Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

I Ca 286/13

04.09.2013 postanowienie
odrzucone
Miasto Ostrów Mazowiecka
Meritum

Postanowieniem z dnia 15 lipca 2013r został oddalony wniosek skarżącego o zwolnieniu od kosztów sądowych w postępowaniu wywołanym wniesieniem skargi. Zarządzeniem przewodniczącego skarżący został wezwany do uiszczenia opłaty sądowej od skargi w kwocie 75.000,-zł pod rygorem jej odrzucenia. Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 29 lipca 2013r co wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru wezwania. W zakreślonym terminie skarżący MPK Sp. z o.o....

KIO 2010/13|KIO 2017/13

04.09.2013 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Odwołujący nie wykazali, i tylko na nich Zamawiający narzucił niewspółmiernie wysokie wymagania w zakresie wysokości i podstawy kar umownych, czy w odniesieniu do przeniesienia uprawnień z zakresu autorskich praw majątkowych. Ka dy wykonawca znajdujący się w identycznej sytuacji faktycznej będzie zmuszony uwzględnić te same okoliczności składając w postępowaniu ofertę....

KIO 1982/13

04.09.2013 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Ministra Sprawiedliwości Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

: W siwz zamawiający opisał przedmiot zamówienia w sposób następujący: 13 Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Zintegrowanego Systemu Rachunkowości i Kadr zbudowanego w oparciu o rozwiązanie SAP ERP i wdra anego w sądach powszechnych w Polsce, o funkcjonalność dotyczącą zarządzania procesem zakupów dla potrzeb jednostek sądownictwa realizowanych przez poszczególne sądy i w ramach centralnych zakupów na bazie dowolnego pakietu aplikacyjnego zintegrowanego z SAP w zakresie modułów MM, FM, FI. (Mo...

KIO 2019/13

04.09.2013 wyrok
uwzględnione
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

nie miał podstaw prawnych do dokonania takich czynności. W tym zakresie Izba w całości podzieliła argumentację Sądu Okręgowego w Rzeszowie obszernie zacytowaną w poprzedzającym akapicie.”. Równie w wyroku z dnia 2 sierpnia 2010 r., sygn. KIO 1469/10 Krajowa Izba Odwoławcza podkreśliła: „Zdaniem Izby zwrot "nie wyrazili zgody na przedłu enie terminu związania ofertą" wyraźnie wskazuje, e przed wykluczeniem z postępowania w pierwszej kolejności Zamawiający musi wystąpić do wykonawców o jego przedł...

KIO 2056/13

04.09.2013 wyrok
oddalone
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Meritum

Zamawiający Szpital Uniwersytecki w Krakowie prowadzi postępowanie, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest dostawa instalacja i uruchomienie stołu do biopsji stereotaktycznej. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 14 sierpnia 2013 r., pod numerem 2013/S 157-273690. W tym samym dniu zamawiający udostępnił na swojej stronie SIWZ. Zgodnie z postanowieniami pkt 3.1.1....

KIO 1992/13

04.09.2013 wyrok
oddalone
Energia-Operator S.A.
Meritum

W postępowaniu zło ono dwie oferty – ofertę Odwołującego z ceną 9 225 000,00 zł i ofertę Energa - Operator Techniczna Obsługa Odbiorców Sp. z o.o., z ceną 9 937 508,25 zł. Oferta Odwołującego została przez Zamawiającego odrzucona. Nie było sporne, e Odwołujący nie załączył do oferty kompletnego licznika wzorcowego w moduł obsługujący technologie CSD/GPRS/ (wyposa onego EDGE/UMTS/HSPA)....

KIO 2002/13

04.09.2013 wyrok
uwzględnione
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Meritum

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Franciszka Rogaczewskiego 9/19 80-804 Gdańsk (dalej: „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zamówienia publicznego pn. „Koncepcja ochrony przeciwpowodziowej Nowego Dworu Gdańskiego”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz....

KIO 2025/13

04.09.2013 wyrok
oddalone
Celowy Związek Gmin SGO5
Meritum

takie zaświadczenie jest wystarczające do potwierdzenia, e wykonawca (osoby fizyczne we władzach spółki) nie popełnił adnych przestępstw, w tym wymienionych w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych w pkt 4-8 i 11 (pkt 10, o którym mowa w odwołaniu, nie dotyczy Przystępującego, bowiem nie jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, ale spółką kapitałową). Bez znaczenia dla powy szego jest, e w pkt....

KIO 2031/13

04.09.2013 wyrok
uwzględnione
Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu
Meritum

Biorąc powy sze pod uwagę, Izba uznała jak na wstępie. Wobec uwzględnienia zarzutu naruszenia przez Zamawiającego art. 89 ust.1 pkt 2 Pzp, Izba uznała równie za zasadny zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 7 ust.1 i 3 Pzp. W tym stanie rzeczy, Izba uwzględniła odwołanie na podstawie art. 192 ust. 1 zdanie pierwsze i ust. 2 Pzp oraz orzekła jak w sentencji na podstawie art. 192 ust. 3 pkt 1 Pzp. O kosztach postępowania orzeczono stosownie do wyniku na podstawie art. 192 ust....