Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 2749/22

25.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa
Meritum

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021r., poz. 1129 ze zm.; dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Dostawa fabrycznie nowych tonerów i materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kserokopiarek będących na wyposażeniu Sądu Rejonowego dla Warszawy- Mokotowa w Warszawie oraz ich odbiór po zużyciu”....

KIO 2647/22

25.10.2022 wyrok
oddalone
Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpiło Konsorcjum: BUDiA-Standard Sp. z o.o., BADER-DROG Sp. z o.o....

KIO 2669/22|KIO 2690/22

25.10.2022 wyrok
oddalone
Poczta Polska S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Zakup notebooków NB2”. Izba ustaliła, że w Rozdziale V SWZ Zamawiający określił Informacje o przedmiotowych środkach dowodowych: 1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych komputerów z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, o których mowa w Załączniku nr 2 do SWZ, Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia: a) dla notebooka - Wydruk wyniku testu wydajności ze strony BAPCO dla oferowanej...

KIO 2755/22

25.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 ustawy Pzp: „1. Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. 2. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby ”. W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 21 października 2022 r., jednoznacznie oświadczył, że wycofuje odwołanie wniesione w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 2532/22|KIO 2536/22|KIO 2544/22

25.10.2022 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Meritum

Odwołania nie zawierają braków formalnych. Wpisy w prawidłowej wysokości zostały wniesione w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, o których mowa w art. 528 Pzp. Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący Asseco wskazał m.in., że gdyby nie sprzeczność z prawem objętych odwołaniem postanowień SWZ oraz Ogłoszenia, Odwołujący mógłby złożyć ofertę, uzyskać zamówienie, a następnie należycie realizować zam...

KIO 2703/22

25.10.2022 wyrok
oddalone
PGNiG TERMIKA S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest Wykonanie remontu kapitalizowanego kotła K15 (OP-430) w Elektrociepłowni Siekierki. Postępowanie prowadzone jest na platformie przetargowej (dalej „Platforma eb2b”). Izba ustaliła, że zgodnie z pkt 2.3 SWZ Zamawiający na podstawie art. 139 ust....

KIO 2680/22|KIO 2681/22|KIO 2682/22|KIO 2684/22

25.10.2022 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego skutecznie przystąpili wykonawcy: -     ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji Sp. z o. o. (sygn....

KIO 2723/22

25.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa - 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Zamawiający w dniu 18 października 2022 r. wezwał (za pośrednictwem strony prowadzonego postępowania tj. https://portal.smartpzp.pl/26wog/module/lista zadan ) wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia nie miało miejsca. W dniu 24 października 2022 r....

KIO 2727/22

25.10.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach

KIO 2657/22

25.10.2022 wyrok
uwzględnione
Miasto i Gmina Olkusz
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu w zakresie naruszenia przez Zamawiającego artykułu 255 pkt 6) ustawy Prawo zamówień publicznych. Zgodnie ze wskazanym artykułem, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego....