Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 962 352 PLN

Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00353177

Numer referencyjny: BZP.271.35.2026

Zamawiający

Gmina Stare Babice

Rynek 32

05-082 Stare Babice, Mazowieckie

NIP: 1182025548

REGON: 013271855

Opis przedmiotu zamówienia

1) część nr 1: przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w zestawieniu rzeczowo-ilościowym określającym rodzaj oraz ilość sprzętu komputerowego - Załącznik nr 1a do SWZ część 1.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 80%
urządzenie do przechowywania kopii zapasowych – architektura active-active 20%

Część 2

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Loopus sp. z o.o. Antonie 7582382982
CC Otwarte Systemy Komputerowe sp. z o.o Warszawa 5213166170

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Loopus sp. z o.o. (Antonie) Umowa podpisana 849 684 PLN 849 684 PLN
2 CC Otwarte Systemy Komputerowe sp. z o.o (Warszawa) Umowa podpisana 112 668 PLN 112 668 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 143 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)

Najniższa cena

3 875 PLN

Średnia cena

254 489 PLN

Najwyższa cena

1 041 687 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
CYBERMAK Jędrzej Makowski Warszawa 7 13 864 PLN 97 047 PLN
MKM Market Małgorzata Modzelewska Warszawa 5 685 571 PLN 1 371 143 PLN
Senetic S.A. Gliwice 3 963 644 PLN 963 644 PLN
TECHBUD CZESŁAW GODLEWSKI PŁOŃSK 3 77 570 PLN 77 570 PLN
Vecto Sp. z o.o. Warszawa 3 - -
SOFTRIX Grzegorz Laskowski Radom 3 - -
Atut Centrum Sp. z o.o. Warszawa 2 46 314 PLN 92 628 PLN
FORTI Krzysztof Jurek Radom 2 12 048 PLN 24 096 PLN
AV Multimedia Małysz i Spółka Spółka Jawna Kielce 2 - 100 384 PLN
NEXT LEVEL IT SP. Z O.O. Katowice 2 503 949 PLN 503 949 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa sprzętu IT na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

MKM Market Małgorzata Modzelewska -

2026-08-31 09:27:15Z

Zakup i dostawa serwerów, komputerów, urządzeń dostępowych, laptopów dla Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

MKM Market Małgorzata Modzelewska -

2026-08-31 08:39:19Z

Dostawa elementów infrastruktury IT. Oznaczenie sprawy: DNZP.260.38.2026

NETSECURE Sp. z o.o. 832 000 PLN

2026-08-28 06:23:56Z

Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

Loopus sp. z o.o. 849 684 PLN

2026-08-24 10:07:13Z

Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

CC Otwarte Systemy Komputerowe sp. z o.o 112 668 PLN

2026-08-24 10:07:13Z

Dostawa dwóch serwerów do środowisk wirtualizacyjnych wraz z oprogramowaniem, licencjami, gwarancją oraz wsparciem technicznym.

APEX.IT SP. Z O.O. 338 921 PLN

2026-08-18 11:34:57Z

Dostawa półki macierzy dyskowej, znak sprawy: AEZ/S-079/2026

BCODERS Spółka Akcyjna -

2026-08-18 10:34:58Z

Zakup sprzętu komputerowego, licencji i wdrożenia dla Urzędu Gminy Wieliszew w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

MKM Market Małgorzata Modzelewska 1 041 687 PLN

2026-08-17 09:52:04Z

Zakup i D systemu zintegrowanej infrastruktury sieciowo-obliczeniowej obejmującego serwery obliczeniowe, serwery przechowywania danych, przełączniki sieciowe, osprzęt wraz z uruchomieniem dla projektu

Domino Computer Jarosław Myśliński -

2026-08-17 08:07:48Z

Zakup i dostawę sprzętu komputerowego - zakup dofinansowany w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pod nazwą „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)"

Data Experts sp. z o.o 240 032 PLN

2026-08-14 10:39:20Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 875 PLN Średnia: 293 323 PLN Max: 1 041 687 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stare Babice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271855

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 32

1.5.2.) Miejscowość: Stare Babice

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-082

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@stare-babice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starebabice.bip.net.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc3ba55b-54e2-4a95-9571-281180e59f37

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353177

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033408/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem IX SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.35.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) część nr 1: przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy w Starych Babicach
ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w zestawieniu rzeczowo-ilościowym określającym rodzaj oraz ilość sprzętu komputerowego - Załącznik nr 1a do SWZ część 1.

4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48823000-3 - Serwery plików

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: urządzenie do przechowywania kopii zapasowych – architektura active-active

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) część nr 2: przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, wdrożenie przełączników sieciowych dla Urzędu Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w zestawieniu rzeczowo-ilościowym określającym rodzaj oraz ilość sprzętu komputerowego - Załącznik nr 1b do SWZ część 2.

4.2.6.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48820000-2 - Serwery

48823000-3 - Serwery plików

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Zdolność techniczna i zawodowa dla części nr 1: – Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
1) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 zadania (realizowane na podstawie dwóch odrębnych umów) polegające na dostawie macierzy lub deduplikatorów o wartości, co najmniej 200 000 zł brutto każde zadanie.
2. Zdolność techniczna i zawodowa dla części nr 2: – Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
2) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 zadanie polegające na dostawie wraz z wdrożeniem przełączników sieciowych o wartości, co najmniej 80 000 zł brutto.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z rozdziałem IV

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zgodnie z rozdziałem IV SWZ

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Załączniki nr 1a/1b do SWZ zestawienie rzeczowo-ilościowe (OPZ)

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Zgodnie z rozdziałem IV SWZ i XIII pkt 2 SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Na podstawie art. 281 ust. 4 ustawy Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium.
2. Każdy Wykonawca biorący udział w przetargu musi przed upływem terminu składania ofert wnieść wadium w wysokości:
1) dla części nr 1 - 5 000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych),
2) dla części nr 2 – 1 000 zł (słownie: tysiąc złotych),
3. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu:
1) należy wpłacić przelewem na rachunek Urzędu Gminy Stare Babice na konto w Banku Handlowym w Warszawie nr rachunku 13 1030 1508 0000 0008 2366 0009, przy czym Zamawiający musi otrzymać z banku potwierdzenie wpływu przelewu najpóźniej w dniu składania ofert przed upływem terminu ich składania (godzina). Za skuteczność operacji finansowo – bankowych odpowiada Wykonawca. Kopię przelewu należy dołączyć do oferty z zaznaczeniem, że dotyczy postępowania BZP.271.35.2026 pn.: „Zakup, dostawa, wdrożenie środowiska serwerowego wraz z oprogramowaniem i środowiska kopii zapasowych dla Urzędu Gminy Stare Babice” część ….
2) za datę wniesienia wadium uznaje się datę uznania rachunku Zamawiającego,
3) Zamawiający dokona sprawdzenia czasu wpływu wadium na swoje konto.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z VII Rozdziałem SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z Załącznikiem nr 2a/2b do SWZ Projektowane postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-29 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-29 12:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-27

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 10:00
Wartość umowy
962 352 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48820000-2 - Serwery
48820000-2 (Serwery) 48823000-3 (Serwery plików) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 32420000-3 (Urządzenia sieciowe) 48823000-3 - Serwery plików 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

Okres realizacji

90 dni