Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026
Zamawiający
Gmina Kępno
Kępno, Wielkopolskie
NIP: 6191945305
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "PETER" Ewa Peter | Kępno | 6190014711 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "PETER" Ewa Peter (Kępno) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 128 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2)
Najniższa cena
7 668 PLN
Średnia cena
565 048 PLN
Najwyższa cena
4 271 974 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Lubaszu Lubasz | 5 | - | 342 222 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "TRANS-KOM" Barbara Rajewska Gostyń | 4 | - | - |
| Green Petrol Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 259 200 PLN | 259 200 PLN |
| Ekos Poznań Sp. z o.o. Poznań | 3 | 48 017 PLN | 48 017 PLN |
| EKO-TOM Turguła Spółka Jawna Owińska | 3 | 30 951 PLN | 92 853 PLN |
| Tarnowska Gospodarka Komunalna TP-KOM Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne | 3 | 4 271 974 PLN | 4 271 974 PLN |
| ORDO AMZA Sp. z o.o. Czerwonak | 2 | 24 894 PLN | 49 788 PLN |
| Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "PETER" Ewa Peter Kępno | 2 | - | - |
| Henryk Sienkiewcz ALKOM Firma Handlowo - Usługowa Poznań | 2 | - | - |
| SANUS Zakład Handlowo Usługowy Paweł Kmieciak Olin 2 | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy i Miasta Odolanów
2026-08-31 13:10:51Z
Odbiór, transport i unieszkodliwiane odpadów medycznych z Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii
2026-08-31 09:20:00Z
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026
2026-08-25 08:36:34Z
„Zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych gminy Sieroszewice w 2025 r.”
2026-08-19 08:22:42Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Sieroszewice oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
2026-08-19 08:05:13Z
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne powstających na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu
2026-08-14 07:31:38Z
Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z posesji, zlokalizowanych na terenie Gminy Bralin
2026-08-12 10:48:45Z
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych wchodzących w skład zasobu Gostyńskiej Grupy Zakupowej
2026-08-12 09:14:06Z
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych wchodzących w skład zasobu Gostyńskiej Grupy Zakupowej
2026-08-12 09:10:32Z
Odbiór oraz zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzanych w ZZO
2026-08-03 08:48:29Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405481 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kępno
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854731
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Ratuszowa 1
1.4.2.) Miejscowość: Kępno
1.4.3.) Kod pocztowy: 63-600
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kepno@um.kepno.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kepno.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afc9ac0f-810c-4432-b13e-38ad2cc35eb7
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405481
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 246381-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Zakres zamówienia obejmuje: 1.1 Odbiór odpadów komunalnych: a) papier, w tym
odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; b) szkło, w tym odpady
opakowaniowe ze szkła; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z
metali, tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; d) odpady
ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów; e) odpady stanowiące
części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych; f) zużyty sprzęt elektryczny i
elektroniczny; g) meble i inne odpady wielkogabarytowe; h) naturalne choinki
bożonarodzeniowe; i) odpady resztkowe (pozostałość po segregacji odpadów) -
niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. 1.2 Transport odebranych odpadów do
instalacji komunalnej ZZO Olszowa, Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno. 1.3
Przekazywanie Zamawiającemu miesięcznych raportów nt. zebranych odpadów, raport w
formie elektronicznej, w formacie pdf i excel należy przekazać na adres e-mail kepno@um.
kepno.pl w terminie do 7 dni od zakończenia miesiąca, którego raport dotyczy. 1.4 Bieżące
monitorowanie poprawności sposobu gromadzenia i segregowania odpadów przez
mieszkańców, zgodnie z obowiązującym Regulaminem oraz przepisami Rozporządzenia
Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r., w sprawie sposobu selektywnego
zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906). 2. Wykonawca ma obowiązek
wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami to jest między
innymi: ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 Prawo ochrony środowiska; ustawą z dnia 13 września
1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o
odpadach; regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kępno oraz
uchwałą w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie
odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych
odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie
odpadami komunalnymi. 3. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane z odbiorem
odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych będących w
gminnym systemie gospodarki odpadami, nieruchomości na których znajdują się domki
letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, rodzinne ogródki działkowe w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o
rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1073) oraz nieruchomości na których
odpady komunalne powstają sezonowo, zlokalizowanych na terenie gminy Kępno oraz ich
transportem do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa lub do instalacji zastępczej w
razie awarii ZZO Olszowa. Uwaga: Zakres umowy nie obejmuje odbioru: 1) odpadów
niebezpiecznych (w szczególności, przeterminowanych leków, chemikaliów, farb, olejów,
świetlówek, żarówek, termometrów rtęciowych); 2) odpadów budowlano - rozbiórkowych; 3)
zużytych opon; 4) odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, które nie są
objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami. Szczegółowy opis przedmiotu
zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU
ZAMÓWIENIA. Dodatkowo prawa i obowiązkI wykonawcy określa także wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-31
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "PETER" Ewa Peter
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6190014711
4.3.3.) Ulica: Wrocławska 61
4.3.4.) Miejscowość: Kępno
4.3.5.) Kod pocztowy: 63-600
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2277083,02 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 559384-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wnioskiem z dnia 01.06.2026 r. Przedsiębiorca wystąpił o waloryzację wynagrodzenia w związku ze wzrostem cen paliwa w następstwie konfliktu zbrojnego w Zatoce Perskiej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 3 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
3. Wynagrodzenie maksymalne Wykonawcy z tytułu wykonania umowy ustala się na łączną kwotę nie większą niż 2.340.833,02 zł brutto (słownie: dwa miliony trzysta czterdzieści tysięcy osiemset trzydzieści trzy 02/100 złotych) zawierającą 8% podatek VAT, tj. zgodnie z ofertą 187.266,64 zł. Wynagrodzenie to jest równe cenie z oferty Wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 61446,64
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2173862,36 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE