Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

X Ga 393/14

30.09.2014 postanowienie
odrzucone
Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu
Meritum

Wyrokiem z 24 kwietnia 2014r., Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie Mariusza Kluczyka prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe Camino Mariusz Kluczyk w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez zamawiającego Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu. Na powyższe postanowienie skargę złożył reprezentowany profesjonalnie wykonawca Mariusz Kluczyk, wnosząc jednocześnie o zwolnienie od opłaty sądowej od skargi....

X Ga 174/14

29.05.2014 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Gospodarki Leśnej Nadleśnictwo Wolsztyn
Meritum

; Odwołujący spełnia przesłanki, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp, skutkujące uprawnieniem do wniesienia odwołania od czynności odrzucenia oferty odwołującego w pakiecie nr 10, z powodu błędu w obliczeniu ceny przez zastosowanie podatku VAT w stawce 8%, zamiast wskazanej przez zamawiającego 23%, od czynności TRANS-REM, TRANS-ŚMI i TRANS-PAR....

X Ga 609/13

04.12.2013 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
Meritum

; W rozdz. VIII SIWZ „Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków", zamawiający wskazał: „O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1/ spełniają warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia - minimum jedna usługa odpowiadająca przedmiotowi zamówienia wykonana w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności je...

X Ga 627/11

09.02.2012 wyrok
oddalone
Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza w pierwszej kolejności uznała, iż brak było podstaw do odrzucenia odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 p.z.p., w tym w szczególności na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 7 wskazanej przez przystępującego Remondis Medison spółkę z o. o. Jak ustalono, zamawiający otrzymał od odwołującego kopię odwołania wraz załącznikami stanowiącymi jego zawartość merytoryczną za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie, co zostało wykazane wydrukami z przesłanej korespondencji z dnia...

X Ga 509/11

15.12.2011 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
Meritum

nieokreślenie w treści ogłoszenia i SIWZ danych projektanta dokumentacji projektowej nie stanowi o braku uwzględnienia przez Zamawiającego wszystkich wymagań i wystąpieniu okoliczności mogących mieć wpływ na sporządzenie oferty. Tego rodzaju informacja, subiektywnie ze strony Odwołującego istotna, może być pozyskana przez wykonawcę na etapie sporządzania ofert (art.3 8 ust.l ustawy Pzp) lub w aspekcie przepisów o dostępie do informacji publicznej....

X Ga 206/09

28.05.2009 wyrok
umorzone
Gmina Kórnik
Meritum

Zamawiający - Gmina Kórnik wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn. „Budowa Centrum Rekreacji i Sportu w Kórniku z infrastrukturą towarzyszącą, przy ul. Krasickiego w Kórniku”. W trakcie tego postępowania MIRBUD S.A. w Skierniewicach, pismem z 24 października 2008 r., na podstawie art. 180 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

X Ga 139/08

12.06.2008 postanowienie
odrzucone
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu
Meritum

Wyrokiem z 9 kwietnia 2008r. wydanym w sprawie o sygnaturze KIO/UZP 257/08 Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie wniesione przez Konsorcjum firm: ToyoCar J.J. Mikołajczak sp jawna w Lesznie; D. Bońkowski i Spółka spółka komandytowa w Poznaniu; ASD Toyota Tadeusz Ukleja z/s w Ujściu oraz Auto Kamiński spółka z o.o w Koninie reprezentowanego przez ToyoCar J.J....

X Ga 140/08

12.06.2008 postanowienie
oddalone
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu
Meritum

Odwołania nie zasługiwały na uwzględnienie. Izba stanęła na stanowisku, że podstawę do odrzucenia oferty z uwagi na jej niezgodność z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia tj. na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy „prawo zamówień publicznych” może stanowić jedynie treść merytoryczna danej oferty. Podstawa do stwierdzenia niezgodności ze specyfikacją może zatem wynikać np....

X Ga 127/08

04.06.2008 wyrok
postanowienie
Wielkopolska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Poznaniu
Meritum

Wielkopolska Spółka Gazownictwa spółka z o.o. w Poznaniu, poprzedniczka prawna Wielkopolskiego Operatora Systemu Dystrybucyjnego spółki z o.o. (WOSD spółka z o.o.), ogłosiła przetarg w trybie negocjacji z ogłoszeniem na ochronę osób i mienia w obiektach WSG spółki z o.o. realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej i zabezpieczenia technicznego oraz na doradztwo w zakresie bezpieczeństwa, w tym wyboru optymalnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych dotyczących ochrony osób i mienia...