Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 3101/23

03.11.2021 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
Meritum

Analiza stanu faktycznego sprawy pozwala na wniosek, że na dzień rozpoznania odwołania w sprawie, w związku z unieważnieniem zaskarżonej czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, przy jednoczesnym wniosku Zamawiającego i Odwołującego o umorzenie postępowania, może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 3054/21

03.11.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Brwinów
Meritum

Zamawiający w rozdz. III SWZ przewidział, że część C zamówienia, która jest przedmiotem odwołania, dotyczy zagospodarowania zmieszanych odpadów komunalnych (20 03 01). Jak wynika z rozdz. VII ust. 2 SWZ, wykonawca musi legitymować się posiadaniem instalacji komunalnej do przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych lub pozostałości z tych odpadów. VII....

KIO 3053/21

03.11.2021 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie Oddział w Kielcach
Meritum

Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, opisanych w art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych, a Odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 505 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wniósł o odrzucenie odwołania na podstawie art....

KIO 2979/21

03.11.2021 wyrok
oddalone
Tauron Wydobycie S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 3006/21

03.11.2021 wyrok
oddalone
Centralny Ośrodek Sportu
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 nowej ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest ubiega się o to zamówienie publiczne. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego przystąpienie w charakterze uczestników postępowania skutecznie zgłosili: 1)    wykonawca Mostostal Warszawa spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie, po stronie Odwołującego, 2)    wykonawca Firma Budowlana A.-BUD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, po stronie Zamawiającego, 3)    w...

KIO 2961/21

03.11.2021 wyrok
oddalone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi przepis art. 505 ust. 1 Pzp, według którego środki ochrony prawnej określone w ustawie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów niniejszej ustawy....

KIO 2983/21

03.11.2021 wyrok
oddalone
Poczta Polska S.A.
Meritum

Zamawiający: Poczta Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Zakup i wdrożenie systemu kopii zapasowych i archiwalnych oraz świadczenie asysty technicznej (dalej „postępowanie”). Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym UE 20 kwietnia 2021 r., numer 2021/S 076-195503. Wartość zamówienia przekracza niż progi unijne. Odwołujący: Comtegra S.A....

KIO 3035/21

03.11.2021 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku cz. II - 66 zadań. Niniejsze postępowanie odwoławcze dotyczy zadania nr 28, którego przedmiotem jest obwód anestetyczny - układ oddechowy 180 cm, 280 ml, do aparatu do znieczulenia dwuświatłowy (dzielony membraną) o średnicy 22 mm z kolankiem z portem kapno, rura wydechowa niezdejmowalna o długości od 25 cm do 50 cm rozciągliwa, dodatkową rurą rozciągalną do worka od 80 cm do 300 cm, łącznikiem 22M/22M, workiem 2L., jedn...

KIO 2977/21

03.11.2021 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ ubiega się o udzielenie tego zamówienia i jest zainteresowany jego uzyskaniem. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego przystąpienie w charakterze uczestnika postępowania, po stronie Zamawiającego skutecznie zgłosił wykonawca Mark Electronics spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spółki jawnej z siedzibą w Niegoszewicach....