Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 295 706 PLN

Dostawa energii cieplnej do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00349553

Zamawiający

Miasto Poznań Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20

Ugory 18/20

61-623 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 2090001440

REGON: 000294504

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A. Poznań 777-00-00-755

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A. (Poznań) Umowa podpisana - 295 706 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 63 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09300000-2)

Najniższa cena

8 635 PLN

Średnia cena

393 102 PLN

Najwyższa cena

1 183 329 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ENEA S.A. Poznań 8 141 878 PLN 1 468 668 PLN
Veolia Energia Poznań SA Poznań 4 614 473 PLN 2 129 900 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 4 - -
Veolia Energia Poznań S.A. Poznań 4 - 453 750 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 3 - -
Veolią Energią Poznań S.A. Poznań 2 - 350 077 PLN
VEOLIA ENERGY CONTRACTING POLAND SP. Z O.O. WARSZAWA 2 - -
VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A. Poznań 2 - 295 706 PLN
Hekla Energy Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o. o warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 8 635 PLN Średnia: 512 212 PLN Max: 1 623 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000294504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ugory 18/20

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.dps3@m.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dpsugory.poznan.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1413d785-e3f8-4b45-8646-6726be75dd60

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349553

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008036/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii cieplnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Faktyczne: Dla zamówienia na dostawę energii cieplnej spełnione są przesłanki ustawowe dostawy mogą być świadczone
przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Dostawa energii cieplnej na terenie Miasta
Poznania odbywa się tylko i wyłącznie przez jednego dostawcę - jedyną siecią ciepłowniczą na tym terenie jest sieć
zarządzana przez Veolia Energia Poznań S. A. Wykonawca jest jedynym, który może zrealizować zamówienie dla
budynków Domu Pomocy Społecznej. W obiekcie zlokalizowanym przy ul. Ugory 18 oraz obiekcie zlokalizowanym przy ul.
Ugory 20 w Poznaniu zainstalowane są źródła i węzły cieplne.
Węzły cieplne są jedynymi urządzeniami do rozprowadzenia energii cieplnej w danych budynkach. Obiekty przyłączone są
do sieci ciepłowniczej.
Prawne: Art 305 ust 1 ustawy Pzp zachodzą okoliczności o których mowa w art 214 ust 1 pkt 1 a.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUW-SAZ.4440.23.2021.AS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 243966,21 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa energii cieplnej z sieci ciepłowniczej, obejmującej dostawę czynnika grzewczego na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody do obiektu zlokalizowanego przy ul. Ugory 18 oraz do obiektu zlokalizowanego przy ul. Ugory 20 w Poznaniu

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 777-00-00-755

7.3.3) Ulica: UL. ENERGETYCZNA 3

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-016

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 295705,73 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2022-01-03 do 2022-12-31
2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
243 966 PLN
Wartość umowy
295 706 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09300000-2
09300000-2 (Energia elektryczna cieplna słoneczna i jądrowa)