Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1894/22

03.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Psychiatryczny
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy PZP. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania wynikający z art. 505 ustawy PZP. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca. W dniu 1 sierpnia 2022 r....

KIO 1847/22

03.08.2022 wyrok
oddalone
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba również stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust 1 ustawy Pzp....

KIO 1922/22

03.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Meritum

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z siedzibą w Gdańsku, dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa produktów leczniczych dla UCK. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 11 lipca 2022 r....

KIO 1853/22

03.08.2022 wyrok
oddalone
Gmina Konstancin - Jeziorna
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że interes odwołującego we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 1934/22

03.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 3 sierpnia 2022 r., Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. poz....

KIO 1920/22

03.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

m odwołania). Izba ustaliła, że zamawiający w dniu 22 lipca 2022 r. poinformował wykonawców o możliwości zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego. W terminie określonym w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Odwołujący, w dniu 2 sierpnia 2022 r., przed otwarciem rozprawy wyznaczonej na dzień 3 sierpnia 2022 r., złożył do akt sprawy pismo procesowe oświadczając, że cofa odwołanie w całości....

KIO 1857/22

03.08.2022 wyrok
oddalone
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie
Meritum

Zamawiający w dniu 08 lipca 2022 r. opublikował ogłoszenie o zamówieniu w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na usługę przygotowywania, dostarczania i podawania posiłków dla uczniów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie (nr ogłoszenia: 2022/BZP 00245278/01). W ogłoszeniu o zamówieniu i w rozdziale XX SWZ zamawiający przewidział kryteria oceny ofert. W rozdziale XX ust....

KIO 1838/22

03.08.2022 wyrok
oddalone
Gmina Zagrodno
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący wskazał, że Wykonawca Energobest nie złożył następujących dokumentów, na które w treści PFU (będącego załącznikiem SWZ) powołał się Zamawiający: 1) Raport dotyczący trwałości strumienia światła oprawy mierzona parametrem L90B10 dla temperatury TC = 105°C min. 100 000h (zgodnie z IES LM-80 TM-21) - str. 9 PFU - Roz. 2.3.3 tiret dwunaste); 2) Deklarację zgodności CE - str. 10 PFU - Roz....

KIO 1874/22

03.08.2022 wyrok
oddalone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
Meritum

odwołanie należy oddalić. Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....