Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

V Ca 1882/09

09.02.2010 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

W postępowaniu 0 udzielenie zamówienia publicznego na zakup drukarek i czytników- kodów klęskowych, prowadzonym przez zamawiająe-ego - Miasto Stołeczne Warszawa, w trybie przetargu nieograniczonego, wykonawca Koncepr - I, S.A., zwany dalej proi ratującym lub odwołującym złożył protest hłlz 1.    zaniechanie odrzucenia ofeity TnteitłłKlLng Systems Technuiogy Sp. z o.o. fdalei JST Sp. z a.o.j, pomimo iż na podstawie url. 89 ust 1 pki 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

KIO 1937/09

09.02.2010 wyrok
uwzględnione
Gmina Bogatynia
Meritum

Przedmiot zamówienia stanowi dostawa wraz z instalacją przeszkoleniem personelu i serwisem stacjonarnego aparatu RTG oraz systemu pośredniej radiografii cyfrowej (część 1). Na część 1 zamówienia, oferty złożyli: - odwołujący Meditech Sp. z o.o., podając cenę brutto 444 146,94 zł., - firma OK Medical Systems Sp. z o. o. Sp. komandytowa, podając cenę brutto 532 700,00 zł....

KIO 1857/09

09.02.2010 wyrok
oddalone
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych
Meritum

Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu zażądał, by wykonawcy biorący udział w postępowaniu wykazali, że dysponują kadrą techniczną niezbędną do wykonania przedmiotowego zadania, a w szczególności zatrudniają kierownika z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi w specjalności budownictwo wodne lub melioracji wodnych oraz aktualnym zaświadczeniem o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa z minimum 5-letnim doświadczeniem w pracy na stanowisku kierownika budowy oraz który prowadził...

KIO 1885/09

09.02.2010 wyrok
uwzględnione
Instytut Pamięci Narodowej-Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu-Oddział w Warszawie
Meritum

Odwołujący się ma interes prawny, w rozumieniu art. 179 ustawy we wnoszeniu środków ochrony prawnej, gdyż ewentualne uwzględnienie podniesionych przez niego zarzutów spowodowałoby przywrócenie go do udziału w postępowaniu i dawałoby realną szansę ubiegania się o udzielenie mu zamówienia publicznego....

KIO 54/10

09.02.2010 wyrok
oddalone
Urząd Komunikacji Elektronicznej
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1864/09|KIO 1868/09

09.02.2010 wyrok
uwzględnione
Województwo Zachodniopomorskie – Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, w przedmiocie „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny rzeki Parsęty poniżej m. Osówko w tym m. Kołobrzeg, Karlina, Białogard” (nr postępowania PO IiŚ 3.1-16), wobec czynności oceny ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez konsorcjum firm: PBI KORNAS Sp....

KIO 1897 /09

09.02.2010 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

tak jak stwierdził zamawiający w rozstrzygnięciu protestu, należy zgodzić się, iż zgodnie z Instrukcją urządzenia DrugWipe 6+ etapu pobierania próbki śliny nie należy wliczać do ustalonego maksymalnego czasu uzyskania wyniku testu. Jednakże Izba zwraca uwagę, iż zgodnie z Instrukcją użycia testu od momentu pobrania próbki śliny należy kolejno wykonać następujące czynności; umieścić białą nakładkę ponownie na białej części testera (pkt 4) następnie m.in....

KIO 1915/09

09.02.2010 wyrok
uwzględnione
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
Meritum

Z treści art. 26 ust. 3 ustawy Pzp wynika, iż zamawiający wzywa wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub którzy złożyli dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania....

KIO 1873/09|KIO 1874/09

09.02.2010 wyrok
uwzględnione
Jednostka Wojskowa 4430
Meritum

Podstawowym dokumentem w postępowaniu o zamówienie publiczne jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia, gdyż to na jej podstawie wykonawcy przygotowują składane następnie oferty. Jest ona wiążąca dla wykonawców, dlatego też powinna być precyzyjna i czytelna, a jej postanowienia nie mogą stwarzać wykonawcom problemu z ich zrozumieniem....