Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

48 orzeczeń w bazie

XIX Ga 385/14

11.08.2014 wyrok
postanowienie
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Skarga okazała się zasadna w części dotyczącej odrzucenia odwołania Odwołującego ze względu na zasadność zarzutu naruszenia art. 187 ust. 3 p.z.p. Zdaniem Sądu Okręgowego KIO dokonało błędnej wykładni tego przepisu w zakresie skutków braku należytego umocowania pełnomocnika do wniesienia środka odwoławczego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 770/14

30.04.2014 wyrok
uwzględnione
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Postępowanie prowadzone jest przez Zamawiającego – Katowicki Holding Węglowy Spółka Akcyjna na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) [ustawa Pzp), w trybie przetargu ograniczonego, którego przedmiotem jest „Dostawa strzemion dwujarzmowych do Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy"....

KIO 734/14

29.04.2014 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Zamawiający, Katowicki Holding Węglowy S.A. z siedzibą w Katowicach, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.) – zwanej dalej "ustawą" lub "Pzp" – postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę kompletnego przenośnika zgrzebłowego ścianowego wraz z urządzeniem przesuwającym oraz kompletnego przenośnika zgrzebłowego podśdanowego wraz z urządzeniem przekładkowym i...

KIO 2576/13

18.11.2013 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

w opisanym powy ej stanie faktycznym nie zaistniały przesłanki uzasadniające wykluczenie Przystępującego na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Przepis ten stanowi, e z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, którzy nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłu ony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3, albo nie zgodzili się na przedłu enie okresu związania ofertą....

KIO 1086/12

15.06.2012 wyrok
uwzględnione
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

4 W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył, iż spełniona została którakolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowionych w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. W szczególności Izba uznała, iż odwołanie nie podlegało odrzuceniu, z uwagi na fakt, iż zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie o co wnosili Zamawiający i Przystępujący....

KIO 1095/12

11.06.2012 wyrok
uwzględnione
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

W Rozdziale I pkt 4 SIWZ termin wykonania zamówienia określony został następująco: dla ruchu „Staszic” – od 28 kwietnia 2012 r. do 27 kwietnia 2015 r., dla ruchu „Boże Dary” – od 17 listopada 2012 r. do 27 kwietnia 2015 r. W dniu 18 kwietnia 2012 r. Zamawiający dokonał modyfikacji SIWZ, określając następujące terminy realizacji zamówienia: dla ruchu „Staszic” – od 1 lipca 2012 r. do 30 czerwca 2015 r., dla ruchu „Boże Dary” – od 17 listopada 2012 r....

XIX Ga 235/11

27.06.2011 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

narazić Odwołującego na potencjalny uszczerbek poprzez pozbawienie go możliwości ubiegania się o zamówienie bądź co najmniej ograniczenie możliwości. Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy oraz dokonane ustalenia, Izba doszła do przekonania, iż Zamawiający, kwalifikując przedmiotowe zamówienie do kategorii usług a nie robót budowlanych, nie naruszył przepisów ustawy Pzp, w szczególności wskazywanych przez Odwołującego się przepisów art. 2 pkt....

KIO 1997/10

30.09.2010 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. KIO stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że interes prawny odwołującego w uzyskaniu zamówienia mógłby 4 doznać uszczerbku w przypadku potwierdzenia się zarzucanego naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, w wyniku odrzucenia oferty odwołującego. Izba zważyła, że z uwagi na datę wszczęcia postępowania, co nastąpiło przed datą 29 stycznia 2010 r....

KIO 1983/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Zamawiający - Katowicki Holding Węglowy S.A., z siedzibą w Katowicach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu ograniczonego, którego przedmiotem jest „dostawa przenośników zgrzebłowych, sekcji obudów zmechanizowanych, kruszarek oraz wyposażenia elektrycznego do eksploatacji w ścianach zawałowych dla KHW S.A. KWK Mysłowice-Wesoła”. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 28 lipca 2010 r....

KIO 1900/10

16.09.2010 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

8 Przedmiotem zamówienia jest „Leasing finansowy fabrycznie nowej górniczej obudowy zmechanizowanej (165 sztuk) do eksploatacji pokładów węglowych systemem ścianowym z zawałem stropu oraz nowego zestawu zmechanizowanej obudowy skrzyżowań dla KWK „Mysłowice-Wesoła," opisany w rozdziale II SIWZ....