Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 338 921 PLN

Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00306954

Numer referencyjny: NO.260.17.2026

Zamawiający

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA

Sanguszki 1

00-222 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5250001090

REGON: 011836796

Opis przedmiotu zamówienia

Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Kryterium Dodatkowa funkcjonalność nr 1 (DF1) Możliwość wymazania danych z dysków znajdujących się wewnątrz serwera, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego, uruchamiane z poziomu zarządzania serwerem, zostało szczegółowo opisane w pkt. XIV SWZ 10 pkt. 10%
Kryterium Dodatkowa funkcjonalność nr 2 (DF2) -Serwer umożliwia zarządzanie za pomocą posiadanego przez Zamawiającego oprogramowania Dell OpenManage Enterprise lub HPE Oneview zgodnie z wymaganiami SOPZ , zostało szczegółowo opisane w pkt. XIV SWZ 15 pkt. 15%
Kryterium Dodatkowa funkcjonalność nr 3 (DF3) - Dostęp do interfejsu zarządzania przez port usb z przodu urządzenia poprzez podłączenie kablem do komputera i przeglądarkę stron www na taki sam adres ip na obu serwerach. Rozwiązanie musi działać niezależnie od systemu operacyjnego zostało szczegółowo opisane w pkt. XIV SWZ 15 pkt. 15%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
APEX.IT SP. Z O.O. Warszawa 5213617218

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 APEX.IT SP. Z O.O. (Warszawa) Umowa podpisana 338 921 PLN 338 921 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 143 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)

Najniższa cena

3 875 PLN

Średnia cena

254 489 PLN

Najwyższa cena

1 041 687 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
CYBERMAK Jędrzej Makowski Warszawa 7 13 864 PLN 97 047 PLN
MKM Market Małgorzata Modzelewska Warszawa 5 685 571 PLN 1 371 143 PLN
Senetic S.A. Gliwice 3 963 644 PLN 963 644 PLN
TECHBUD CZESŁAW GODLEWSKI PŁOŃSK 3 77 570 PLN 77 570 PLN
Vecto Sp. z o.o. Warszawa 3 - -
SOFTRIX Grzegorz Laskowski Radom 3 - -
Atut Centrum Sp. z o.o. Warszawa 2 46 314 PLN 92 628 PLN
FORTI Krzysztof Jurek Radom 2 12 048 PLN 24 096 PLN
AV Multimedia Małysz i Spółka Spółka Jawna Kielce 2 - 100 384 PLN
NEXT LEVEL IT SP. Z O.O. Katowice 2 503 949 PLN 503 949 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa sprzętu IT na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

MKM Market Małgorzata Modzelewska -

2026-08-31 09:27:15Z

Zakup i dostawa serwerów, komputerów, urządzeń dostępowych, laptopów dla Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

MKM Market Małgorzata Modzelewska -

2026-08-31 08:39:19Z

Dostawa elementów infrastruktury IT. Oznaczenie sprawy: DNZP.260.38.2026

NETSECURE Sp. z o.o. 832 000 PLN

2026-08-28 06:23:56Z

Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

Loopus sp. z o.o. 849 684 PLN

2026-08-24 10:07:13Z

Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

CC Otwarte Systemy Komputerowe sp. z o.o 112 668 PLN

2026-08-24 10:07:13Z

Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym.

APEX.IT SP. Z O.O. 338 921 PLN

2026-08-18 11:34:57Z

Dostawa półki macierzy dyskowej, znak sprawy: AEZ/S-079/2026

BCODERS Spółka Akcyjna -

2026-08-18 10:34:58Z

Zakup sprzętu komputerowego, licencji i wdrożenia dla Urzędu Gminy Wieliszew w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

MKM Market Małgorzata Modzelewska 1 041 687 PLN

2026-08-17 09:52:04Z

Zakup i D systemu zintegrowanej infrastruktury sieciowo-obliczeniowej obejmującego serwery obliczeniowe, serwery przechowywania danych, przełączniki sieciowe, osprzęt wraz z uruchomieniem dla projektu

Domino Computer Jarosław Myśliński -

2026-08-17 08:07:48Z

Zakup i dostawę sprzętu komputerowego - zakup dofinansowany w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pod nazwą „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)"

Data Experts sp. z o.o 240 032 PLN

2026-08-14 10:39:20Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 875 PLN Średnia: 293 323 PLN Max: 1 041 687 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011836796

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sanguszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-222

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pwpw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pwpw.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Wytwarzanie dokumentów publicznych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b9c301b-a297-4ddb-8ff2-6f4b441672f5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306954

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pwpw.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/519448

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pwpw.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/519448

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim. 2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy Pzp, za pośrednictwem elektronicznej Platformy zakupowej „eb2b” (dalej: „Platforma”) pod
adresem: https://zamowienia.gov.pl lub https://pwpw.eb2b.com.pl/, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy Pzp z dnia 11
września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”). 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o
udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na
Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 4. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy
Zakupowej określa Regulamin Platformy Zakupowej (dostępny pod adresem internetowym
https://zamowienia.eb2b.com.pl/user/terms lub https://platforma.eb2b.com.pl/user/terms). Wykonawca przystępując do
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta w
Platformie Zakupowej), akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. 5.
Instrukcja korzystania z Platformy: 1) w zakładce „Postępowania”, dalej „Lista postępowań otwartych” Wykonawca wybiera niniejsze
postępowanie oraz korzystając z polecenia „Zgłoś się do udziału w postępowaniu” przechodzi odpowiednio do Formularza
rejestracyjnego – w przypadku, kiedy Wykonawca nie posiada konta na Platformie, lub panelu logowania użytkownika do Systemu w
przypadku posiadania konta na Platformie; 2) po wypełnieniu formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzymuje wiadomość
elektroniczną (e- mail) informującą, że może dokonać pierwszego logowania do Platformy. Rejestracja nowego konta podlega
weryfikacji i akceptacji Operatora, która może potrwać do 24h (8h roboczych); 3) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania
Wykonawcy do Platformy. Po wprowadzeniu danych użytkownika tj. adresu e-mail oraz hasła zgłoszenie jest automatycznie
akceptowane przez Platformę; 4) w zakładce „Załączniki organizatora” przedmiotowego postępowania dostępna jest dokumentacja
postępowania (SWZ oraz pozostałe dokumenty). Pobranie dokumentu następuje po kliknięciu na wybrany załącznik i wciśnięciu
polecenia „Pobierz”. W celu pobrania wszystkich załączników jednocześnie należy wybrać polecenie „Pobierz paczkę”, a następnie
„Pobierz wszystkie załączniki organizatora”; 5) zaleca się, aby Wykonawca na bieżąco śledził (sugerujemy codziennie) zmiany jakich
w trakcie postępowania może dokonać Zamawiający. Zalecenie dotyczy również informacji jakie Zamawiający kieruje do
Wykonawców po zakończeniu składania ofert. 6. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4/1 mb/s, 2) komputer klasy PC lub Mac, o
następującej konfiguracji: pamięć RAM min. 8 GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min. 2,4 GHz, jeden z systemów
operacyjnych: MS Windows, Mac OS, Linux, z aktualnym wsparciem technicznym producenta (sugerujemy nie starsze niż 3 lata od
daty wszczęcia postępowania), 3) zainstalowana dowolna wersja przeglądarki internetowej - sugerujemy najnowsze wersje: Chrome,
Safari, Edge, Firefox, Opera, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program obsługujący stosowane przez Wykonawcę
formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie .pdf). 7. Wszelkie dokumenty, oświadczenia, informacje, o których mowa
w SWZ, należy wczytać jako załączniki na Platformie, według Instrukcji korzystania z Platformy, dostępnej dla zalogowanych
użytkowników w zakładce „Pomoc” – „Instrukcje”. 8. Zamawiający zaleca wczytywanie na Platformę plików w maksymalnym
rozmiarze do 250 MB a w przypadku dokumentów podpisanych podpisem zaufanym do 10MB.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zamawiający informuje, na podstawie art. 13 oraz art. 14 Rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), że:
1) Administratorem przekazanych przez Państwa danych osobowych jest Zamawiający. Inspektorem ochrony danych osobowych
jest Pani Anna Juszczuk, kontakt: tel. 22 235 2423,
e-mail: a.juszczuk@pwpw.pl lub iod@pwpw.pl;
2) Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego;
3) Państwa dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, bankom, operatorom pocztowym, podmiotom
świadczącym dla Administratora usługi prawne, doradcze, podatkowe oraz podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne
oraz innym podmiotom uprawnionym na mocy ustawy Prawo zamówień publicznych (art. 74) przez określony czas (art. 78);
4) Dane osobowe przechowywane są przez Administratora dla celów archiwizacyjnych, zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami, jak
również do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub obrony przez ewentualnymi roszczeniami;
5) Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia
przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu z zastrzeżeniem, że: a) Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art.
16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień
umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą;
b) W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1
rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania;
c) Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 4.05.2016, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 2016/679”, w celu umożliwienia korzystania ze środków
ochrony prawnej, o których mowa w SWZ, do upływu terminu na ich wniesienie,
6) W przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje Państwu prawo
do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
7) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia,
8) Decyzje dotyczące przetwarzania danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Administrator nie
profiluje danych osobowych,
9) Państwa dane osobowe nie będą przekazywane poza terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): RODO (ograniczenia stosowania): Posiada Pani/Pan: a) prawo dostępu do treści swoich
danych (art. 15 RODO); b) prawo do sprostowania i uzupełnienia danych osobowych (art. 16 RODO) - skorzystanie z prawa do
sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą
postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników;
c) prawo żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych (art. 18 RODO) z zastrzeżeniem, że w postępowaniu o udzielenie
zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do
czasu zakończenia tego postępowania, a także z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO; 7) Nie
przysługuje Pani/Panu: a) prawo do usunięcia danych osobowych (w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO); b) prawo do
przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) prawo sprzeciwu na podstawie art. 21 RODO wobec
przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
8) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych
Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 9)
Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym. Jest Pani/Pan zobowiązana do ich podania, a
konsekwencją niepodania danych osobowych będzie niemożliwość oceny ofert i zawarcia umowy. 10) Dane udostępnione przez
Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. 11) Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa
trzeciego lub organizacji międzynarodowej. 12) PWPW dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej,
technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą,
zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. 3. Celem
przetwarzania danych osobowych jest prowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: NO.260.17.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym

4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Kryterium Dodatkowa funkcjonalność nr 1 (DF1)
Możliwość wymazania danych z dysków znajdujących się wewnątrz serwera, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego, uruchamiane z poziomu zarządzania serwerem, zostało szczegółowo opisane w pkt. XIV SWZ
10 pkt.

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Kryterium Dodatkowa funkcjonalność nr 2 (DF2) -Serwer umożliwia zarządzanie za pomocą posiadanego przez Zamawiającego oprogramowania Dell OpenManage Enterprise lub HPE Oneview zgodnie z wymaganiami SOPZ , zostało szczegółowo opisane w pkt. XIV SWZ
15 pkt.

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 4

4.3.5.) Nazwa kryterium: Kryterium Dodatkowa funkcjonalność nr 3 (DF3) - Dostęp do interfejsu zarządzania przez port usb z przodu urządzenia poprzez podłączenie kablem do komputera i przeglądarkę stron www na taki sam adres ip na obu serwerach. Rozwiązanie musi działać niezależnie od systemu operacyjnego zostało szczegółowo opisane w pkt. XIV SWZ
15 pkt.

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada doświadczenie w podobnych dostawach, tj. należycie wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 (dwa) zamówienia polegające na dostawie serwera lub serwerów wraz z oprogramowaniem systemowym o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto każde zamówienie.
Przez jedno zamówienie Zamawiający rozumie dostawę realizowaną w ramach jednej umowy.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawca składa wraz z ofertą:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4.1
2) jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp:
a) w odniesieniu do tych podmiotów – oświadczenie takiego podmiotu o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4.1;
b) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby wykonawcy do oddania tych zasobów do dyspozycji – jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów, z którego będzie wynikać:
(i) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
(ii) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
(iii) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje prace, których wskazane zdolności dotyczą.
3) oświadczenie Wykonawców występujących wspólnie (konsorcjum) wskazujące, które części zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4.5.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2. Podmiotowe środki dowodowe, jakie zobowiązany będzie złożyć Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, lub Wykonawcy, których Zamawiający wezwie do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych w przypadkach, o których mowa w art. 274 ust. 2 ustawy Pzp w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) Przedłoży wykaz wykonanych dostaw, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane. Dowodami są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy – zgodnie ze wzorem, który stanowi Załącznik nr 4.3.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w SOPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz kryteriami oceny ofert określonymi w opisie kryteriów oceny ofert w pkt. XIV SWZ, tj.:
a) Załącznik nr 2A do Formularza Oferty – Wzór wykazu dla parametrów oferowanych Urządzeń –
składany wraz z ofertą w celu potwierdzenia parametrów wymaganych w SOPZ;
b) Załącznik nr 2B do Formularza oferty - Wzór wykazu dla parametrów oferowanych Urządzeń na
dodatkowe kryteria oceny ofert – składany wraz z ofertą w celu potwierdzenia zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert oraz w SOPZ;
Wskazanie - odpowiednio w załączniku 2A oraz 2B do Formularza oferty – miejsca (w dokumentacji urządzenia/oprogramowania, zrzucie strony www z konfiguracją, karcie katalogowej, specyfikacji technicznej, oświadczeniu producenta, dokumentacji licencyjnej lub dokumentacji oprogramowania), w którym znajduje się potwierdzenie spełnienie danego wymagania (nazwa dokumentu, numer strony dokumentu, pkt, etc.
W przypadku, jeśli wskazanie opisanego wyżej miejsca nie jest możliwe lub nie jest wystarczające, Wykonawca powinien opisać sposób spełnienia danego wymagania dołączając inne przedmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełnienia danego wymagania;
UWAGA
Zamawiający dopuszcza możliwość wskazania przez Wykonawcę linków do oficjalnych stron producenta lub organizacji certyfikujących, o ile umożliwiają one jednoznacznie potwierdzenie spełnienia wymagań określonych w SOPZ.
c) wyciąg z listy kompatybilności producenta Oprogramowania potwierdzający prawidłowe działanie serwera wyposażonego w procesor w tej samej architekturze, co w oferowanym serwerze zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w pkt. IX SOPZ – Szczegółowe wymagania techniczne, ust. 1, pkt. 9.3.)
d) wydruk ze strony internetowej www.epeat.net lub równoważnej potwierdzający spełnienie normy co najmniej Epeat Bronze (dla dowolnego kraju UE) według normy wprowadzonej w 2019 roku, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w pkt. IX SOPZ – Szczegółowe wymagania techniczne, ust. 1, pkt. 10.1.
e) oświadczenie producenta oferowanego przez Wykonawcę Urządzenia, że w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w Urządzeniu objętym aktywnym Wparciem technicznym, uszkodzony dysk twardy pozostaje u Zamawiającego, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w pkt. IX SOPZ – Szczegółowe wymagania techniczne, ust. 1, pkt. 11.2.)
f) oświadczenie producenta oferowanego przez Wykonawcę Urządzenia potwierdzające, że usługi gwarancyjne będzie świadczył producent (odpowiednio Urządzenia lub Oprogramowania) lub podmiot autoryzowany przez producenta, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w pkt. IX SOPZ – Szczegółowe wymagania techniczne, ust. 1, pkt. 11.3.)
g) potwierdzenie, że zaoferowane przez Wykonawcę Urządzenia pochodzą z autoryzowanego kanału dystrybucji w formie oświadczenia producenta, dystrybutora lub oświadczenia Wykonawcy zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ -Formularza Oferty.
Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe do wskazanych w pkt X SWZ, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria.
Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie tylko w odniesieniu do przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających cechy urządzeń. Niniejsze postanowienie nie ma zastosowania do dokumentów przedmiotowych potwierdzających parametry będące przedmiotem oceny ofert określone w kryteriach oceny ofert w pkt. XIV SWZ: DF1, DF2 DF3.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Informacje dotyczące Przedmiotowych środków dowodowych podlegających uzupełnieniu zostały określone w SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Przesłanki zmiany umowy zostały określone w SWZ oraz Załączniku nr 5 do SWZ – Postanowienia umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-02 13:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://pwpw.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/519448

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-02 13:10

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.06.2026
Termin składania ofert
02.07.2026 11:00
Wartość umowy
338 921 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48820000-2 - Serwery
48820000-2 (Serwery) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Okres realizacji

180 dni