Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 1712/22

12.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Karny w Płocku
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 1791/22

12.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Mając na uwadze powyższe okoliczności, Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z przywoływanym przepisem, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w po...

KIO 1675/22

12.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polskie Sieci Elektroenergetyczna Spółka Akcyjna

KIO 1650/22

12.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Medyczny im. K.M. w Poznaniu
Meritum

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług stałej obsługi prawnej. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 26 maja 2022 r....

KIO 1610/22

12.07.2022 wyrok
oddalone
Gmina Piekary Śląskie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Odwołanie zostało rozpoznane w granicach zawartych w nim zarzutów (art....

KIO 1664/22

12.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Kobyłka
Meritum

Miasto Kobyłka (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostawa wyposażenia dla szkół w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 7 kwietnia 2022 r....

KIO 1722/22

12.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Fundusz Zdrowia Lubelski Oddział Wojewódzki

KIO 1781/22

12.07.2022 postanowienie
odrzucone
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp. Ww. przepis stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. W rozpoznawanej sprawie termin obowiązywał 10-dniowy termin na wniesienie odwołania, który rozpoczął swój bieg 24 czerwca 2022 r., tj. w dacie publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz zamieszczenia SWZ na stronie internetowej Zamawiającego....