Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 453 750 PLN

Dostawa energii cieplnej do obiektu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00357677

Zamawiający

Miasto Poznań Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20

Ugory 18/20

61-623 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 2090001440

REGON: 000294504

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Veolia Energia Poznań S.A. Poznań 7770000755

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Veolia Energia Poznań S.A. (Poznań) Umowa podpisana - 453 750 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 63 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09300000-2)

Najniższa cena

8 635 PLN

Średnia cena

393 102 PLN

Najwyższa cena

1 183 329 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ENEA S.A. Poznań 8 141 878 PLN 1 468 668 PLN
Veolia Energia Poznań SA Poznań 4 614 473 PLN 2 129 900 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 4 - -
Veolia Energia Poznań S.A. Poznań 4 - 453 750 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 3 - -
Veolią Energią Poznań S.A. Poznań 2 - 350 077 PLN
VEOLIA ENERGY CONTRACTING POLAND SP. Z O.O. WARSZAWA 2 - -
VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A. Poznań 2 - 295 706 PLN
Hekla Energy Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o. o warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 8 635 PLN Średnia: 512 212 PLN Max: 1 623 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej do obiektu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000294504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ugory 18/20

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.dps3@m.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dpsugory.poznan.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej do obiektu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 18/20.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-097fd211-d30f-4ae7-be8c-f854501860bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357677

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069287/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii cieplnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Faktyczne: Dla zamówienia na dostawę energii cieplnej spełnione są przesłanki ustawowe dostawy mogą być świadczone przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Dostawa energii cieplnej na terenie Miasta Poznania odbywa się tylko i wyłącznie przez jednego dostawcę - jedyną siecią ciepłowniczą na tym terenie jest sieć
zarządzana przez Veolia Energia Poznań S. A. Wykonawca jest jedynym, który może zrealizować zamówienie dla
budynków Domu Pomocy Społecznej. W obiekcie zlokalizowanym przy ul. Ugory 18 oraz obiekcie zlokalizowanym przy ul.
Ugory 20 w Poznaniu zainstalowane są źródła i węzły cieplne.
Węzły cieplne są jedynymi urządzeniami do rozprowadzenia energii cieplnej w danych budynkach. Obiekty przyłączone są do sieci ciepłowniczej.
Prawne: Art 305 ust 1 ustawy Pzp zachodzą okoliczności o których mowa w art 214 ust 1 pkt 1 a.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUW-SAZ.4440.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 379999,000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa energii cieplnej z sieci ciepłowniczej, obejmującej dostawę czynnika grzewczego na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody do obiektów Domu Pomocy Społecznej zlokalizowanych przy ul. Ugory 18/20 i ul. Ugory 20

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Veolia Energia Poznań S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7770000755

7.3.3) Ulica: Energetyczna 3

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-016

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 453749,79 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-22 do 2025-12-31
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
453 750 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09300000-2
09300000-2 (Energia elektryczna cieplna słoneczna i jądrowa)