Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 350 077 PLN

Dostawa energii cieplnej do obiektu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego 11/13 oraz budynku Oddziału Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142a

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00350841

Zamawiający

Miasto Poznań Dom Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego 11/13

Konarskiego 11/13

61-114 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 2090001440

REGON: 000683016

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Veolią Energią Poznań S.A. Poznań 7770000755

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Veolią Energią Poznań S.A. (Poznań) Umowa podpisana - 350 077 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 63 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09300000-2)

Najniższa cena

8 635 PLN

Średnia cena

393 102 PLN

Najwyższa cena

1 183 329 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ENEA S.A. Poznań 8 141 878 PLN 1 468 668 PLN
Veolia Energia Poznań SA Poznań 4 614 473 PLN 2 129 900 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 4 - -
Veolia Energia Poznań S.A. Poznań 4 - 453 750 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 3 - -
Veolią Energią Poznań S.A. Poznań 2 - 350 077 PLN
VEOLIA ENERGY CONTRACTING POLAND SP. Z O.O. WARSZAWA 2 - -
VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A. Poznań 2 - 295 706 PLN
Hekla Energy Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o. o warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 8 635 PLN Średnia: 512 212 PLN Max: 1 623 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej do obiektu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego 11/13 oraz budynku Oddziału Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142a

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Dom Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego 11/13

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000683016

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Konarskiego 11/13

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-114

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.konarskiego@m.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.poznan.pl/mim/cuw/dom-pomocy-spolecznej,1129/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej do obiektu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego 11/13 oraz budynku Oddziału Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142a

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25371cc6-3ed3-4b73-b2c2-47bad6d0ad0d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350841

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008695/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa energii cieplnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Faktyczne: Dla zamówienia na dostawę energii cieplnej spełnione są przesłanki ustawowe dostawy mogą być świadczone przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Dostawa energii cieplnej na terenie Miasta Poznania odbywa się tylko i wyłącznie przez jednego dostawcę - jedyną siecią ciepłowniczą na tym terenie jest sieć zarządzana przez Veolia Energia Poznań S. A. Wykonawca jest jedynym, który może zrealizować zamówienie. Zarówno obiekt DPS zlokalizowany przy ul. Konarskiego 11/13 jak również budynek Oddziału DPS przy ul. Zamenhofa 142a przyłączone są do sieci ciepłowniczej. W budynkach zainstalowane są źródła i węzły cieplne, stanowiące własność DPS. Węzły cieplne są jedynymi urządzeniami do rozprowadzenia energii cieplnej w obiektach DPS.
Prawne: Art 305 ust 1 ustawy Pzp zachodzą okoliczności o których mowa w art 214 ust 1 pkt 1 a.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUW-SAZ.4440.22.2021.AS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 279761,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa energii cieplnej z sieci ciepłowniczej , obejmującej dostawę czynnika grzewczego na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody do obiektu Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Konarskiego 11/13 oraz budynku Oddziału Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142a
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami zamówienia stanowiącym - załącznik nr 1 do Zaproszenia

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Veolią Energią Poznań S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7770000755

7.3.3) Ulica: Energetyczna 3

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-016

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350077,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2022-01-01 do 2022-12-31
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
279 761 PLN
Wartość umowy
350 077 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09300000-2
09300000-2 (Energia elektryczna cieplna słoneczna i jądrowa)