Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 210/20

06.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Meritum

Zamawiający - Centrum Unijnych Projektów Transportowych, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Świadczenie usług doradztwa dla potencjalnych beneficjentów środków unijnych PO IiŚ 2014-2020 w zakresie działań związanych z przygotowaniem i wdrożeniem Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.” ....

KIO 126/20

06.02.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przedborów
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 roku, poz. 1843.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 23 stycznia 2020 roku wobec wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie części pierwszej dokonanej w dniu 13 stycznia 2020 r....

KIO 70/20

06.02.2020 wyrok
oddalone
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli
Meritum

Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący podał, iż złożył ofertę i ubiega się o udzielenie mu zamówienia. W wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy poniósł szkodę. Gdyby bowiem Zamawiający postąpił zgodnie z przepisami ustawy Pzp, to dokonałby czynności zaniechanych i nie dokonałby ww. czynności naruszających ustawę....

KIO 176/20

06.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Meritum

Zamawiający - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Sukcesywna dostawa materiałów elektrycznych dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie”. Ogłoszenie o udzieleniu zamówieniu zostało opublikowane Biuletynie Zamówień Publicznych nr 625009 w dniu 20 listopada 2019 roku. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 7 500,00 zł....

KIO 147/20

06.02.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” Nadleśnictwo Ełk
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, skierował odwołanie do rozpoznania na rozprawę. Skład orzekający Izby ustalił nadto, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów, o których mowa w art. 179 ust....

KIO 170/20

06.02.2020 wyrok
uwzględnione
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
Meritum

: Odwołanie zasługuje na częściowe uwzględnienie. Odwołanie nie zawierało braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 Pzp, tj....

KIO 143/20

06.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy
Meritum

Zamawiający - Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy z siedzibą w Dziekanowie Leśnym (ul. Marii Konopnickiej 65, 05-092 Łomianki) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę wraz z wniesieniem, montażem wyposażenia meblowego na potrzeby Pawilonu III SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym”. Numer referencyjny: DZ/46/PN/2019 (zwane dalej postępowaniem)....

KIO 152/20

06.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

KIO 124/20

06.02.2020 wyrok
oddalone
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 roku, poz. 1843.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 23 stycznia 2020 roku wobec zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia udostępnionej w dniu 13 stycznia 2020 r....