i na jego stronie internetowej WWW.men.gov.pl od dnia 5.02.2008 do dnia 13.02.2008 roku oraz w Gazecie Wyborczej w dniu 7.02.2008 roku. W postępowaniu złożono 11 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (do każdej z części)....

KIO 291/08

16.04.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba za nie udowodniony uznała zarzut dotyczący podania przez Konsorcjum PBG w złożonej ofercie nieprawdziwych informacji w zakresie spełnienia warunku potencjału technicznego. W przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne jednym z warunków postawionych przez Zamawiającego był „Dostęp do wytwórni mas bitumicznych o wydajności 100 Mg/h z dowozem gwarantującym uzyskanie odpowiednich parametrów normatywnych” (pkt 7.2.3 Specyfikacji Istotnych Warunków...

KIO 295/08

16.04.2008 wyrok
oddalone
Gmina Ogrodzieniec
Meritum

W postępowaniu złożono pięć ofert, z czego trzy zostały ostatecznie odrzucone. Odwołujący uzyskał drugą ocenę spośród ofert nie podlegających odrzuceniu, zatem zachował interes prawny dla korzystania ze środków zaskarżenia. Termin związania ofertą wraz z zabezpieczeniem wadium, został przedłużony do dnia 24 maja 2008 r. Zamawiający w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w rozdziale I pkt 14 – opis sposobu obliczenia ceny, przewidział: Ppkt 1....

KIO 293/08

16.04.2008 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „EKOBUD” Sp. z o.o.
Meritum

Odnosząc się do zarzutu naruszenia art. 23 ust. 2 ustawy, tj. niezałączenia prawidłowego pełnomocnictwa do oferty złożonej przez Konsorcjum ubiegające się o zamówienie – skład orzekający Izby stwierdza, że zarzut ten potwierdził się. Zgodnie z powołanym przepisem ustawy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie udzielenia zamówienia...