Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1192/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem prawnym w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 8 Krajowa Izba Odwoławcza odnosząc się do zarzutu dotyczącego odrzucenia oferty Odwołującego na podstawie przepisu art. 89 ust. 1 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, stwierdziła, że zarzut ten nie potwierdził się....

II Ca 710/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasta Białystok
Meritum

Jak wynika z akt niniejszej sprawy, Zamawiający uwzględnił protest PU-A „ASTWA” Sp. z o.o. w Białymstoku jedynie w zakresie dotyczącym braku dysponowania przez Konsorcjum odpowiednim sprzętem (brak opisu sprzętu) oraz braku uprawnień po stronie jednego z partnerów Konsorcjum do prowadzenia działalności objętej zamówieniem oddalając protest w pozostałej części....

KIO 1213/08

14.11.2008 wyrok
uwzględnione
Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego
Meritum

Okoliczność zakazu podwykonawstwa w przedmiotowym postępowaniu nie jest sporna – strony zgadzają się co do tego. Spór dotyczy uznania podmiotów wskazanych na str. 52-53 oferty Konsorcjum PBW jako podwykonawców przez zamawiającego. Krajowa Izba Odwoławcza po dokonaniu analizy dokumentacji postępowania oraz uwzględnieniu oświadczeń stron na rozprawie uznała, że podmioty wskazane na str....

KIO 1202/08

14.11.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Starogard Gdański
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Zamawiający udzielając w dniu 4 września 2008 roku wyjaśnień na zapytania skierowane do niego przez wykonawców, w odpowiedzi na pytanie nr 23 dotyczące obliczeń w przedmiarach wskazał, iż „należy doliczyć montaż płotków śniegowych zgodnie z rysunkiem dachu” oraz „w ofercie należy uwzględnić koszt rusztowań wewnętrznych w hali”....

KIO 1208/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający go do wniesienia środków ochrony prawnej. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, żaden wykonawca nie został wykluczony z udziału w postępowaniu, a żadna z ofert nie została odrzucona....

KIO 1207/08

14.11.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Wrocław
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem prawnym w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 oraz z 2008 r. Nr 171, poz. 1058), zwanej dalej w skrócie „Pzp”. W zakresie zarzutu naruszenia art. 7 ust. 1 oraz art. 24 ust....

KIO 1236/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Minister Obrony Narodowej na rzecz której działa Agencja Mienia Wojskowego
Meritum

Odwołanie nie podlega odrzuceniu, a Odwołujący posiada interes prawny we wniesieniu odwołania, ponieważ postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z przewidywaną aukcją elektroniczną. Więc wykluczenie Odwołującego z postępowania i przeprowadzenie aukcji elektronicznej bez udziału Odwołującego, uniemożliwiło jemu uzyskanie zamówienia. Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba ustaliła, co następuje. Pismem z dnia 04.09.2008r....

KIO 1214/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Rejonowy Zarząd Infrastruktury
Meritum

Rejonowy Zarząd Infrastruktury z siedzibą w Gdyni zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Wykonanie usług polegających na utrzymaniu porządku i czystości pomieszczeń budynków, sprzątanie dróg, chodników i placów utwardzonych oraz utrzymanie i pielęg...

KIO 1208/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający go do wniesienia środków ochrony prawnej. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, żaden wykonawca nie został wykluczony z udziału w postępowaniu, a żadna z ofert nie została odrzucona....

KIO 1236/08

14.11.2008 wyrok
oddalone
Minister Obrony Narodowej na rzecz której działa Agencja Mienia Wojskowego
Meritum

Odwołanie nie podlega odrzuceniu, a Odwołujący posiada interes prawny we wniesieniu odwołania, ponieważ postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z przewidywaną aukcją elektroniczną. Więc wykluczenie Odwołującego z postępowania i przeprowadzenie aukcji elektronicznej bez udziału Odwołującego, uniemożliwiło jemu uzyskanie zamówienia. Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba ustaliła, co następuje. Pismem z dnia 04.09.2008r....